Şimdi Ara

yardım lütfen: Sony STR-DH810 ve SS-FCR6000 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • kule tipi kolonlardan kullananlar yok mu? yanlış yere mi yazıyorum acaba. Doğru yeri bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mithrelios

ses düzene bir nebze girdi, sub güzel ses veriyor. crossover frekansını yüksek ayarlamak durumunda kaldım ama 120 hz de bile geçişler yumuşak ve sub topluyor sistemi. genel eleştiri noktaları çok alçak frekanslara inememesi ama benim tercih etme nedenim yumuşak tonu ve tüm mekanı en kısık ayarlarda bile doldurabilen yapısıydı. fakat o ön kuleleri allah bildiği gibi etsin. şekline ve şemaline güvendik, kalıbının adamı çıkmadılar kesinlikle. neyse artik güzel bir ön takım da alırız ilerde. kimseye önermiyorum bu sony SS-FCR6000'i dediğim gibi logitech z4 bile daha iyi :D

ekranda avr menüsü çıkmıyor maalesef. bence büyük bir eksiklik, hele koltuk - avr arasi yaklaşık 4m olunca. belki ben henüz keşfedememişimdir bir yere basınca çıkıyordur ama zannetmiyorum. onun dışında, otomatik ayarı çok güzel yapıyor, özel mikrofonu var içinden çıkan, otuduğun yere koyunca hoparlörlerin tam uzaklığını ve ilgili diğer ayarlarını güzelce yapıyor. bi-amp özelliği için iyi diyorlar, benim işime şu anda dediğim gibi karşılaştırma yapamiyorum konu hakkinda bilgi ve tecrübemin eksikliğinden ötürü, bu tip merak ettiğiniz sorular olursa cevaplayabilirim.

Biliyorum konuyu hortlattım... ama beni yanlış bir seçimden kurtaran bir başlık açtığı için teşekkür etmeden geçemedim. FCR6000 i almayı düşünüyordum ki bu yazıyı gördüm. üstelik var olan ses sitemime ek olarak bunu alacaktım sırf sesi güçlendirmek için. Yani sub hariç tüm hoparlörler 2 adet olacaktı. Ucuz ve sony olduğu için mevcut sistemin yanına eklenice çok başiarılı olur diye düşünüyordum ki sn. mithrelios kabinler başarısız diyince hemen vazgeçtim.
    Zaten ne hikmetse koskoca sony yıllardır ev sineması hoparlörlerine yeni bir seri getirmedi. Yurtdışında nasıl bilmem ama TR de sony sitesinde halen FCR6000 var. Bunu da zaten makyajlaya makyajlaya bugünlere kadar taşıdılar.
    Neyse sn. mithrelios tekrar teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.