Şimdi Ara

yoldaki kasisler... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Her zaman 80-90 ile gittiğim çevre yoluna 20 metre aralıklarla kasisler yapmışlar... Sebep ise gece araçların yarış yapması. Yeni yapıldığında İlk kasisi görmedim 50 ile felan girdim arabanın ağzına ediyordum, ondan birkaç gün önce de okula yetişeyim derken kasisten hızlı geçtim arka kısım çok fena sürttü içim cız ediyor hala her aklıma geldiğinde. Yapanlara her daim söverim, plastik ince olanlardan yapsalar neyse ama 10 15 cm yüksekliğinde kaldırım taşından yapıyorlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Ayağımı gazdan çekmeden geçiyorum. Buralarda genelde herkes öyle yapıyor. Tümsek bir süre sonra çöküyor zaten.

• Sancaktepe ye kasisleri kim yaptıysa selam buradan

• quote:

Orijinalden alıntı: eser2244

quote:

Orijinalden alıntı: dusau

quote:

Orijinalden alıntı: eser2244

Bazıları küfür ediyorum demiş ama o tümseklere rağmen yavaşlamayan öküzcanlar olduğundan giderek tümseklerin sayısı ve yüksekliği artmakta öyle başa böyle tarak misali. Dikkat ederseniz artık bir çok yaya geçidine tümsekte yapılıyor çünkü yayalara yol veren yok, ara sokaklarda kaldırımda araçlar 40-50 km ve daha hızlı şekilde o sokaktan geçen araçlar vs. önce adam gibi araç veya yaya olsun trafik kurallarına uymayı öğrenmeden daha çok küfür edilir

Adam gibi yapılanına pek rastlamadım. Havaalanında var mesela hayvan gibi tümsek ama uyarısı var, belliki bir nizama mühendisliğe göre yapılmış. Böyle yapılmış kaside laf etmem Ancak belediye alanındakiler için aynısı söylenemez ne bir uyarı var, ne tepesi boyalı. Bazısının tepesi sarı ama akşam tepesine sarı yol aydınlatması vurunca o da Görünmez oluyor. Iddaa ediyorum bizim üniv dışında kalan belediye yolundaki 10 kasisi art Arda ölçelim herhangi 2 sinin boyu aynı çıkmaz. Hatta öyleki bir kasisten hemen sonraki yol çökmüş, kasisten atlayıp çukura düşüyorsun. Bilmeyen şok kişinin Canı yanmıştır.
    Öyle hadi burada da kasis olsun mantığıyla kasis yapılmaz. Buradakiler tamamen öyle ne araları Eşit ne de niye orada olduğunu mantıklı bir şekilde açıklayabilirsin. Ne de nizama ve mühendisliğe dayanıyor. Hele bir tanesi var tam merdiven basamağı gibi 70 le falan girsen takla atarsın muhtemelen.
    Kafasına göre yapmış adamlar. Ben yaptım oldu mantığı anca Türkiye de olur. Ayrıca yakıt tüketimi, baskı balata ve alt takıma durduk yere zarar.

Size ek bir bilgi vereyim kasislerin gereksiz, uyarısız veya fazla yüksek olduğunu düşünüyorsanız ilgili belediyeye şikayet edin ve dava açacağınızı belirtin, hatta düzelmez ise açın, kasislerin belli standartları var fen işleri mevzuatında buna uymayan belediye şikayet halinde ceza alıyor, eğer kişiler tarafından yapılan kasisler varsa zaten şikayet halinde hemen gidip traşlıyorlar gerekiyorsa standart şekilde kendileri kasis yapıyorlar

Bu dediğini normal bir Belediyenin zaten yapması gerekiyor. Ancak daha geçen sene yapılan kilit Taşı döşeme çökmüş, ondan öncesi zaten tarla gibiydi. Yolun bir tarafı 3 aydır kullanılamaz vaziyette onu yapmıyor adam. Ben dava açacam desem anca güler. Hadi kazandım kasisler kilit Taşı orayı bozar ama yeni yol yapmaz eski usul tarlaya döner.
    Bir ara vaktim olurda üşenmezsem araç kameramdan videosunu paylaşırım. Gerçi ben epey yavaş geçtiğim için çok anlaşılmaz heralde. Hızlı geçenlerde hep şirket arabası falan.

• quote:

Orijinalden alıntı: varevolverine

Tecrübem yok ama direksiyon hocamız hızı yeterince azaltıp, debriyaja tamamen basarak hiç sarsıntısız gecebilecegimizi söylemişti. Bilmiyorum bu şekilde yapmayan var mıdır..

Valla bence debriyaja basmak mantıklı değil, her zaman geçtiğim yerlerde motor freni ile yavaşlayarak yaklaşırım 2. viteste 15 gibi bir hızda geçerim. Yakıttan da tasarruf.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.