Şimdi Ara

Zyxel mi vs AirTies mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
9.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, biliyorum forumda bir çok modem tavsiyesi soran var ve bunlara hep kim hangi markayı kullanıyorsa (ve eğer memnunsa) o yönde cevap veriyor. Benim de aslında benzer bir sorum olacak ama ben işinizi kolaylaştırmak için spesik olarak 2 sistem soracağım. Bunları kullananlar özellikle yanıtlarsa çok sevinirim. Oturduğum apartman dairesi tek katlı ve 170m2 civarında, betonarme/tuğla bir bina. Odalar arası duvarlar, kapılar, koridorlar mevcut. Halen kullanmakta olduğum Linksys WAG200G modeli modem bağlantı sayısı arttıkça, şu anda 12 wireless cihaz bağlı (PS3, laptop, PSP, mobile tel, vs gibi) ve birçok zaman 5-6 tanesi aynı anda çalışıyor, verimi düşmeye başladı. Zaten iç taraflarda 1 civarında olan sinyal gücünün yetersizliği ile bu yoğun kullanımda birleşince kopmalar, hız yavaşlamaları, vs kaçınılmaz hale geldi. Bunun üzerine aramalarım başladı. İlk Linksys ile konuştum, bana RE1000 diye bir wireless range extender önerdiler. Bunu sinyalin nispeten düşük olduğu yere kurmamı söylediler ancak sorun şuki bu cihaz Türkiye'de satılmıyor, ve ithalatçı firmaya göre gelmeyecekmişde. Bu arada kablolu router kurmak istemiyorum, evde kablo kalabalığı olsun istemiyorum. Bu durumda mevcut modemime başka bir wireless router bağlamayı öngördüm. Bununla ilgili de karşıma yurt dışı sitelerden oldukça iyi yorum alan Zyxel NBG4615 ile bu forumlarda çok önerilemn TP-Link 5110G çıktı. Bu elbette bir alternatif ve hala düşünüyorum. Ancak bununla beraber sormak istediğim, modemiminde eski olması (4-5 senelik) ve düşük hızda olmasını da göz önüne alarak, ve ayrıca yeni modemlerin USB üzerinden paylaşım özellikleri, vs de beni cezbediyor, yeni bir modem + router almakta planlarımın arasında var. Böyle bir durumda aşağıdaki 2 sistem arasında kaldım:
    1. Zyxel P-661HNU-F1 + NBG4615
    2. AirTies 5452 + 4420
    Önerileriniz bekliyorum.

• Hocam ben TTnetin verdiği airties marka modeli yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum ve sorun çıkartmadı daha.
    Ama bu model model değişir tabi.

Zyxel hakkında pek bilgim yok ama çoğu kişi zyxel öneriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: namsar29

Hocam ben TTnetin verdiği airties marka modeli yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum ve sorun çıkartmadı daha.
    Ama bu model model değişir tabi.

Zyxel hakkında pek bilgim yok ama çoğu kişi zyxel öneriyor.
    Aynı cihazı kullananların bile yorumları farklı. Biri lanet ediyor, öbürü göklere yerleştiriyor. Tabi bunda cihazların çalışma ortamları da çok önemli diye düşünüyorum. Off çok zor karar vermek çok. Ben herhalde önce Zyxel NBG4615'i kendi modemimle deneyip performans alabilecek miyim diye bir bakacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasif@

Aynı cihazı kullananların bile yorumları farklı. Biri lanet ediyor, öbürü göklere yerleştiriyor. Tabi bunda cihazların çalışma ortamları da çok önemli diye düşünüyorum. Off çok zor karar vermek çok. Ben herhalde önce Zyxel NBG4615'i kendi modemimle deneyip performans alabilecek miyim diye bir bakacağım.

Alıntıları Göster
    airties al.

tr için optimizasyonları daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alan turing

airties al.

tr için optimizasyonları daha iyi.

Alıntıları Göster
    slm.
    modem konusunda tercihine karışmam ama yeni alacağın hiçbir
    modemlede wifi siyal zayıflığını çözemiyceksin.
    bunu bilerek alımlarını yap yeni yeni aldığın modemden
    harikalar bekleme wifi konusunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

slm.
    modem konusunda tercihine karışmam ama yeni alacağın hiçbir
    modemlede wifi siyal zayıflığını çözemiyceksin.
    bunu bilerek alımlarını yap yeni yeni aldığın modemden
    harikalar bekleme wifi konusunda.

Alıntıları Göster
    O zaman öneriniz nedir? NBG4615 AP ile hallolur mu?
  • quote:

bu tarz 300n ürünler malesef sinyal gücü konusunda g ürünlerder daha kötüler.
    lakin modeminin maksimal sinyalinin ulaştığı noktada bu cihazı çalıştırırsan
    alanını genişletmiş olursun.
    bütçen nasıl ?
  • quote:

quote:

bu tarz 300n ürünler malesef sinyal gücü konusunda g ürünlerder daha kötüler.
    lakin modeminin maksimal sinyalinin ulaştığı noktada bu cihazı çalıştırırsan
    alanını genişletmiş olursun.
    bütçen nasıl ?

Alıntıları Göster
    200-300 verebilirim.

• quote:

200-300 verebilirim.

Alıntıları Göster
    şu ürünü bi araştır.
    http://ubnt.com/powerapn
  • quote:

şu ürünü bi araştır.
    http://ubnt.com/powerapn

Alıntıları Göster
    Nbg 4615 çok güzel ve kaliteli bir cihaz kesinlikle tavsiye ederim ( bir müşterimin evine kurdum ve sinyal kalitesinden çok memnun kalmıştım ) modemin performansından memnun değilsen hep usb den ftp desteği olan hemde orta ölçekli firmalar tarafından kullanıldığı söylenen zyxel p-661hnuf1 almanı öneririm 12 cihaz diğer son kullanıcı modemlere fazla gelebilir ve üzerindeki işlemcinin tavan yaparak yavaşlamasına sebep olur ama orta ölçekli iş yerlerine çözüm olarak sunulan ( internette yazılarını ve yorumlarını okudum) 661hnu modeli önerebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: scandelos

Nbg 4615 çok güzel ve kaliteli bir cihaz kesinlikle tavsiye ederim ( bir müşterimin evine kurdum ve sinyal kalitesinden çok memnun kalmıştım ) modemin performansından memnun değilsen hep usb den ftp desteği olan hemde orta ölçekli firmalar tarafından kullanıldığı söylenen zyxel p-661hnuf1 almanı öneririm 12 cihaz diğer son kullanıcı modemlere fazla gelebilir ve üzerindeki işlemcinin tavan yaparak yavaşlamasına sebep olur ama orta ölçekli iş yerlerine çözüm olarak sunulan ( internette yazılarını ve yorumlarını okudum) 661hnu modeli önerebilirim.

sLm
    arkadaşlar acses point ile 5 kişi baglantı kurabilirmi tek üyelikten internet yararlana bilirmi yani ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nisamarket

quote:

sLm
    arkadaşlar acses point ile 5 kişi baglantı kurabilirmi tek üyelikten internet yararlana bilirmi yani ?

Alıntıları Göster
    access pointin önünde internet sağlayan bir cihaz olmalıdır modem, firewal vb. gibi bu cihazdan gelen kablolu yada kablosuz iletişimi cihaz yine kablolu ve kablosuz olarak birden fazla bilgisayara verebilir, 5 adet cihaz ap üzerinden internete çıkar.

• quote:

access pointin önünde internet sağlayan bir cihaz olmalıdır modem, firewal vb. gibi bu cihazdan gelen kablolu yada kablosuz iletişimi cihaz yine kablolu ve kablosuz olarak birden fazla bilgisayara verebilir, 5 adet cihaz ap üzerinden internete çıkar.

Alıntıları Göster
    http://www.sahibinden.com/listing/alisveris-bilgisayar-cevre-birim-tp-link-tl-wa5210g-54m-wireless-access-point-52-6km-menzil-62043303/detail/#close
    araştırdım bu cihaz 15 km ye kadar saglıyor ama olurmu acaba boşuna para baglamış olmayalım

Zyxel mi vs AirTies mi?

• quote:

http://www.sahibinden.com/listing/alisveris-bilgisayar-cevre-birim-tp-link-tl-wa5210g-54m-wireless-access-point-52-6km-menzil-62043303/detail/#close
    araştırdım bu cihaz 15 km ye kadar saglıyor ama olurmu acaba boşuna para baglamış olmayalım

Zyxel mi vs AirTies mi?

slm.
    bu cihazla ne yapmak istiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkanizmit -- 25 Kasım 2011; 17:54:21 >

• quote:

Zyxel mi vs AirTies mi?

Alıntıları Göster
    Zyxel'in önerdiği modemler P-660HN-F1Z yada P-661HNU-F1 şeklinde. Önce AP'yi alıp mevcut modemimle deneyeceğim. Olmazsa 661'i almaya karar verdim. Yaptığım testlerde birden fazla cihazın bağlı olduğu zamanlarda özellikle sinyal seviyesinin düşük olduğu alanlarda hızın 1'lere kadar düştüğünü gördüm. Bu beni yeni bir modem de almam gerekeceği sonucuna getiriyor.

• quote:

quote:

Zyxel mi vs AirTies mi?

slm.
    bu cihazla ne yapmak istiyorsun.

Alıntıları Göster
    bnm evimle iş yerimin arası 600 mt yanlız biz 5 kişi yararlanmak isyorruz hepmizin yerleri ayrı ayrı 1,304 mt olan arkdaş var hepimiz kulanabilirmiyiz acaba saglıklı bişey olurmu ? bnm iş yerinden 5 evinde catısı gözüküyor büyük bina felan yok

• quote:

bnm evimle iş yerimin arası 600 mt yanlız biz 5 kişi yararlanmak isyorruz hepmizin yerleri ayrı ayrı 1,304 mt olan arkdaş var hepimiz kulanabilirmiyiz acaba saglıklı bişey olurmu ? bnm iş yerinden 5 evinde catısı gözüküyor büyük bina felan yok

slm.
    google earthden bağlantı kuracağınız alanın resmini çekip
    kullanıcıları ve modemin yani internetin olduğu yeri işaretlersen
    çok daha sağlıklı ve kesin bilgi verebilirim.
  • quote:

quote:

slm.
    google earthden bağlantı kuracağınız alanın resmini çekip
    kullanıcıları ve modemin yani internetin olduğu yeri işaretlersen
    çok daha sağlıklı ve kesin bilgi verebilirim.

Alıntıları Göster
    harita bu

Zyxel mi vs AirTies mi?

• quote:

harita bu

Zyxel mi vs AirTies mi?

slm.

dediğin gibi modemin olduğu binadan diğer binaların çatılarını görebiliyorsan işin kolay.

yalnız bir sıkıntı var modemin olduğu yere tek bir tane tp-link 5210g koyar ve sinyali ortaya doğru verirsen
    sağ ve sol dışta kalan (ramazan, ali, içer çumra, benim ev) clientler yani kullanıcılar 5210g'nin 30 derece ile
    yayın yapmasından dolayı sinyali sağlıklı alamaz ve hız artı stabilite problemi yaşarlar.

yapman gereken modemin olduğu yere 2 adet 5210g koyup karşıdaki çatılardada 5210g'ler ile
    interneti almak. hiç sıkıntısız 7 adet 5210g ile bu sistem kurulur ve çalışır.

hızda adsl hızın ne ise birebir aktarır. link hızların en az 20 mbit çıkar.

şayet kullanıcıların evlerinde aldıkları wifi'yi tekrar dağıtmak isterseniz evlere tercihen
    tp-link 5110g access point yada tp-link wr-340gd router koyabilirsiniz.

kolay gelsin.

• quote:

quote:

harita bu

Zyxel mi vs AirTies mi?

slm.

dediğin gibi modemin olduğu binadan diğer binaların çatılarını görebiliyorsan işin kolay.

yalnız bir sıkıntı var modemin olduğu yere tek bir tane tp-link 5210g koyar ve sinyali ortaya doğru verirsen
    sağ ve sol dışta kalan (ramazan, ali, içer çumra, benim ev) clientler yani kullanıcılar 5210g'nin 30 derece ile
    yayın yapmasından dolayı sinyali sağlıklı alamaz ve hız artı stabilite problemi yaşarlar.

yapman gereken modemin olduğu yere 2 adet 5210g koyup karşıdaki çatılardada 5210g'ler ile
    interneti almak. hiç sıkıntısız 7 adet 5210g ile bu sistem kurulur ve çalışır.

hızda adsl hızın ne ise birebir aktarır. link hızların en az 20 mbit çıkar.

şayet kullanıcıların evlerinde aldıkları wifi'yi tekrar dağıtmak isterseniz evlere tercihen
    tp-link 5110g access point yada tp-link wr-340gd router koyabilirsiniz.

kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    tmm tşk ederim bu arda bunu bize yapack olan beyaz eşya ve pc güvenlik işleri yapan biri yapacak bnm tabirim ile 5 kişiye anten takacak bnm burayada vericiyi bu bize 1,100 tl ye mal oluyor tek verici ile en az 4 diş cekecegini söylüyor internet bit hızı 3,40 cıkıyor bnm sıkıntı olmayacanı söledi kişi başı 180 tl düşüyor ama kurulum kaplosu hepsi ona ait

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.