Şimdi Ara

Yolun Başındaki Birine Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
2
Favori
604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben Ortalama bir ünide 1.Sınıf Bilgisayar mühendisliği okumaktayım daha yolun başındayken büyüklerimden tavsiye istiyim dedim.Mezun olduğumda ortalamanın üstünde bir mühendis olmak için neler tavsiye edebilirsiniz yada geçmişe gitseniz neleri yapmazdınız ,nelere önem verirdiniz?Sadece benim için değil bir çok arkadaşın işine yarayacak bir konu olduğunu düşünüyorum. Cevap vereceklere şimdiden teşekkür ederim

• Herşeyi öğrenmeye çalışma, tek bir şeye odaklan onu öğren. atıyorum javascript uzmanı ol, sql de ortalığı yıkarım de.

ama az javascript, az c#, az delphi, az c, az sql bilme.
  • Yolun başında öğrenmen gereken öncelikle Mühendislik Etiğidir. Arkadaşında söylediği gibi herşeyinden az az bilme bir kaç konuda uzmanlaş. Bu işin özünde araştırmacı bir ruh ve pes etmeme yatıyor. Özellikle kendine projeler belirler onları yapmaya çalış. Sana şu dilleri öğren diyemem çünkü her bir dilin sektörü farklı . Benim uzmanlaştığım diller imzada mevcut sende başlangıç olarak kendine .net ( c# , asp.net) seçerek öğrenmeye başlayabilirsin. Veritabanı olarakta MSSQL öğrenebilirsin.
  • Yorumlariniz icin tesekkurler.Mesela bi hoca mobil uygulama gelisirmeyi ogrenmeye simdiden kendi basiniza baslayin dedi sizinde onerebileceginiz bi sektor var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle bir şeye odaklanma, öğrenci adamsın, her konuda basit de olsa bir projen olsun. Göz aşinalığı ve derinlemesine ineceğin zaman az da olsa bilgi birikimin olsun.

İş hayatı gariptir. Front End diye başlarsın, bir bakmışsın Back End hardcoder olmuşsun :)

Merakın kaybolmasın yeter...

• quote:

Orijinalden alıntı: Thook

Kesinlikle bir şeye odaklanma, öğrenci adamsın, her konuda basit de olsa bir projen olsun. Göz aşinalığı ve derinlemesine ineceğin zaman az da olsa bilgi birikimin olsun.

İş hayatı gariptir. Front End diye başlarsın, bir bakmışsın Back End hardcoder olmuşsun :)

Merakın kaybolmasın yeter...

Anladim cok sagol yorumun icin

• quote:

Orijinalden alıntı: R Lothbrok

Yorumlariniz icin tesekkurler.Mesela bi hoca mobil uygulama gelisirmeyi ogrenmeye simdiden kendi basiniza baslayin dedi sizinde onerebileceginiz bi sektor var mi

çok doğru bir gözlem sayılmaz. güzel para kazanmak istiyorsan ERP, BI, ETL gibi işlere atlamalısın. mesela mezun olduğunda bir sap partner firma sana asgari ücretle iş teklif etse atla derim. abap iğrenç bir dildir ama duygusal açıdan çok rahatlatır. ikinci tavsiyem de ingilizcen süper olsun. süperden kastettiğim bir yabancıyla akıcı konuşabilmelisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: R Lothbrok

Yorumlariniz icin tesekkurler.Mesela bi hoca mobil uygulama gelisirmeyi ogrenmeye simdiden kendi basiniza baslayin dedi sizinde onerebileceginiz bi sektor var mi

çok doğru bir gözlem sayılmaz. güzel para kazanmak istiyorsan ERP, BI, ETL gibi işlere atlamalısın. mesela mezun olduğunda bir sap partner firma sana asgari ücretle iş teklif etse atla derim. abap iğrenç bir dildir ama duygusal açıdan çok rahatlatır. ikinci tavsiyem de ingilizcen süper olsun. süperden kastettiğim bir yabancıyla akıcı konuşabilmelisin.

Duygusaldan kasıt ne tam anlamadım :) İğrenç bi dilse nasıl rahatlıcaz.Bu arada sağol yorumun için şunu anlamadım bu ERP BI ETL gibi şeylerde yükselmek tecrübe sahibi olmak vs. kolay mı ki asgari ücreti kabul ediyoruz uzun süre öyle sürecekse çokda tercih edilesi değil ama gördüğüm kadarıyla baya parada dönüyor

• Güncel
  • İngilizcen müthiş olmalı.
    Kendine bir alan belirlemen şart
    artık alanda profesyonel arıyorlar.
    Ve kendi sitwni kur yaptığın projeleri ve referanslaeını paylaş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.