Şimdi Ara

1.6 leonlar için oluşmuş yanlış düşünce... (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
3.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tsı motoru kullan ondan sonra aracını öv dostum kötünün iyisi 1.6 lar.. uzun yolda senin arabayla bastınmı1 depo ile 400-450 km yapaır 1.4 ler 700 yapıyor neredeyse sen 1.6 almışın takıl arabanla agır agır...yaris te nerdden cıktı onu anlamadim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bscol -- 24 Temmuz 2009; 0:20:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bscol

tsı motoru kullan ondan sonra aracını öv dostum kötünün iyisi 1.6 lar.. uzun yolda senin arabayla bastınmı1 depo ile 400-450 km yapaır 1.4 ler 700 yapıyor neredeyse sen 1.6 almışın takıl arabanla agır agır...yaris te nerdden cıktı onu anlamadim?

75 tl lik benzin yol bilgisayarı 360 km gösteriyor

150 ye doluyor depo 700-800 arası demektir buda... uzun yolda yol bilgisayarı şaşmaz şaşsın şaşsın 50-60 km şaşsın 1.6 700 yaparsa 1.4 750-800 arası yapar

şehiriçi ise 1.6 500 yapıyorsa 1.4 550-600 yapar

sana saygılarımı sunuyorum.... bilinçsiz yorumlara devam ayrıca uzun yolda fabrika çıkış verileri 100 kmde sadece 0.4 farkediyor

devamlı uzun yol gidenler için hiçbirşey farketmez

birde seat ın sitesinde yeni leon 1.6 ların şehir içi tüketimi artmış 9.9 gösteriyo 8.küsürdü makyajsız leonlar için.. makyajla beraber bindirimde gelmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 23 Temmuz 2009; 9:10:06 >

• 1.6 leona 1 sene bindim ve sırf moıtoru yüzünden sattım çünkü 1.4 tsi yıda 2 ayk ullandım bu yüzdne sattım tsi a binince kendi arabama binmek gelmedi çiçmdern 8v lik motor vw nin ek eski ama ne sağlam motorudur çok nadir arıza çıkardığı görülmüştür. ama gitmiyo iştek limayıda açınca istanbul sakarya arası temde arkamdan salak bir arabanın bana selektör yapması sinirimi bozuyodu yani o yüğzden bilip bilmedne konuşmaıyn
    performans istemeyen 1.6 102 alsdın isteyen direk 1.4 tsi alsın
  • quote:

tsı motoru kullan ondan sonra aracını öv dostum kötünün iyisi 1.6 lar.. uzun yolda senin arabayla bastınmı1 depo ile 400-450 km yapaır 1.4 ler 700 yapıyor neredeyse sen 1.6 almışın takıl arabanla agır agır...yaris te nerdden cıktı onu anlamadim?

nie bu kadar celallendin araba benim arabam agirda takilirim yavasta ,tsi da kullandık dostum sen hiç kafanı yorma
  • Arkadaşim Türkçemizi lütfen dikkatli kullanalım....Yazdıklarını anlamak için mesajını 5 kere okumak gerekiyor....

quote:

Orijinalden alıntı: okko

1.6 leona 1 sene bindim ve sırf moıtoru yüzünden sattım çünkü 1.4 tsi yıda 2 ayk ullandım bu yüzdne sattım tsi a binince kendi arabama binmek gelmedi çiçmdern 8v lik motor vw nin ek eski ama ne sağlam motorudur çok nadir arıza çıkardığı görülmüştür. ama gitmiyo iştek limayıda açınca istanbul sakarya arası temde arkamdan salak bir arabanın bana selektör yapması sinirimi bozuyodu yani o yüğzden bilip bilmedne konuşmaıyn
    performans istemeyen 1.6 102 alsdın isteyen direk 1.4 tsi alsın
  • bendede war 1.6 8v ibiza tüple klima açık otobanda 200 görüyorum 3 kişiyle 400 kmyi 2-2.5 saatte alıyorum 120 ile yokus yukarı cıktıgmı bilirim bu değerler kötümüde 8 valfe b*k atılıyo beğenmeyen gider tsi alır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zula78 -- 2 Ağustos 2009; 14:52:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zula78

bendede war 1.6 8v ibiza tüple klima açık otobanda 200 görüyorum 3 kişiyle 400 kmyi 2-2.5 saatte alıyorum 120 ile yokus yukarı cıktıgmı bilirim bu değerler kötümüde 8 valfe b*k atılıyo beğenmeyen gider tsi alır

İşte ağzı olan konuşuyor karalamak buraya kötü yorum yazmak bedava allahtan bilen biliyor alacak olan araştırıyor soruyor. Araba gitmiyormuş yokuş yukarı heralde tüplü şahinle karıştırdılar
  • giden araba görmemişsiniz o yuzden eşekler size yarış atı gibi gelşyoo
  • quote:

giden araba görmemişsiniz o yuzden eşekler size yarış atı gibi gelşyoo

Leon için konuşuyoruz arkadaşım konunun başından beri bunu anlamadın. Heralde leondan kat be kat iyi kaçan araba var biz leonun kendisini konuşuyoruz. Yeter artık çamur atmaya çalıştığın. Her arabanın artısı var eksisi var...
  • leon fiyat ve görünüm olarak beğendiğimiz bir araç
    hatta ibiza aldığımız zaman da otomatik düşündük ancak leon otomatik 150 hp de mevcuttu
    bu yüzden pahalı ve 2000cc olduğu için ibiza aldık
    leon sağlamlık ve görüntü olarak beğendiğimiz bir araç
    performans olarak yeterli olduğunu düşünüyorum ülkemiz şartlarında

hayırlı olsun
  • 1.6 leon fiyatına o sınıfta bi araba al leon kalitesinde ondan sonra kapıs leonla ibizayla
  • kim ne derse desin leon iyi motora sahiptir 3. viteste dimdik bayırı çıktığımı bilirim kullanmayan konuşmasın
  • arakdaşlar bende kötünün iyisi diyorum o kadarda abartılacak bir sey yok arabada 6 ay bindim 2007 modeline
  • quote:

arakdaşlar bende kötünün iyisi diyorum o kadarda abartılacak bir sey yok arabada 6 ay bindim 2007 modeline

Biz abartmıyoruz zaten 1.viteste yokuş çıkarken 2.ye atınca bayılıyormuş ya araba ona şaşırdığım için bu konuya yorum yaptım zaten. Peki kötünün iyisi leon'sa sizin düşüncenizce iyinin iyisi (aynı sınıf aynı tip motor) hangi arabadır? Hani bize eşşekler yarış atı gibi geliyormuş ya sizin yarış atınız nedir paylaşır mısınız bizle?
  • kötünün iyisi diyorum dostum anlamıyorsunuz...........biraz güçlü arabalara binin(150-200bg olan) ondan sonra l
    .çona yorum yapın mesela benim tsı oda ii gitmiyo aslında 1.4 olduğu için notorun ivmelenmesi 1.6 1.8 t lere göre biraz daha zayıf... billip bilmeden yorum yapmayalım
  • 1.8 t, 1.8 tsi, 1.4 tsi, 2.0 tdi gibi motorlarla karşılaştırırsan tabiki berbat ölü performanssız bir araba olarak gelir size diyorum ki diğer 1.6 16v / 8v klasik motorlarla karşılaştırırsanız leondan iyi iyinin iyisi araba nedir? 1.8 t nere 1.6 nere burdaki herkes bunun farkında.
  • 1.6 lt atmosferik motoru ne amaçla 1.8 veya 1.4 TSI vb motorlarla karşılaştırırsınız ki anlamıyorum.

Ben GOLF V 1.6 8v kullanıcısıyım motoru gayet iyi tanıyorum ve bahsi geçen leonda benim aracımla neredeyse aynıdır.

1.viteste 50-55 2. viteste 80-90 3.viteste 130-140 ( zorladım ) 4. viteste 165 gördüm ( biraz daha gider ) 5 te çok zorlamadım.>>Bu cevabım 2. viteste 60 ı geçmşyor diyen arkadaş içindi.

Ayrıca rampada zayıf kaldığından bahsedilmiş ki değildir ve gayet canlı bir şekilde rampa çıkar dolu depo , dolu bagaj ve içerisinde yolculuk eden şoför dahil 5 kişi buna dahildir. ( Dizeller ile karşılaştırmayınız kalıbına göre iyi motordur kimse inkar edemez )

Sorunsuzluğu ile bilinir ve VW bu motoru uzuun zamandır kullanmaktaıdr hala daha yeni nesil araçlarında da kullanmaya devam ediyor.

Sonuç olarak 1.6 lt motorlar içerisinde gayet sorunsuz , stabil fazla beklentisi olmayan kullanıcıları ( 1.4 TSI 1.8T muadili güçte motorları isteyenler hariç ) genel performansı ile mutlu edebilecek bir araçtır.Ne rampada ne de sollamalarda yarı yolda bırakmaz.Yakıt konusunda cimri olmamakla birlikte uzun yolda bir depo ile 700 km civarı menzil yakalamak mümkündür.Ayrıca ilk 3 viteste güzelde kaçar ( sınıfına göre ).

Zaten yüksek performans bekleyen adam gidip 100 hp civarı araba almaz.

Herkese Saygılar!

• BENDEDE 1.6 102 HP 8V TOLEDO VAR ARABA 1400 KİLO AMA BENCE TAMAM PERFORMANSI ÇOK BEKLEMİYORUM.AMA MESALA 40LA GIDERKEN BIRDEN GAZA BASTIGINDA ARABA GIDIYOR .YANİ BUNU GITMEYEN ARKADAŞLARA SOYLUYORUM 1.6 8 V TABİKİ 1.4TSİ İLE KARSILASTIRILMAZ AMA SIZIN INADINIZA SU 1.6 YA TURBO TAKMAYI DUSUNUYOM:d:d:d: ANAA
  • Arkadaşlar belki yukarıdaki tartışmalardan sonra biraz komik olacak ama cahilliğime verin. bu 1.6 motorların 16V li yokmu?
  • leon 1.6 yla öyle makaslara giriyorumki yani gaza basarsan gider araba

ilk 3 viteste hızlanması süper arabanın 80 e kadar 5 sn ede geliyorsun ama 100 e doğru yaklaştıkça hızlanma süresi artıyor

arkadaşın babasında bmw 520i otomatik var 170 hp boş yolda bi deniyelim dedik 80 e kadar 4-5 sn de çıktım bayada bi fark atmıştım ama yol uzadıkça farkı baya kapadı önüme geçti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 1 Eylül 2009; 15:32:11 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.