Şimdi Ara

Yeni Nesil İphone4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • CDMA tabanlı iPhone; 2.Nesil A4 işlemci, 3.7 inçlik Retina Ekran, Yeni Tasarım ?

Arkadaşlar geizinrken anasayfada buldum.

Yaklaşık üç senedir sadece GSM ağını destekleyen iPhone'un CDMA ağına da destek vereceği tarih gittikçe yaklaşıyor. Apple'ın Amerika'nın en büyük operatörü Verizon ile güç birliği yaparak kullanıcıların karşısına çıkartması muhtemel olan "Verizon iPhone" hakkındaki son iddialar, telefonun en güçlü iPhone olabileceğine işaret ediyor.

DVICE'ın yayınladığı habere göre, Verizon iPhone; iPhone 4'e göre gerek tasarım gerekse de donanımsal anlamda çeşitli farklılıklar taşıyacak. Bunlardan ilki ekran. DVICE'a göre Apple, Verizon iPhone'da 3,7 inç büyüklüğünde Retina ekran kullanacak. Telefonun diğer bir donanımsal farklılığı da işlemcisinde olacak. iPad ve iPhone 4'de kullanılan A4'ün aksine, Verizon iPhone'da 1.2GHz frekansına çalışabilen 2.nesil A4 işlemciye yer verilecek. Anten sorununda sonra Verizon iPhone'da dahili antenin kullanılacağını söylen DVICE, telefonun bundan dolayı daha farklı tasarıma sahip olacağını belirtiyor.

Ancak DVICE'ın bu iddialarının aksine, ortak görüş, Verizon iPhone'un Ocak ayında tanıtılacağı ve AT&T ile satılan yani şu andaki iPhone 4 ile paralellik göstereceği yönünde. Eğer ortak görüşün doğru olduğunu düşünürsek; DVICE'ın iddialarının, Apple'ın ürün takviminde değişiklik olmazsa, 2011 Haziran ayında tanıtılması muhtemel olan iPhone 5'i tanımladığını söyleyebiliriz.

Daring Fireball'dan John Gruber ise Verizon iPhone 4'ün EVT aşamasında yani Mühendislik Onay Testleri aşamasında olduğunu ve DVT yani Ürün Onay Testler aşamasına gelmediğini iddia etti. Nisan ayında internete sızan iPhone 4 prototipi DVT basamağındaydı.

Aynen böyle yazıyor sizce bu farkla çok şey değiştirir mi? Beklemeye değer mi yani? Yukarıdaki resimde özetlemiş kısmen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetjanx -- 8 Eylül 2010; 14:57:45 >

• Buna söylencek tek şey var.
    Saçmalamayın.
  • Neden dostum açıklar mısın biraz? Sadece bilgi olsun diye yazdım. Bende i4 almayı düşünüyorum zaten ama içime kıl düştü.
  • bu olsa olsa iphone 5 olur ama tasarımı büyüteceklerini sanmam 3.5 iyi fazlası boşş
  • Belki yazıyı okurdum ama ekranın 3.7'' olduğunu gördüm. Saçmalık yani.
  • buna iPhone 5 denmez olsa olsa bu iPhone 4,5 denir yada baska birsey
  • çeşitli spekülasyonlar her zaman yapıldı iphone üzerinde ama apple kendi politikasını hiç bir zaman değiştirmedi, hele ki ip4ün satışı tam anlamı ile tamamlanmamışken bir sonraki nesil hakkında ortaya atılan iddaalar iddaadan öteye gidemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nymphadora -- 8 Eylül 2010; 15:58:32 >
  • Haklısıız galiba vakit kaybı için özür dilerim.Konu silinebilir..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.