Şimdi Ara

XL veya XXL buzdolabi tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Evimdeki Arcelik buzdolabi, yaklasik 20 senenin sonunda omrunu doldurmus gibi duruyor. Uzatmalari oynuyoruz, yakinda seri penalti atislarina gececegiz dolabimizla. O noktadayiz.

Dolabi koyacagim yerde sorun yok ama mutfak kapisinin eni 77 cm. Bu da benim darbogazim. kapinin kasasini sokecek halim maalesef yok. yani ya derinlik ya en max 77 olabilir. baska alternatif varsa bilemem. (dolabi demonte edip kapidan gecirmek gibi hileleri bilmiyorum)

Evde 4 yetiskin 1 bebek var dolayisiyla ne kadar buyuk olabilirse dolap o kadar iyi olur. Bosch'un KDN86AWF0N modeline baktim ancak kapidan gecmiyor. Arayis icindeyim.

Forumda pek cok kisi dolap ariyor ve tavsiyelerde bulunuyor. ben de bu konuda tavsiyelere acigim. XL veya XXL dolap tercih sebebimdir. Vakit ayirip okuyan, yorumda bulunan herkese simdiden pesinen tesekkurler.

• Yapay Zekanın Yanıtı

XL veya XXL Buzdolabı Seçerken Kapıdan Geçme Sorunu

XL veya XXL buzdolapları geniş iç hacimleriyle çekici olsa da, satın almadan önce kapıdan geçip geçmeyecekleri sorununu göz önünde bulundurmanız gerekir.

Bosch XXL Buzdolabı Kapıdan Geçmiyor

Bosch XXL buzdolapları genellikle genişlik olarak 85-91 cm boyutlarındadır. Standart kapıların genişliği ise yaklaşık 80 cm'dir. Bu nedenle, Bosch XXL buzdolabını kapıdan geçirmek mümkün olmayabilir.

XXL Buzdolabı Kapıdan Nasıl Geçer?

XXL buzdolabı kapıdan geçmiyorsa şu seçenekleri değerlendirebilirsiniz:

• Kapı Eşiklerini Çıkarın: Bazı kapılarda çıkarılabilir eşikler vardır. Bunları çıkararak birkaç santimetre ekstra alan elde edebilirsiniz.
    • Kapı Kasasını Genişletin: Profesyonel bir marangoz, kapı kasasını genişleterek buzdolabının geçmesi için gerekli alanı yaratabilir. Ancak, bu pahalı bir seçenektir.
    • Buzdolabını Yatırın: Buzdolabını yatırarak ve yanından geçirerek kapıdan çıkarmayı deneyebilirsiniz. Ancak, bu yöntem buzdolabınıza zarar verebilir, bu nedenle dikkatli olunmalıdır.

86 cm Buzdolabı Kapıdan Geçer mi?

86 cm genişliğindeki bir buzdolabı, standart bir kapıdan geçmek için çok geniştir.

Buzdolabı Kapıdan Geçmiyor Ne Yapmalıyım?

Buzdolabınız kapıdan geçmiyorsa aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

• Ölçümleri Kontrol Edin: Buzdolabının ve kapının ölçülerini tekrar kontrol edin.
    • Tüm Engelleri Kaldırın: Geçme yolundaki tüm engelleri, örneğin halıları veya mobilyaları kaldırın.
    • Profesyonel Yardım Alın: Yukarıdaki seçenekler işe yaramazsa, buzdolabını kapıdan geçirmek için profesyonel bir nakliye şirketiyle iletişime geçin.

XXL buzdolapları pratik seçenekler olsa da, kapıdan geçme sorununu göz önünde bulundurmanız önemlidir. Satın almadan önce ölçümleri dikkatlice kontrol edin ve buzdolabının evinize girip girmediğinden emin olun.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.