Şimdi Ara

Xiaomi note 8 pro uzun süre kullananlar toplanın :D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 64'Lük versiyonunu satın aldım.Okuduğum yorumlara göre işlemcisi mtk oldugu için baya kötü.4-5 ay sonrası felaket gibi konuşmalar var.Uzun süre kullanan varsa yoruma bekliyorum ne gibi değişikler oldu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrStilinski -- 31 Ocak 2020; 23:12:3 >

• Güldüm. MTK işlemciye laf atanlar ile AMD işlemciye laf atanlar aynı kişilerdir. Çamur at, izi kalır misali. Hiçbir sorun olmaz hocam, kafaya takmayın.
  • Cool Storm kullanıcısına yanıt
    zaten 2 sene kullanacağım en fazla samsung j7 prime ile 2 sene geçirdim bunla hayli hayli geçiririm diye düşünüyorum
  • MrStilinski M kullanıcısına yanıt
    2 seneyi bile geçer. Merak etmeyin.
  • iphone larda 4-5 seneyi görüyordum ben hep bakalım bu nasıl olacak
  • 3 aydır oğlum kullanıyor, ilk günkü gibi hiç bir değişiklik veya sıkıntı yok ve çok memnun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahoiz -- 2 Şubat 2020; 16:26:29 >
  • MTK'nın tek sorunu geliştiriciler custom rom yapmıyor ya da yapamıyor.. SD o yönden önde.
  • emre845 E kullanıcısına yanıt
    Geliştiriciler ekstra uğraşıyor çünkü mtk stabil bir platform olarak görmüyorlar uğraşmıyorlar. Hani xiaomi'nin custom romları var çok güzel misal en yaygını eu rom, ya bu adamlar çıktı biz bu mtk ile uğraşamıyoruz almayın stabil değil diye açıklama yaptılar.https://xiaomi.eu/community/threads/xiaomi-eu-hmnote8pro-mtk-begonia-support.53542/ Bu da açıklamalarıydı.

MTK en kötü şeyi de ün olayı, yani geçmişi iyi değil. Geçmişine bakın yani hangi mtk'lı cihazdan işlemcisinden memnun olanlar var ? çok nadirdir memnun olanlar ama hep şikayet hep bir sorun.

Klasik mesela ısınma sorunu onun harici pili sömürme sıkıntıları, boştayken gsm ve kablosuz ağ servislerinde gereksiz pili sömrmesi uyku modunda sıkıntılar vs. vs.

Ama işte redmi note 8 pro özelinde güzel işlemci yapmışlar. Performansı güzel mesela snapdragon 730'un karşısında konumlandırıyorlar ama grafik gücü çok daha iyiydi. Oyunlarda falan farklar vardı. Ama tabi custom rom merağı varsa mtk sıkıntılı biraz. Ama onun harici ben sorun yaşayacağını sanmıyorum.

• İyi forumlar ben yaklaşık 5 buçuk yıldır j7prime kullanıyorum telefonumda hala çok ciddi sıkıntılar yok note 8 pro almak istiyorum kullanan varsa bilgilendirebilir mi uzun süreler kullanabilir miyim
  • Ramazaannn R kullanıcısına yanıt
    iyi forumlar ramazan kardeşim 2yıl j7 prime kullandım, onu iade edip iphone 7 plus aldım arızası cıkınca onu da iade ettim note8 pro aldım çok güzel ve kullanışlı bir telefon tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrcunFix

Geliştiriciler ekstra uğraşıyor çünkü mtk stabil bir platform olarak görmüyorlar uğraşmıyorlar. Hani xiaomi'nin custom romları var çok güzel misal en yaygını eu rom, ya bu adamlar çıktı biz bu mtk ile uğraşamıyoruz almayın stabil değil diye açıklama yaptılar.https://xiaomi.eu/community/threads/xiaomi-eu-hmnote8pro-mtk-begonia-support.53542/ Bu da açıklamalarıydı.

MTK en kötü şeyi de ün olayı, yani geçmişi iyi değil. Geçmişine bakın yani hangi mtk'lı cihazdan işlemcisinden memnun olanlar var ? çok nadirdir memnun olanlar ama hep şikayet hep bir sorun.

Klasik mesela ısınma sorunu onun harici pili sömürme sıkıntıları, boştayken gsm ve kablosuz ağ servislerinde gereksiz pili sömrmesi uyku modunda sıkıntılar vs. vs.

Ama işte redmi note 8 pro özelinde güzel işlemci yapmışlar. Performansı güzel mesela snapdragon 730'un karşısında konumlandırıyorlar ama grafik gücü çok daha iyiydi. Oyunlarda falan farklar vardı. Ama tabi custom rom merağı varsa mtk sıkıntılı biraz. Ama onun harici ben sorun yaşayacağını sanmıyorum.
    Hocam bu durumda Pro yerine kısmen daha yavaş ama daha stabil ve sorunsuz olması gereken Note 8 alınır. Snapdragon 665 var. Pro'daki Helio G90T MediaTek yongalı olduğu için şikayeti olanlar açısından söyledim. Gerçi çok ciddi bir stabilite sorunu duymadım ama Rom geliştiricileri haklı olabilir yine de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 1 Mayıs 2020; 14:24:5 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.