Şimdi Ara

[YARDIM]Cross kablo kullanıyorum yine ağ kuramıyorum...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mrb.arkadaşlar. Bizim evde iki tane dizüstü var, forumda makalelerden okuduğum kadarıyla cross kablo ile direkt bilgisayarlar bağlanabiliyormuş. Mağazadan cross kablo aldım. Forumda bulduğum bilgilerden yararlandım. Bilgisayarlar birbirini görüyor, hatta kendi bilgisayarımdan arkadaşımın bilgisayarına girebiliyorum ama arkadaşım benim bilgisayarı görmesine rağmen giremiyor. "Erişim hatası" alıp duruyor. IP'leri elle atadım. İşletim sistemi Win XP SP2, güvenlik duvarlarını kapattık. Dosyaları paylaşıma açtık. Hala daha aynı sorun devam ediyor. Yardım edebilecek arkadaşım var mı?

Teşekkür ederim...

• misafir hesabını açın : )
  • quote:

Orjinalden alıntı: cagri105

misafir hesabını açın : )

Dediğinizi tam anlamadım ama benim bilgisayarımda bir misafir hesabı var ama arkadaşınmın bilgisayarında yok. Misafir hesabından mı kaynaklanıyor yani?
  • bi deneyin
  • eğer bilgisayarlarda kablosuz iletişim özelliği varsa cross kabloya falan gerek yoktu. ama madem aldın. Sanırım senin sorunun bilgisayarın bir tanesinde ağ ve yazıcı paylaşımı izni kapalı sanırım. Her iki bilgisayardada bir klasörü paylaşıma açarsan ve dosya yöneticisinde ağ bağlantılarımın içinde muhtemelen workgroup un içine baktığın zaman birbirinizin klasörlerine ulaşabilirsiniz. Tabi paylaşıma açtığınız dosyaları
  • quote:

Orjinalden alıntı: deppocu

eğer bilgisayarlarda kablosuz iletişim özelliği varsa cross kabloya falan gerek yoktu. ama madem aldın. Sanırım senin sorunun bilgisayarın bir tanesinde ağ ve yazıcı paylaşımı izni kapalı sanırım. Her iki bilgisayardada bir klasörü paylaşıma açarsan ve dosya yöneticisinde ağ bağlantılarımın içinde muhtemelen workgroup un içine baktığın zaman birbirinizin klasörlerine ulaşabilirsiniz. Tabi paylaşıma açtığınız dosyaları

Ağ ve yazıcı paylaşımını nasıl yapabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arbenek -- 8 Temmuz 2007; 21:10:36 >
  • dostum cevaptada dediğim gibi bilgisayarlarda bir klasörü paylaşıma açacaksın. Şu şekilde oluyor herhangi bir klasöre sağ tıkla paylaşım ve güvenlik sekmesini tıkla bu klasörü ağda paylaştır de ok de ve kapat. Kapattığında klasörün üzerinde bir el işareti olması gerekiyor
  • Ağ Kurulumu İle İlgili Dökümanlar..

http://forum.donanimhaber.com/m.asp?m=14964373
  • quote:

Ne olur ne olmaz diye bendeki misafir hesabını devre dışı bıraktım ve oldu Gerçekten inanılmaz. Kırk yıl düşünsem misafir hesabından kaynaklandığını bulamazdım. Teşekkürler cagri105 kardeş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

Ağ Kurulumu İle İlgili Dökümanlar..

http://forum.donanimhaber.com/m.asp?m=14964373

• quote:

Orjinalden alıntı: arbenek

quote:

Ne olur ne olmaz diye bendeki misafir hesabını devre dışı bıraktım ve oldu Gerçekten inanılmaz. Kırk yıl düşünsem misafir hesabından kaynaklandığını bulamazdım. Teşekkürler cagri105 kardeş.

rica ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.