Şimdi Ara

Yanlış Kartuş ??? (Lexmark X5470)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar.. Öncelikle size durumu anlatayım..

Yazıcımın renkli kartuşu yaklaşık 1 hafta önce bitmişti. Ben de doldurmaya verdim (kartuşun kodu 18C0033) . Kartuşu doldurdular, eve geldim ve yazıcının "kartuşu temizleme" düğmesine bastım. Kartuş düzgün baskı vermişti..

Bu olaydan sonra yaklaşık 1 hafta (bugüne kadar) yazıcımı kullanmadım. Şimdi, az evvel siyah-beyaz baskı almak istediğimde, yazıcım "sol kartuş hatalı" (renkli olanı) diye uyarı verdi. Ben de kartuşu söktüm.. Sanırım biraz akma yapmış, kartuşun ön iletken levhasının üstünde yeşilimsi bir boya vardı.. Aynı boya yazıcının kartuş yuvasında da vardı.

Korktum, yazıcının fişini çekip boyayı temizledim. kartuşu da bir güzel temizledim. Tekrar taktım ama, hala aynı hatayı yine verdi. Renkli kartuşu çıkardığımda yazıcı normal çalışıyor, ama kartuşu takarsam yazıcı "sol kartuş yanlış" diye uyarı veriyor ve baskı vermiyor..

Kartuşta sanki yanık bir nokta var gibime geldi, resimlerini aşağıya yükledim.

Kartuş yanmış olabilir mi, yoksa yazıcım mı arızalandı? Lütfen bir fikriniz varsa söyleyin, diken üstündeyim şu an..

Yanlış Kartuş ??? (Lexmark X5470)  Yanlış Kartuş ??? (Lexmark X5470)
     Yanlış Kartuş ??? (Lexmark X5470)  Yanlış Kartuş ??? (Lexmark X5470)
     Yanlış Kartuş ??? (Lexmark X5470)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaelthas -- 13 Şubat 2008; 21:39:19 >

• sorun kartuştanmış arkadaşlar, sağolun..
  • güle güle kullan o zaman.ama kartuşu değiştirdin mi problem nasıl çözüldü
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.