Şimdi Ara

Yatay geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kurumlararası yatay geçiş hakkında bir sorum var.İtü Uçak mühendisliği veya ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği'ne geçmeyi düşünüyorum.Puanın Odtü'den 6 puan İtü'den 16 puan düşük.Yüksek bir ortalama ile geçiş yapabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İtü deki Uçak mühendisliği
    ODTÜ de Havacılık ve Uzay Mühendisliği olarak mı geçiyor?
    bölümün farklıysa dikey geçiş oluyor ben yatay geçiş yaptım puan önemli deildi ama üniversiteler farklı farklı şartlar koyuyor çoğunlukla ortalamaya bakar zaten yatay geçiş kontenjanı 2-3 kişi oluyor
  • Bölümler birbirine benzer olduğu için yatay geçiş diye biliyorum.Bu 2 ve 3 kontenjanlar merkezi puanla geçiş kontenjanı ve not ile geçiş kontenjanının toplamı mıdır?

• Benzer deil aynı olmalı isim değişikliği sorun oluşturmaz. Ortalama ile geçişte 3 kişiydi bizde ama tüm bölümler ve tüm devlet üniversiteleri için hep kontenjanlar bu şekilde. Merkezi puanla geçiş koşulları ayrı diye biliyorum hatta bir arkadaş ikinci dönem bile gidebildi bu puanla normalde lisanslar için yıl bitmeden olmaz ama arkadaş merkezi puanla gitdebildi
  • Anladım hocam sağolun yardımınız için.

• quote:

Orijinalden alıntı: vedat25617

İtü deki Uçak mühendisliği
    ODTÜ de Havacılık ve Uzay Mühendisliği olarak mı geçiyor?
    bölümün farklıysa dikey geçiş oluyor ben yatay geçiş yaptım puan önemli deildi ama üniversiteler farklı farklı şartlar koyuyor çoğunlukla ortalamaya bakar zaten yatay geçiş kontenjanı 2-3 kişi oluyor

Cahil konusuyor. Dikey gecis boyle bi sey degil. 2 yilliktan 4 yilliga gecise dikey gecis denir. Butun 4 yillik bolumler arasindaki gecisler yatay gecistir. Osym puani daha onemli yatay gecis icin ama ganonun da yuksek olmasi gerekiyor istedigin bolumler icin.
  • Lys puanı ile yatay gecis var bir de ortalama ile var. Bilirsin sen de. Okullar sartlarını internet sitelerinde acıklıyolar.
    Belki yardımcı olmusumdur.
    Bol sans

• quote:

Orijinalden alıntı: FKY

Lys puanı ile yatay gecis var bir de ortalama ile var. Bilirsin sen de. Okullar sartlarını internet sitelerinde acıklıyolar.
    Belki yardımcı olmusumdur.
    Bol sans

Sağolun yardımınız için.Lys puanım düşük olduğu için merkezi yerleştirme ile geçemiyorum.Not ortalaması ile geçmeye çalışacağım.Fakat ders programı sıkıntı oluyor.Eğer geçersem alttan ders almam gerekecek.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.