Şimdi Ara

yüz tanıma sistemi(ses ve görüntü işleme)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stiffband -- 7 Haziran 2011; 10:45:06 >

• quote:

hocam yüz tanıma sistemi ile ilgili bi projem var yardımcı olur musunuz öğrenciyim bitirme tezim

quote:

proje: yüz tanıma sistemi
    proje ayrıntıları
    web cam cameradan alınan görüntü veri tabanındaki görüntülerle karşılaştırılıp eğer aynı kişi ise kapıdan giriş onayı verilecek.Geometrik metod kullanılacak.Örneğin yüz hatttında iki kaş göz burun aralarındaki mesafeler kaş kalınlığı vb. noktalar alınıp öz vektörler oluşturulacak.Bu ayırt edici özelliklerle fotoğraflar sayısallaştırılacak ve karşılaştırma yapılacak.Kodlama matlab da olacak.

bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Bu konuda ücretli bilgi için arayış içine girmişsiniz sonra da yapınca ücretli satma kısmına geçmişsiniz.

Demek ki zaten konunun erbabı değilsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Resident

quote:

hocam yüz tanıma sistemi ile ilgili bi projem var yardımcı olur musunuz öğrenciyim bitirme tezim

quote:

proje ayrıntıları
    web cam cameradan alınan görüntü veri tabanındaki görüntülerle karşılaştırılıp eğer aynı kişi ise kapıdan giriş onayı verilecek.Geometrik metod kullanılacak.Örneğin yüz hatttında iki kaş göz burun aralarındaki mesafeler kaş kalınlığı vb. noktalar alınıp öz vektörler oluşturulacak.Bu ayırt edici özelliklerle fotoğraflar sayısallaştırılacak ve karşılaştırma yapılacak.Kodlama matlab da olacak.

Bu konuda ücretli bilgi için arayış içine girmişsiniz sonra da yapınca ücretli satma kısmına geçmişsiniz.

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: gvnbrk

quote:

Orijinalden alıntı: Resident

quote:

quote:

proje ayrıntıları

konu tarihlerine bakarsan durumu anlayabilirsin. Ayrıca her insanın bir takım eksikleri vardır bence önemli olan onları gidermektir. Yardıma ihtiyacın varsa da bu konuda yardım almak çok doğaldır diye düşünüyorum.

Arada 4 aylık oldukça kısa bir süreç var . Buradan ben şunu çıkardım:

"Bu işe para verdim ya da yardım aldım ( yeterince bilgi birikimim yoktu) sonra işimi bitirdim ( projeyi ya da bitirme tezini , bilgi toplamayı tamamladım) şimdi de bundan para kazanayım o zaman!"
    Sizden yardım alacak öğrenciye sadece 1-2 okul projesi gösterirseniz kopyala-yapıştır tarzı eğitimden dolayı 1 adım ilerlenmemiş olur.

Bitirme tezi yapacak arkadaşlara önerim tamamen kendi tasarımınız projelerle uğraşmanız. Bitirme tezi sizin ilk markanızdır, üstüne imza attığınız bilimsel-akedemik bir çalışmadır. Ne kadar geliştirebilirseniz o oranda kendinizi geliştirmiş olursunuz.

• Resident arkadaşa kesinlikle katılıyorum. O işi kendi başınıza uğraşmadıkça bi anlamı olmaz bence.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.