Şimdi Ara

yanlış bios lütfen yardım!!!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hocam anakrtına tekrar bios yüklemen geriyor buda senn suanki durumunda baska özel cihazlarla yapılıyor enn iyi anakart tamiri yapan bi yere gitmen izmirdeysen yardımcı olabilirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: İzMiR_CoAsT V1.0

hocam anakrtına tekrar bios yüklemen geriyor buda senn suanki durumunda baska özel cihazlarla yapılıyor enn iyi anakart tamiri yapan bi yere gitmen izmirdeysen yardımcı olabilirim

izmirdeyim bucada yardım edersen sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Bios u yanlış yükleseydin eğer bilgisayar açılmazdı. Eğer load defaults diyorsa

Kasanın içinde anakart üzerinde yanında cmos yazan bi jumper var. Bilgisayarın elektriğini kes. Jumper ı bir yandaki iğneye tak. Çalıştırmaya çalış. Açılmayacaktır muhtemelen. Elektriği çek. Jumper ı eski yerine al ve çalıştır

yanlış bios ama sadece version değişik benim anakartın iki versionu varmış. diğerini yüklediim için açılıo fakat bütün donanimi kilitlio klavye çalışmio ondeki power lambası yanmıo eternet girişinin lambası bile yanmıo
  • up
  • usb klavye kullan çalışıcaktır ps2 ler klitlendi buyukihtimal
  • quote:

Orjinalden alıntı: istanbul2007

usb klavye kullan çalışıcaktır ps2 ler klitlendi buyukihtimal

Arkadaşa katılıyorum birde USB klevye ile dene bakalım nasıl olacak
  • ben ce senin sorunun nedeni başka. pil bitmiş olabilir...

başka bir pil takıp dene... arkadaki fişi çıkardıktan sonra böyle bir hata veriyorsa pil bitik demektir.

disket ile açılma olmazsa kendi bilgisayarında halledemezsin...anakartın modelini yazarsan fikir verebilirim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: mikail13

ben ce senin sorunun nedeni başka. pil bitmiş olabilir...

başka bir pil takıp dene... arkadaki fişi çıkardıktan sonra böyle bir hata veriyorsa pil bitik demektir.

disket ile açılma olmazsa kendi bilgisayarında halledemezsin...anakartın modelini yazarsan fikir verebilirim..

gigabyte ga-8ipe1000-g rev3x die bi model. ben burda yazdıklarınızın hepsini yaptım fakat pc açılırken disket sürücüsünün ışığı hiç yanmıor yani hiç devreye girmiyor. bi arkadaşımda anakart cdsi üzerinden ilk gelen biosu yükleyebildiğini söyledi ama bi tuş kombinasyonu varmış pc açılırken basmamız gereken onu bilmiyoz o yüzden bi türlü yapamadım şu işi. bide usb klavye bulabilsem onunla denicem.
    başka yöntemleriniz varsa dinliyorum

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.