Şimdi Ara

yeni kusturduğum iceman yavruları ile ilgili yardım :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar iceman imi izine gideceğimden dolayı zorunlu olaraktan yaklaşık 8-9. gün kusturmak zorunda kaldım. kusturdumda... yalnızz sanırım ufaklıkları biraz hırpaladım istemeden.. önce pet şişedelerdi fakat içim rahat etmedi kuluçka makinesi aldım oraya aktardım minikleri yalnız şu an dikkatimi çekti bazı miniklerin sarı sarı keseleri yok olmuş... biyerlere yapışma yada düşme imkanı varmı yoksa yokmu.... inanılmaz şekilde vicdan azabı çekiyorum ilk yavrularımdı ilk kusturmamdı 16 tane yavru.. bi fikir verin nolur. o yavrular o halde yaşarmı................

• ilk doğan yavrular o yumurta kesesi ile besleniyor, o bitince ufak yavru için toz yemler var onları kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eros God

ilk doğan yavrular o yumurta kesesi ile besleniyor, o bitince ufak yavru için toz yemler var onları kullan

ben anlatamadım sanırım, dün yavrularımın hepsi keseliydi bugünkü aktarma hava ayarlama mevzularından sonra birçoğunun kesesi yok.. kese birgünde kaybolurmu ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkn87

quote:

ilk doğan yavrular o yumurta kesesi ile besleniyor, o bitince ufak yavru için toz yemler var onları kullan

ben anlatamadım sanırım, dün yavrularımın hepsi keseliydi bugünkü aktarma hava ayarlama mevzularından sonra birçoğunun kesesi yok.. kese birgünde kaybolurmu ???

yenmiştir kaybolmaz çünkü, dediğim gibi dert edilcek bişey değil
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hkn87

quote:

yenmiştir kaybolmaz çünkü, dediğim gibi dert edilcek bişey değil

umarım dediğiniz gibidir hocam sağolasın ;)
  • Yumurta durumundan,yavru durumuna gelene kadar 20 günlük bir süreye ihtiyaç vardır.Öyle 1 günde yumurta sarıları kaybolup gitmez.Heleki8-9. günlerde kusturmuşsunuz yavrular muhtemelen şu durumda idi:

Yumurta keseleri yok olmuş ve serbest yüzmeye hazır olan yavrular ise şu şekilde görünürler:

Yumurta keseleri görünen fotoğrafta balıklar 9-10 günlük,diğer fotoğrafta ise 20 günlüktür.Yumurta keseleri bulunan yavrular kuluçka makinesine konmalıdır.Bu sayede hareket edebilirler ve mantarlaşma olayı yaşanmaz.Zaten kuluçka makineleri anne ağzını taklit eder.Anne balıkta ağzı içerisinde sürekli yumurtaları hareket ettirerek mantarlaşmayı önler.Yıllar süren üertim hayatım boyunca 1 günde kaybolup giden yumurta keselerini ne gördüm nede duydum...

yeni kusturduğum iceman yavruları ile ilgili yardım :( yeni kusturduğum iceman yavruları ile ilgili yardım :(

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.