Şimdi Ara

YGS Biyoloji soru iptali. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iptal falan değil bu soru nerden çıkardın ya
  • ben C yaptım pek hatalı gelmedi bana
  • Bu soruya yanlış diyenler soruyu okumamışlar
  • Modifikasyonlar geni değiştirmez genin işleyişini değiştirir. Yani kromozomlarla alakalı değil. Bence doğru soru

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu soru iptal olursa ipin ucu kopar 80 soru iptal olur net.

Sınavın %50'sini bu tip saçma sorular oluşturuyordu. Muhtemelen Grafiğe göre, dediği için yırtarlar. Çünkü grafikte kromozom sayılarıyla ilgili hiçbir şey söylemiyor. Haliyle oradan onu anlayamazsınız.

Burada itiraz edilmesi gereken soru değil aslında, çünkü soru doğru hazırlanmış. Burada itiraz edilmesi gereken nokta o kadar biyoloji çalışan biri, denemelere giren biri, biyolojide 13'te 12 net yapacaksa biyoloji kapağını açmayan biri de 11 net yapardı bu sınavda. Konu dağılımı düzgün değildi, matematik dışında (onun kalitesizliği ayrı bi konu) çalışmaya dayalı hiçbir bilgi yoktu. Tamamen şans üzerine bi sınav yapmışlar.
  • Genlere dememiş kromozomlara demiş.
    Mesela insanda Y gelirse erkek X gelirse dişi oluyor. Sorunun iptal olacağını zannetmiyorum. Zaten buna kadar iptal olması gereken bir sürü soru var

• Ya cevap C hasta etmeyn adami

• Insallah iptal olur olmazsa Allah onlarin evlerime atesler salsin

• ya bunun neresi iptallik anlamadım grafiğe göre yorum yaparsan C seçeneğini söyleyebiliyor musunuz??? grafiğe göre kertenkeleler kuştur dese doğru kabul edecen
  • Yanlış yapan herkes yanlış yaptığı sorunun iptal olmasını istiyor. Gelip de burda ağlamayın doğru yapanlara haksızlık değil mi? umarım iptal olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: alialparslan

Genlere dememiş kromozomlara demiş.
    Mesela insanda Y gelirse erkek X gelirse dişi oluyor. Sorunun iptal olacağını zannetmiyorum. Zaten buna kadar iptal olması gereken bir sürü soru var

Kromozomlar genlerin birleşmesinden oluşmuyor mu yani dese de demese de bunu düşünmek zorundasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: bugrabjk

quote:

Kromozomlar genlerin birleşmesinden oluşmuyor mu yani dese de demese de bunu düşünmek zorundasın.

Genler de atomların birleşmesinden oluşuyor :D
    Orda sonuçta o canlının tüm bireyleri sizin kastettiğiniz cinsiyeti sıcaklığa bağlayan geni bulunduruyor. Yani genlere bağlı olan bişey de yok

• Apaçık C işte başka doğru olabilecek seçenek yok.
  • Yakında sınav tekrarı olcak gibi ösym her sene hatalı soruyu artırıyor fakat sorular tam açıklanmadığından itiraz etmenizde kabul görmeyebilir...
    (Hangi soru hemşerim gibi...) bu yüzden açıklanmış sorularda şansımız var gerisi insafa kalmış gibi duruyor ama hayırlısı lys böyle olmasın 3. Sene yapmak istemiyorum...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İptali konusunda bu kadar mantik aramaya gerek yok diye dusunuyorum. Gecen seneki matematik sorusu mantiksiz miydi da iptal oldu? Hayir. O zaman bu soru da iptal olabilir.

Not: Soruyu yanlis yaptim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bugrabjk

quote:

Genler de atomların birleşmesinden oluşuyor :D
    Orda sonuçta o canlının tüm bireyleri sizin kastettiğiniz cinsiyeti sıcaklığa bağlayan geni bulunduruyor. Yani genlere bağlı olan bişey de yok

Tekrar söylüyorum bu olay bir modifikasyon değil mi modifikasyonlar geni yani dolaylı olarak kromozomu değiştirmez. Genin işleyişini değiştirir. Genin işleyişine bağlı okarak ya erkek ya da dişi olur.

• Bu soruda hata yok. Yorumu sadece grafiğe göre yapacaktık. Cevap C
  • soruyu iptal ederlerse hakkımı helal etmiyorum arkadaş. haram zıkkım olsun nedir bu kaç senedir peş peşe hatalı sorular soruyorlar. kıçı kırık dershaneler bile o kadar soruda hata yapmıyor bunlar artık işi seriye bağladı geçen sene bu sene. iptal olsun diyenler zaten yanlış yapmış. bu soru iptal olursa ygs 1 de 3 puan ygs 2 de 4 puan oynsyscak bu da 2-4 bin arasında bir oynama yapacak.
  • İnşallah iptal olur ya . Bakamamıştım bile boştu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheTuristo

İnşallah iptal olur ya . Bakamamıştım bile boştu :)

Boşsa senin için iptal olup olmaması önemli değil. İptal olan sorunun doğru sayılması için mutlaka işaretlemen lazım.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.