Şimdi Ara

Yetkili servis mi Sanayi mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
16.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Haftasonu özel Honda servisi olan İkiler Hondaya götürdüm ve yetkili servisin 750-800 TL tutar dediği bakımı 250 TL ye yaptırdım.Bunun yanında yetkili servise söyleyipte yaptıramadığım bazı şeyleri de ücretsiz hallettiler.Konusuna da yazmıştım gerçi ama buraya da yazayım ve özellikle İstanbulda ki Hondacılar için iyi bir bilgi olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

ben yetkili servise götürme taraftarıyım. yılda 200 tl bakımına fazla para ödesem ne olacak 10 yılda 2000 tl eder. kafam rahat binerim. araba bir kere sanayiye düştü mü toplamak imkansız oluyor.

ustaya götürsen yanlış iş yapsa başın ağrısa sorun çıksa yapabileceğin tek şey bir daha o ustaya gitmemek olur. yetkili serviste yanlış iş yapan adamın bi tarafından kan alırlar.

anlamıyoryum insanları . kafası rahat olsun derdim olmasın diye yılda 1000-1500 tl kaskoya gözü kapalı para verir, kafam rahat olsun diye servise yılda 100 tl fazla para vermez.

Merhaba,

Ben sanayide ustalarımı tercih ediyorum.
    Bunun sebebi kesinlikle olayın maddi boyutu değil. Parçalarımı genelde yetkili servisten alırım.

Yetkili servisteki işçiliğe güvenmiyorum. Çünkü çoğu yetkili serviste işlerin çoğunu çıraklar ve kalfalar yapıyor.
    Gerçek ustaları bünyelerinde barındıramıyorlar, çoğunluğu sanayiye gidip kendi dükkanını açıyor.

Sanayide katil gibi işlem yapan, bir yerini yaparken başka bir yerini bozan usta geçinen insan çok.
    Allah bu ustalardan hepimizi korusun.

Ama aynı sanayide işini çok iyi yapan, yetkili servislerin çözemediği sorunlar için araç gönderdiği, dürüst ustalar da var.
    Yıllardır artık bu ustaları buldum ve onlarla çalışıyorum.

Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

ben yetkili servise götürme taraftarıyım. yılda 200 tl bakımına fazla para ödesem ne olacak 10 yılda 2000 tl eder. kafam rahat binerim. araba bir kere sanayiye düştü mü toplamak imkansız oluyor.

ustaya götürsen yanlış iş yapsa başın ağrısa sorun çıksa yapabileceğin tek şey bir daha o ustaya gitmemek olur. yetkili serviste yanlış iş yapan adamın bi tarafından kan alırlar.

anlamıyoryum insanları . kafası rahat olsun derdim olmasın diye yılda 1000-1500 tl kaskoya gözü kapalı para verir, kafam rahat olsun diye servise yılda 100 tl fazla para vermez.

yetkili servis ile sanayi arasındaki fark bahsettiğiniz kadar az olsa herkes yetkili servise gider. 2 sene önce yetkili serviste sarma-takılma sorunu olan emniyet kemeri için 400 TL fiyat istendi. sanayide maharetli bir usta 30 TL ye sorunu çözdü.

serviste mantık eskisini sök, yenisini tak. ülke ekonomisine de komple zarar. sanayide mantık sorunu çöz parayı al. fakat kötü ustaya denk gelirsen de maalesef dediğiniz gibi uğraş dur.

herkes kendi ustasını bulacak. afedersin kedi köpek hastalanınca veterinere götürüyoruz bi iğne yapıyor işlem tamam. çünkü işi biliyor. ama sanayilerdeki ustalarda iş bilmeyen ve yolmaya çalışan maalesef çok var..

• 90 lira yağ
    60 lira hava, yağ, yakıt, polen filtresi
    60 lira buji seti
    30 lira işçilik

240 lira en fazla,

aynısı serviste 500 lira. Yapılan iş aynı.

Hani ciddi parça değişimi için servis tamam da, periyodik sarf malzeme değişimi için garantisi bitmiş araçlara boşa giden para. Anca kronik sıkıntılı aracınız varsaaileride pahalı bir parçanız bozulursa, belki iyi niyet garantisinden işe yarar servis, onun parası da o zamana kadar atmış oldukları kazıktan çıkmış oluyor zaten.
  • Oto sanayiyi tercih edin, teknolojik gelişmeleri çok yakın uygulayanda var uygulamayanda var, en iyisi farklı işlerinizi kendiniz farklı yerlere bizzat götürerek takip edip yaptırın, mesela sanayide bir ustaya her sorununuzu havale edip en mükemmel neticeyi beklemeyin, tamiri yapan, rot balansda en iyi seçimi yapmamış olabilir, çünki sanayide mefaat guruplaşmaları vardır, onun kankası bunun adamı kazansın diye , işi en en mükemmel yapanı göz ardı ederler, en iyisi bazı farklı işleri farklı yerlere bizzat kendiniz götürerek yaptırın, mükemmel sonuç alırsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SANAİ ORTAMINDA ÇALIŞMIŞ BIRI OLARAK ( OTO BOYA) sanayı ortamı bırahane yanı içkili meyhane gıbıdır sanaıden çıkınca meyva suyuna 200 tl para verdıgınızı öğrenırsınız oda yetmez sanaıdeki ustalar ıle akraba olursunuz , fazla değil 1 haftalık mevzu conta yakmılş renoult tvıngo arac ıçın 700 tl para aldılar ve şimdi kalkmış motor bıtmış deyıp 2500 tl malıyet çıkardılar madem motor bıtmış neden benden araba conta yakmış dıye 700 tl masraf var deyıp para alıyorsunuz bu resmen DOLANDIRICILIK düşünün bırde sanai ortamında çalışmışlıgım var oto boya işinide nasıl öğrendım bılıyormusunuz ? 1973 model vosum var sanaıye hegun gıde gele oto boya işini öğrendım ve bugun nerdeyse bı kaportacı nerdeyse bı elektırırkçi ve oto boya ışınıde meslek edındım , artık sız düşünün kararınızı verın dersınızkı vosvos eskı bı arac 2007 lerde 97 model hundaı aracım vardı allahtan arızası olmadıda hıc sanaıye gırmedım resmen BIRANEHE gıbı sanayı para koparan koparana ve dolandırılıyorsunuz açıkça ama suç unsuru yok elınızde arabanızı yaptırdıgınıza dair bır evrak yok kı mahkemeye gıdıp yasal yolardan hakkınızı arıyasınız , ayrıca 200 tl malzeme 300 tl işçilik alındıgı kımse tarafından soylenmıyor sanaıde bır arıza dan dolayı malzeme parası 300 ise buna 300 de işçilik alıyorlar parca konusu ise zaten gıdıp herhangı bı marka aracın servısınden alınmıyormu evet ha sanaıde bunu tornada tamır edıyor ve takıyor lar fark bu sonra bozulunca buda arızalı dıyorlar onu yapıyorsun bozuluyor bu sefer şu arızalı dıyorlar şu ana kadar hıcbır usta demıyor benım İŞÇİLİĞİM BEŞ PARA ETMEZ o yuzden hep başka bır arıza buluyorum dıye

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.