Şimdi Ara

yok mu bilennn!! winXP kullanıcı değiştirme sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: serji

quote:

Orjinalden alıntı: btahir346
    az önce driverleri çektim ve denedim maalesef aynı durum devam ediyor kullanıcı değiştir den başka bir kullanıcıya geçmek istediğimde görüntü gelmiyor yine aynı kullanıcıyı seçersem ya da oturumu kapatıp farklı kul. ile açarsam anca o zmn açılıyor...

dostum servislerden uzak erisim ve hizli kullanici degistirmenn basladigindan ve otomatik oldugundan emin ol. (baslat - calistir - services.msc yaz entera bas) ayrica 3389 numarali portun engellenmediginden de emin ol

üstad 3389 remote desktop erişiminin default portu değil mi onunla bağlantısı var mı ki? bende kapalı genelde 22 nolu portu açarım rdp ye neyse bir de bu şekilde deneyeyim bakalım

• serji üstad allah razı olsun servisler aktifti fakat başlatma biçimlerini elle iken otomatik yaptım düzeldi

ya ilk denediğimde olmuştu şimdi gene sorun devam ediyor

hızlı kullanıcı değiştirme uyumluluğu servisi uzaktan yordam çağırma servisine bağımlı ben de bunu yenileyeyim dedim ama sağ tıklayınca dur ikonu pasif çıkıyo hepsinde aktif bunda pasif demekki uzaktan yordam çağırma servisinde bir problem var bu da hızlı kullanıcı değiştirmeyi etkiliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi btahir346 -- 1 Ekim 2006; 16:16:52 >

• ya bu servislerle baya bi uğraştım ama bunu default hale getirmenin bi yolu var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: btahir346
    serji üstad allah razı olsun servisler aktifti fakat başlatma biçimlerini elle iken otomatik yaptım düzeldi

ya ilk denediğimde olmuştu şimdi gene sorun devam ediyor
    hızlı kullanıcı değiştirme uyumluluğu servisi uzaktan yordam çağırma servisine bağımlı ben de bunu yenileyeyim dedim ama sağ tıklayınca dur ikonu pasif çıkıyo hepsinde aktif bunda pasif demekki uzaktan yordam çağırma servisinde bir problem var bu da hızlı kullanıcı değiştirmeyi etkiliyor...

dostum tekrar o servisleri durdurup devre disi birak daha sonra yeniden baslat pcyi ve tekrar otomatik olarak ayarlayip baslat ve pcyi tekrar baslatip bir kez daha dene

• evet durdurup tekrar başlatmayı ben de istedim fakat dediğim gibi ilgili servisteki dur/başlat ikonları pasif halde dolayısıyla dokunamıyorum. bu servislerle baya bi uğraştım bunu default a döndürmenin kısa bir yolu yok galiba ben bir sis. geri yükleme yapıp geleyim..
  • sistem geri yükleme yapmama rağmen sorunu çözemedim. şu an servislerde hızlı kullanıcı değiştirme aktif durumda fakat bunun bağımlı olduğu uzaktan yordam çağırma servisinde sorun var çift tıklayıp özelliklerine geldiğimde her buton pasif halde ayrıca sağ tıkladığımda da başlat/durdur vb. hep pasif halde yeniden başlatamıyorum yani, büyük bi ihtimalle sorun bunda. çünkü bu ayarlamaları ilk yaptığımda 1. denememde sorun düzeldi fakat bi müddet sonra tekrar denediğimde eskiye döndü ve şu an uzaktan yordam çağırma hizmetine müdahale edemiyorum

hala kullanıcı değiştir ile diğer bir kullanıcıya geçmeye çalıştığımda (oturumu kapatmadan) kişisel ayarlarınız yükleniyor bile demeden görüntü gidiyor ve bir müddet sonra siyah ekran üstüne beyaz mouse ikonu çıkıyor öyle kalıyor...

lütfen yardım

• dostum baslat - calistir - cmd yaz entera bas:
    net start rpcss
    yazip bir daha entera bas. simdi baslamasi lazim servisin. hizmetlerden bir kontrol et
  • cmd den net stop yaptım bu servis duraklatılabilir ya da durdurulabilir türden değil dedi net start yaptım bu servis zaten çalışıyor dedi evet zaten çalışıyor şu an ama hala sorunum devam ediyor
    fornat atmak da istemiyorum böyle bi hata için

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.