Şimdi Ara

Xp cd kendiliğinden boot oluyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Enteresan bir durum ... aklına ufak bir fikir gelende yazarsa sevinirim boş geçmeyin yani :)

Şimdi pc ye format atacağım biostan ayarlıyorum cd boot olarak resetliyorum " Ön Yükleme İçin Bir tuşa basın " yazısı çıkmadan direk kendisi giriyor xp yüklemeye ... Bios ayarlarını alt üst ettim default ettim ama yinede bir çözüm yok , sürekli öyle davrandığı için format atamıyorum başka hdd taktım sorun yine devam ediyor... klavye yine öyle USB ve PC2 denendi ... İşin enteresan yanı biostan CDROM 'u bot etmeyince bile kendisi görüp direk cd den çalıştırıyor yani flopy den de başlatınca yine aynı ...

Bios : AMIBIOS SIMPLE SETUP UTILTY
    Anakart : Via

Selametle...

• cd rom u degstrdinmi ? sorun o olabilir .;)
  • Cdrom dan ne gibi bir sorun olabilirki kendiliğinden boot olsun :S ama deniyeyim yine ... :)
  • hdd niz yapılandırılmadığından otamatikman yüklemeye geçiyor..
  • Arkadaşım tam CD'den ön yükleme yapmaya başlamadan CD'yi çıkar yüklemeye geçince de CD'yi geri tak

Diğer bir yöntem de Xp yüklemeye geçmeden önce BIOS'dan açılış sırasını değiştir. Xp yükledikten sonra da gerekli güncellemelerini yap. BIOS, CD-ROM, vs.

Saygılarımla...!
  • quote:

Orjinalden alıntı: computeron

hdd niz yapılandırılmadığından otamatikman yüklemeye geçiyor..

Başka yapılandırılmış HDD ' te denendi sonuç aynı
  • cd orjinalmi eğer değilse üzerinde oynama olmuş olabilir xp nin.

Bende 1 xp cd si var key bile istemiyo

Bence başka bir xp cd si dene

• quote:

Orjinalden alıntı: cyborg_1981

Arkadaşım tam CD'den ön yükleme yapmaya başlamadan CD'yi çıkar yüklemeye geçince de CD'yi geri tak

Diğer bir yöntem de Xp yüklemeye geçmeden önce BIOS'dan açılış sırasını değiştir. Xp yükledikten sonra da gerekli güncellemelerini yap. BIOS, CD-ROM, vs.

Saygılarımla...!

1. öneriye pc nin yanıtı : Cd yi çıkarınca sistem yokmuş gibi davranıyor pc
    2. öneriye pc nin yanıtı : Açılış sırasını değiştirmeme rağmen yine de CDROm dan bootlanmış gibi " Önyükleme İçin Bir tuşa basınız " yazısı çıkmadan xp yi yüklüyor...

Xp nin yüklemede ki 2 etabından 2. olanına geçemiyoruz sorun o :(
    Ve nasıl oluyorda kendiliğinden boot oluyor bu :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzqaN218 -- 19 Eylül 2007; 13:56:29 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Drazy

cd orjinalmi eğer değilse üzerinde oynama olmuş olabilir xp nin.

Bende 1 xp cd si var key bile istemiyo

Bence başka bir xp cd si dene

:D Bende de bir xp cd si var key bile istemiyor + üzerine officeyi msn yi java , flashplayer falan hep kendi kuruyor :) o cd ile daha önce de format attım ve şimdi başka bir makinaya format atıyorum sorun yok o cd de...
  • IDE kablosunda sorun varmış dolayısı ile değiştirdiğim HDD lerde işe yaramıyormuş ... Kısacası sorunu çözdüm çok şükür... Teşekürler Arkadaşlar...
  • başka bir xp cd si ile deneyiniz.. kesinlikle problemin xp cd sinden kaynaklandığını düşünüyorum.....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.