Şimdi Ara

yeni 1.3 cdti ecoflex 95 beygir rolanti devri cevaplarmısınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bugün eşime corsa 1.3 cdti ecolex aktif enyoj paketli 95 beygir aracı aldım. start stoplu bir araç. ss devre dışı bıraktığımda sanki rolantisi yüksekmiş gibi geldi ışıklarda durduğumda. 1000 devire yakın bir yerde devir saati duruyor. bu araçtan kullanan varsa sorumu cavaplayabilir mi. sizin devir saatiniz kaçı gösteriyor ışıklarda dururken. şimdiden tşk. ederim.

• Edit : Dikkatsiz okuma
    ss iptal iken demişsiniz ben orayı kaçırmışım

Devir hakkında bir fikrim yok fakat amaç ışıkta dururken stop etmesi değil mi aracın o garip geldi bana
    Sanırım o 11 maddelik start stop kurallarına uymadınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeRcCaN -- 12 Mayıs 2013; 23:46:10 >
  • Aynı araçtan kullanıyorum bende. Normalde SS kapalıysa 750-800 civarında olur devir rölantide ama DPF temizliyorsa 950-1000 civarı olur devir ve SS çalışmaz zaten, bu süre ortalama 10-15 dk sürer. Sürekli 1000 devir civarında ise yüksek bence de.
  • Hocam , aracı yeni aldım, 150 km de şu an ve uzun yolda yaptım. şehir içinde pek binilmedi. sanki biraz yüksek gibi geldi rolantisi. 900 devir civarı gibi. acaba ss olayından dolayı kolay çalışsın diye mi yüksek tutmuşlar diye düşündüm. öyle tahmin ettim. yoksa rolantide oynama olmuyor. stabil çalışıyor. servise de gitmek istemiyom. sevmiyorum servisleri. sizlere danışmak istedim.tşk ederim.
  • Aynı araçtan bende de var, arkadaşın dediği gibi dpf temizlenirken 1000 devir oluyor ve rölantide yakıt tüketimi 1.3-1.5Lt/h oluyor. Zaten başka türlü anlaşılmıyor dpf temizlediği. İlk aldığım zamanlarda sık sık temizlerdi, sonraları çok nadir yapmaya başlıdı. Sonun dışında 800 yada 900 devir yapıyor rölanti hizini.
  • benim yakıt tüketimim 0,3 lt/h saat oluyor. devir 800-900 arası gibi herhalde.ama sanki sesinden devir yüksek gibi geldi. daha önce 2011 model opel corsa cdti 75 beygir kullandım. onun sesi ve rolanti devre biraz daha düşükmüş gibiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: velihoca

benim yakıt tüketimim 0,3 lt/h saat oluyor. devir 800-900 arası gibi herhalde.ama sanki sesinden devir yüksek gibi geldi. daha önce 2011 model opel corsa cdti 75 beygir kullandım. onun sesi ve rolanti devre biraz daha düşükmüş gibiydi.

Benim araç şuan 10.000'de, ilk aldığımda ses çok fenaydı, hatta birkaç kez burda sesin fazlalığını yazmıştım. 6000-7000 kmlerde ses ciddi oranda azaldı ve azalmaya devam ediyor. Eğer sizin araçta yeni ise sesin azalması biraz zaman alacak.
  • Ses konusundan bende muzdaribim bakım sonrası bir nebze düşmesi, ardından aynı gürültü seviyesine dönmesi artık döngü oldu. Petrol ofisinin yakıtında sanki az da olsa düşüyor ama ondada araç kalkmıyor sanki performans olarak. Özellikle 1. 2. vitesteki hızlanma esnasında resmen traktör gibi oluyor ses Yeni araç alırsam yalıtım artık ilk sırada bu yüzden
  • Arac ilk calistirmada ve motor isinincaya kadar rolanti devri biraz yuksek, isindiktan sonra sabit durus esnasinda rolanti duser, tabi klimanin aciksa rolanti devrine ne kadar etki eder bilemiyorum. Bende 2012 model aynisi var, bende hic dpf temizligi yapmadi, 18binde, ben biraz araci devirli kullaniyorum ve uzun yolda 1800 d/dk altina dusurmuyorum. Kisa mesafeler ve sehir icinde 2000 devrin altina inmek uzere iken vites dusuruyorum. Kullanima gore vites degisimini genelde 3000d/dk iken yapiyorum bazi durumlarda bu 4000 devri bulabiliyor (nadiren)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siz biraz devirli kullanıyormuşsunuz bana göre, ben daha çok 2200-2300 arası vites değiştiriyorum düz yolda üst vitesde de 1600-1700 bandına düşüyor ortalama. Aslında 1750 altına düşürmemek gerek pek ama motorun o bağırması beni çok rahatsız ediyor.

Ortalama tüketiminizi öğrenebilir miyim sakıncası yoksa merak ettim, ortalama hızla birlikte
  • Aracımın 15 bin bakımına kadar ortalaması 64. 15 binden sonra 66. Şuanda 18bin küsürde. Ani hızlanmam yok, sakin kullanıyorum. Kullanımım genelde %95 şehirler arası. İki kişilik aileyiz. ortalama tüketim 3,7 ile 4,1 arasında değişiyor. Mecburi kalmadıkça shell vpower gtl den başka yakıt kullanmıyorum.
  • benim de 40.000 civarı km %80 şehiriçi, tüketim kışın 5-5,2lt civarı, yazın 4,5-4,8 arası. ortalama hız 28-35 arası(Biraz geniş bi aralık ama trafik ve yol durumu çok değişken). Ortalamayı hiç sıfırlamadım 4,8lt/100 km. Şehirlerarası sizinkiyle paralel benimde tüketimim.
  • merhaba,
    konuyla alakalı değil ama birşey sormak istiyorum. Motor sıcaklığının göstergesi yok araçta. Motor sıcaklığının ne kadar olduğunu nerden görebilirim?
    teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.