Şimdi Ara

Z-5500 & Audigy 2 ZS Yardım..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar uzunca bir süre araştırmama rağmen cevapalrı bulamadığımdan sizlere sormaya karar verdim umarım cevap alabilirim.

1-Önceden Asus Maximus Formula ile gelen Supreme FX II ses kartını kullanıyordum ancak onu çıkarıp yeni aldığım Creative Audigy 2 ZS yi taktım.
    En büyük sıkıntım Dolby ve DTS ile ilgili, eskiden bir dvd açtığımda Z-5500 Coax modunda otomatik Dolby e geçerdi ancak bu kart ile ne yaptıysam DD aktif edemedim.
    En son Creative sürücüleri kurulu windows 7 için, Creative Audio console kısmında sesi işlenmemiş olarak da işlenmiş olarak da göndermeyi seçsem de birşey fark etmiyor.

2-Coaxial kabloyu ses kartına bağlamak için RCA yı 3.5MM e dönüştürecek bir aparat kullandım.Ancak bu aparat mono,Stereo değil bu sıkıntı çıkarır mı ?

3-Bir diğer merak ettiğim şey ise önceden anakartın eski Ses kartını kullanırken Z-5500 de coax ses almak için ses ayarları-kayıttan yürütme ekranından spdif out u aktif etmem gerekirdi,
    bu ses kartında ise (augidy 2 ZS) Hoparlör yada spdif out un seçili olması farketmiyor(hem z-5500 ekranı hemde ses ayarları kısmında) Her türlü ses gelmeye devam ediyor bu neden böyle ?

DD ses nasıl alabilirim ? ve yapmam gereken herhangi özel ayarlar varmı bu kartla ilgili?
    teşekkür ederim cevaplarınız için.

• denetim masası-ses konuşma ve müzik aygıtları-orda audioHQ tikla- 2 secenek cikacak devices control tıkla-sonra üsteki sekmelrden decoder gel- asagıdaki secenek SPDIF secli olsun bunları xp icindi win 7 bilmiyorum malasef ayrica videoplayerde cıkısı SPDIF secili olsun sonra dts yada dolbyy bir film tak olması gerek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.