Şimdi Ara

YER ALTI KABLOSUNU GÖRE BİLME?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR Bİ KONU HAKKINDA BİLĞİLERİNİZİ İSTEYECEGİM.
    34,5 KV, 6,3 KV VE 1 KV KABLOLARIN YER ALTINDA ARIZALANDIGINDA BU KABLOLARI GÖRÜNTÜLÜ OLARAK YERİNİ TESPİT ETMEK İÇİN Bİ DEVRE YAPILA BİLİRMİ. GÖRÜNTÜDEKİ KASTIM DİREK GÖRME DEĞİL. KABLO ÜZERİNE ÖLÇÜ-TESET ARACINDAN GERİLİM VEREREK ARIZA NOKTASINDAKİ TOPRAĞA AKAN ENERJİNİN SESİNİ DUYA BİLİYORUZ. SADECE ISI OLARAK Bİ CİHAZ DÜŞÜNÜYORUZ AMA Bİ TÜRLÜ NERDEN BAŞLAYACAGIMIZI BULAMADIK. AYNI ŞEKİLDE ÖLÇÜ-TESET ARACIYLA KABLOYA ŞOK VERECEGİZ AMA SES DEĞİL SADECE KABLONUN ARIZA NOKTASINDAN TOPRAGA AKAN ENERJİNİN MANYET ALANINI YADA ISISINI GÖRE BİLECEGİM Bİ CİHAZ TASARLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
    SAYGILAR

• kolay bir iş gibi durmuyor, kendin yapman zor. thermal camera işini görebilir ama pahalıya gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_Qan

ARKADAŞLAR Bİ KONU HAKKINDA BİLĞİLERİNİZİ İSTEYECEGİM.
    34,5 KV, 6,3 KV VE 1 KV KABLOLARIN YER ALTINDA ARIZALANDIGINDA BU KABLOLARI GÖRÜNTÜLÜ OLARAK YERİNİ TESPİT ETMEK İÇİN Bİ DEVRE YAPILA BİLİRMİ. GÖRÜNTÜDEKİ KASTIM DİREK GÖRME DEĞİL. KABLO ÜZERİNE ÖLÇÜ-TESET ARACINDAN GERİLİM VEREREK ARIZA NOKTASINDAKİ TOPRAĞA AKAN ENERJİNİN SESİNİ DUYA BİLİYORUZ. SADECE ISI OLARAK Bİ CİHAZ DÜŞÜNÜYORUZ AMA Bİ TÜRLÜ NERDEN BAŞLAYACAGIMIZI BULAMADIK. AYNI ŞEKİLDE ÖLÇÜ-TESET ARACIYLA KABLOYA ŞOK VERECEGİZ AMA SES DEĞİL SADECE KABLONUN ARIZA NOKTASINDAN TOPRAGA AKAN ENERJİNİN MANYET ALANINI YADA ISISINI GÖRE BİLECEGİM Bİ CİHAZ TASARLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
    SAYGILAR

Sizdeki de iyi cesaretmiş daha neyi nasıl yapcağınız hakkında fikriniz olmadan işe kalkışmışsınız. Forum ortamındaki yardımlarla olacağını pek sanmıyorum.

• http://www.testone.com.tr/urungrup.aspx?ugid=107&nmx=29_107

Bu tip cihazları kendi başınıza yapmanız zor, linkteki cihazı inceleyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

http://www.testone.com.tr/urungrup.aspx?ugid=107&nmx=29_107

Bu tip cihazları kendi başınıza yapmanız zor, linkteki cihazı inceleyebilirsiniz.

verdiğin link için teşekkür ederim sağol.
  • Yıllar önce ELO elektronik dergisinde benzeri bir devre vardı.
    Koaksiyel bir kablo üzerindeki hasarın yerini, sinyal uygulayıp; geri dönen ve ileten sinyaller osiloskopta inceleyerek buluyordu.

Benzeri bir uygulama işinizi görebilir.

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tlepsh

Yıllar önce ELO elektronik dergisinde benzeri bir devre vardı.
    Koaksiyel bir kablo üzerindeki hasarın yerini, sinyal uygulayıp; geri dönen ve ileten sinyaller osiloskopta inceleyerek buluyordu.

Benzeri bir uygulama işinizi görebilir.

Saygılar.

TEŞEKKÜR EDERİM
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.