Şimdi Ara

10 bit, 24p , hangisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sony nin w4000 modeli gibi bir lcd almayı düşünüyorum. Biraz baktım ama pekçok değişik özellik olan modeli var net olarak bilemediğim için bilenlerden yardım istiyorum. Bazılarında 24 p var bazılarında yok. xv color bazılarında var bazılarında yok. Pc sinyal algılama 24p olmayanlarda 1920x1080 iken 24p olan modellierinde 1366x768. Bu durumda bunlar ne işe yarar hangisi daha önemlidir. 100 Hz motionflow ne kadar önemlidir. Bir de sony hdr-sr12e kameram var bu kamera ile çektiğim görüntülerden en iyi kaliteyi almak ve bilgisayarımı lcd ye bağlayıp kaliteli görüntü almam benim için önemli. Bu durumda bana yardımcı olabililecek arkadaşlar varsa şimdiden teşekkür ederim.

• arkadaşım,
    sr12 kamera bende de var. ancak tv mde x.v.colour özelliği olmadığı için renk scalasını dar olarak kullanmak zorunda kalıyorum.
    eğer kameranızın x.v.colour gibi özelliklerinden daha iyi faydalanmak istiyorsanız kesinlikle Sony ve W yada X serisi bir TV almalısınız. ayrıca sanırım şu an yeni w4000 lerde bravia sync özelliği sayesinde kameranızı tv kumandasıyla da kumanda edebiliyor olmalısınız. böyle birşey okuduğumu hatırlıyorum.
    LCD TV lerde bazen renk sayısı olarak belirtilen özelliklere hiç itibar etmeyin. 10 bit x.v.colour özelliği, HDMI 1.3 bağlantının ortaya çıkmasının en temel sebeplerindendir diyebiliriz. bir dünya standardı olup bilinen RGB scalasına göre renkleri 1.8 misli geliştirmektedir. Daha önce biz konuları çok işledik. imzamdaki Sony LCD Dünyası linkin de bulabilirsiniz.

24p cinema modu , blu-ray filmlerde ve bd playerlarda aktif olabilen bir özellik. gerçek zamanlı, (saniyede 24 kare) sinema kareleriyle film oynatılmasını sağlıyor. hem filmde , hem oynatıcıda, hem de tv de olması gereken bir özellik. PC bağlantısında eğer HDMI kullanıyorsanız zaten Full HD alabiliyorsunuz. VGA bağlantısındaki çözünürlüğü bu tvye sahip olup, kullananlar aktarırsa daha kesin olur.

quote:

Orjinalden alıntı: bogacgunoz

Arkadaşlar sony nin w4000 modeli gibi bir lcd almayı düşünüyorum. Biraz baktım ama pekçok değişik özellik olan modeli var net olarak bilemediğim için bilenlerden yardım istiyorum. Bazılarında 24 p var bazılarında yok. xv color bazılarında var bazılarında yok. Pc sinyal algılama 24p olmayanlarda 1920x1080 iken 24p olan modellierinde 1366x768. Bu durumda bunlar ne işe yarar hangisi daha önemlidir. 100 Hz motionflow ne kadar önemlidir. Bir de sony hdr-sr12e kameram var bu kamera ile çektiğim görüntülerden en iyi kaliteyi almak ve bilgisayarımı lcd ye bağlayıp kaliteli görüntü almam benim için önemli. Bu durumda bana yardımcı olabililecek arkadaşlar varsa şimdiden teşekkür ederim.

• bende de sony HDR-CX7 1080i kamera var fakat tv panelim de 10bit olmasına rağmen netice hoşuma gitmiyor.
    yani TV'nin XVycc özelliğini açtığımda elde ettiğim renklerle XVycc kapalıyken elde ettiğim renkleri karşılaştırınca kapalı durumdakiler çok daha hoşuma gidiyor. XVycc'yi açınca görüntüyü iyileştiren bazı diğer işlemcileri deve dışı bırakıyor ve öyle olunca renkler daha donuklaşıyor falan.

Kullandığım kablo Sony mağazından aldığım X.V color logosu olan bir kablo. (hiçbiyerinde 1.3 yazmıyor gerçi ama o kadar aradım yazanını bulamadım)
    Kullandığım TV samsung 63P76 plasma

Başka deep color özelliğini deneyen kimse var mı?
  • öncelikle bigmasterın dediği gibi xv renk teknolojisi 10biti 10bit de hdmi1.3 arabirimini gerektirmektedir. w4000 serisinde bunların hepsi var. w serisi X3500 serisine en çok yaklaşan bir lcddir.
    ve üst seviye her lcdde hatta orta seviyeler de bile 24p özelliği bulmak mümkündür tabii film oynatıcı bu zinciri desteklemesi gerekli.bi yerde yanlış bir bilgi var bogacgunoz w4000 serisinde ayrıca hd1080p sinyal algılama özelliği var.ben gittigidiyordan hdmi-dvi kablo almıştım 25ytl . bununla pcye bağlıyorsun dvidan diğer ucunu lcdye ve denedim full1080p algıladı ekran kartım.yani ekran kartının hdmi çıkışı olması geerekmiyor sadece ekran kartının hd çözünürlüğü destekliyebiliyor olması önemli bir kıstas.bunun 24p ile ilgisi yoktur sadece lcd ile olan bişeydir lcdtv pc sinyalini 1080p algılama özelliği varsa olay bitmiştir.

sony HD-SR11E kameram bugün gelicek bayiye gidip alıcam bugün. alt modelleri bile harika görüntü sunarken hddiskli bu hd kameradan baya bi umutluyum.bi de ben bişey sorayım SR lileri bulmuşken benim modelin 60gb hdd si var.fakat ayın 17sinde antalyaya doğru tatil yolculuğuna çıkacağımız için yolculuk boyunca da araçı kullanırken kardeşim etrafı çekecek ve bunun için ayrıca harici bir taşınılabilir seagte disk alsam kamera bu diski tanıyıp kayıt yapabilir mi?

kamerayı pc monitörüne bağladığında görüntü alacağını sanmıyorum denediniz mi? çünkü kameranız 1080p kayıt yapıyor dolayısıyla hdcp olmayan bir görüntü kaynağında izleyemeyiz diye biliyorum fullhd lcdde izleyebilirsiniz .

bazı sitelerde kameranın yanında sony vegas pro8 yazılımı veriyoruz diyor sitesine baktım o yazılım 549$ ohaa bunda bi yanlışlık var galiba demo filan vercekler sanırım.gerçi ben malum yerlerden full sürümünü buldum gerek kalmadı vermelerine.

• yakında gelecek w4100 serisinde (belki de gelmez ) motion + özelliğiyle birlikte gelecek avrupaya.

ama bize gelirmi belli değil çünkü tv 120hz bizim ülke 60hzden yukarısını kaldırmıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.