Şimdi Ara

10 yaşından büyük araçlara kasko?? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
1
Favori
72.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rene54

2001 Model Golf üm var 3 yıldır kaskolu ve hasarsızlık indirimim var zaten araçta hiç hasar kaydıda yok 850 tl kasko ödüyorum.

sadece bu yıl mini onarımını kullandım küçük çizikler için.

kasko bedelide : 23.450 aşşağı yukarı piyasa değeri.

Allah Allah,hangi 2001 Golf'ün piyasa değeri 23-24,hangi kasko firması 23-24 kasko değer biçiyor o araca?

http://www.sigortam.net/kasko-arac-deger-listesi

Buradan bak,20.800TL görünüyor ki araba perte çıksa sana 18 hadi en iyi ihtimalle 19 teklif edecekler..Piyasada da temiz,ideal km'li olanları 18 civarına gidiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

quote:

2001 Model Golf üm var 3 yıldır kaskolu ve hasarsızlık indirimim var zaten araçta hiç hasar kaydıda yok 850 tl kasko ödüyorum.

Allah Allah,hangi 2001 Golf'ün piyasa değeri 23-24,hangi kasko firması 23-24 kasko değer biçiyor o araca?

Buradan bak,20.800TL görünüyor ki araba perte çıksa sana 18 hadi en iyi ihtimalle 19 teklif edecekler..Piyasada da temiz,ideal km'li olanları 18 civarına gidiyor.

temiz ideal km liler 18 civarımı biraz piyasayı araştır bence 5-6 yıl kadar uzak kalmışsın 90-100 binde orjınal bikaç parça boyalı 18bine bul bakayım bi tane bana 500 lirada anlına yapıştırayım.

ben poliçede yazan rakamı söylüyorum araç ne olursa olsun zaten orda yazandan aşşağıda bi teklif yapacak firma ondan sonrası pazarlık yeteneğinize bakar.

• quote:

quote:

quote:

temiz ideal km liler 18 civarımı biraz piyasayı araştır bence 5-6 yıl kadar uzak kalmışsın 90-100 binde orjınal bikaç parça boyalı 18bine bul bakayım bi tane bana 500 lirada anlına yapıştırayım.

ben poliçede yazan rakamı söylüyorum araç ne olursa olsun zaten orda yazandan aşşağıda bi teklif yapacak firma ondan sonrası pazarlık yeteneğinize bakar.

Piyasanın nabzını sahibinden.com'a göre tutmuyorum kardeş,bizzat piyasanın içinde tutuyorum sen rahat ol o konuda.Daha iki ay önce anneme 2001 1.6 comfortline, 123.000'de sadece ön kaputu boyalı BRC lpg'li yeni lastikli masrafı olmayan Golf'ü 18.500'e aldım.Sahibinden.com'a bakarsan 23-24'e alırsın anca o arabayı.Yine kendime araç bakıyorum nasipse,birkaçını kaçırdım satılacak araba ilanda iki üç gün durmuyor.Diğerleri de şekil olsun diye ilan açan tayfa,demek istediğimi anlamışsındır.2001 model Golf'e bu paradan fazlasını verenin de aklına şaşarım gelmiş 13-14 yaşına..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Piyasanın nabzını sahibinden.com'a göre tutmuyorum kardeş,bizzat piyasanın içinde tutuyorum sen rahat ol o konuda.Daha iki ay önce anneme 2001 1.6 comfortline, 123.000'de sadece ön kaputu boyalı BRC lpg'li yeni lastikli masrafı olmayan Golf'ü 18.500'e aldım.Sahibinden.com'a bakarsan 23-24'e alırsın anca o arabayı.Yine kendime araç bakıyorum nasipse,birkaçını kaçırdım satılacak araba ilanda iki üç gün durmuyor.Diğerleri de şekil olsun diye ilan açan tayfa,demek istediğimi anlamışsındır.2001 model Golf'e bu paradan fazlasını verenin de aklına şaşarım gelmiş 13-14 yaşına..

Sen o aldigin arabaya bi iyi baktir don bidaha baktir ben be durumda oldugunu tahmin ediyorum bi parca boyali bide 18 kusur :) diyorumki hocam bul su dakka yanimda 2 kisi getiricem 2 tane bul iki tane alayim bos muhabbette gerek yok 13 yasinda yasinda olacak tabi arabanin bu donanimda sifiri 60 bin tl albea almiyosun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Sen o aldigin arabaya bi iyi baktir don bidaha baktir ben be durumda oldugunu tahmin ediyorum bi parca boyali bide 18 kusur :) diyorumki hocam bul su dakka yanimda 2 kisi getiricem 2 tane bul iki tane alayim bos muhabbette gerek yok 13 yasinda yasinda olacak tabi arabanin bu donanimda sifiri 60 bin tl albea almiyosun

Kardeş canımı sıkmaya başlıyorsun,belli pek eski de değilsin tanımıyorsun beni.Motordan da kaportadan da iyi anlarım,sanayide büyüdük;aldığım arabanın geçmişini de biliyorum.Boş muhabbet eden sensin mantıksız mantıksız konuşarak,fazla uzatıp da canımı sıkma..Zamanında çok çektik VW'cilerden forumda,yeni gelenleri doğrultana kadar bizim belimiz yamuluyor.Senin Golf IV'ün var diye millet arabasını uygun fiyata satmayacak değil ya...
  • quote:

quote:

Kardeş canımı sıkmaya başlıyorsun,belli pek eski de değilsin tanımıyorsun beni.Motordan da kaportadan da iyi anlarım,sanayide büyüdük;aldığım arabanın geçmişini de biliyorum.Boş muhabbet eden sensin mantıksız mantıksız konuşarak,fazla uzatıp da canımı sıkma..Zamanında çok çektik VW'cilerden forumda,yeni gelenleri doğrultana kadar bizim belimiz yamuluyor.Senin Golf IV'ün var diye millet arabasını uygun fiyata satmayacak değil ya...

Sen harbi komikmissin ya forumda devrecilik yapmaya calisanada ilk defa rastliyorum yeniymis eskiymis :) hem karnindan piyasa uyduruyosun aldim sattim mezarci galerici ayagi takiliyosun hem bul alalim diyoz hikaye anlatiyosun sonra bide kiziyormus beyzade.ben kendi arabaminda senin arabaninda piyasasini biliyom gecinenlerden iyi biliyorum tavsiyeye ihtiyac yok.cok rahatsiz olduysan sikayat et butonuna bas zaten en fazla onu yapabilirsin.

• quote:

quote:

quote:

Sen harbi komikmissin ya forumda devrecilik yapmaya calisanada ilk defa rastliyorum yeniymis eskiymis :) hem karnindan piyasa uyduruyosun aldim sattim mezarci galerici ayagi takiliyosun hem bul alalim diyoz hikaye anlatiyosun sonra bide kiziyormus beyzade.ben kendi arabaminda senin arabaninda piyasasini biliyom gecinenlerden iyi biliyorum tavsiyeye ihtiyac yok.cok rahatsiz olduysan sikayat et butonuna bas zaten en fazla onu yapabilirsin.

Şikayet edilecek bir durum yok öncelikle,sadece hakkımda beni tanımadan fikir bildirmene kızdım ve durumu belirttim.Devrecilik yapmıyorum,onu bile anlamıyorsun ki ben sana kim olduğumu,neyi nasıl yaptığımı anlattığımda anlayasın.Kullanıcı adları,yazılan yazılar havada kalmaz,o kadar emek verdik bildiğimiz şeyleri aktardık tecrübelerimizi paylaştık burada.Son zamanlarda çok aktif değilim sadece.Sözüne güvendiğim,itibar ettiğim belli kişiler vardır forumda,anlatmak istediğim buydu.

Bul alalım ne demek?Sen kimsin ki ben senin için araba arayıp bulacağım?

• 2001 model BMW 320D. kazası yok. ikinci sahibiyim. ilk sahibi de surekli kaskosunu yaptırmış. ama bana 3500TLye yakın fiyat çıkarıyor Yapı Kredi. Söylediklerine göre de tek bu şirket yapıyor.
  • Merhaba
    aracinizin plakasi tc kimlik numaraniz ve ruhsatta bulunan belgeseri numarasi ve sizr ulasabilecegim telefonunuz umaysigorta2@hotmail.cim adeesine gonderirsrniz size alternatif teklifler hazirlayabilirim
    saygilarimla

• quote:

Orijinalden alıntı: umaysigorta

Merhaba
    aracinizin plakasi tc kimlik numaraniz ve ruhsatta bulunan belgeseri numarasi ve sizr ulasabilecegim telefonunuz umaysigorta2@hotmail.cim adeesine gonderirsrniz size alternatif teklifler hazirlayabilirim
    saygilarimla

Merhaba sayın yetkili,

Kaç yaşına kadar olan araçlara kasko yapıyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: vervito

2001 model BMW 320D. kazası yok. ikinci sahibiyim. ilk sahibi de surekli kaskosunu yaptırmış. ama bana 3500TLye yakın fiyat çıkarıyor Yapı Kredi. Söylediklerine göre de tek bu şirket yapıyor.

Hocam anormal yüksek fiyatı. Eski sahibi hangi kaskodan yaptırdıysa ondan devam ederseniz belki hasarsızlık indirimi hesabına biraz bir indirim olur

• merhaba
    13 14 yaşına kadar poliçe yapabiliyoruz dilerseniz araç bilgilerinizi umaysigorta2@hotmail.com adresine mail atarsanız size teklifler hakkında yardımcı olurum
    saygılarımla
  • Bazı sigortacı arkadaşlar kaskodan müşterinin karlı çıktığını yazmışlar da merak ettiğim bazı şeyler oldu şimdi.
    Sigortacılık işi bir istatistik işidir. Bir müşterinin ödemesini genellerseniz zaten hep zarardasınız demektir. Acaba bile bile hep zarar eden bir kurumu işletmenin mantığı var mıdır? Bu büyük şirketler ( siz acentasınız sonuçta sizi tenzih ederim ) salak mı ki hala araç sigortalıyorlar? Demekki ciddi oranda kar olan bir iş bu. Evet çok uçuk şeyler olabiliyor, kazalar oluyor. Ama onun olacağı yere göre bile fiyatlar uçuklaşabiliyor ve alakasız bir yerde olsanız, o kazanın size olma olasılığı milyonda bir bile olsa sizi o 1 kişiye göre hesap edip prim alınıyor ve herkesten de aynı alınan para havuza akıtılıyor. Kaza yapan 50-100 kişinin parasını verince geriye kalanların parası peki?
    Demekki kaskoda sadece müşteri kazanır demek ya sizin işi hiç bilmediğinizi, ezbere yaptığınızı gösterir veya karşınızdakini farklı yönlendirmeler kullanarak aptal yerine koyduğunuzu.

Belki hala bilmediğimiz birşeyler vardır diyerek sorayım ben yinede. Ticari bir şirket ( kar etmek amacı ile kurulmuş şirket yani ) verdiği hizmetten kar etmeyip zarar ediyorsa ve hep karşısındaki müşteri kar ediyorsa, neden yeni yeni şirketler aynı piyasada türer? Neden zarar ettiği halde yeni acentalar açılır? Neden para kazanamamasına rağmen aynı işi yapar? Bizim bilemeyip de sizin bildiğiniz birşey varsa cevabını öğrenmek isterim. Belki de gerçekten siz haklısınızdır.

Saygılar.

• Aktassa arkadaşım dediğine uyan tek bir sigorta şirketi var, Koru Sigorta Kooperatifi
    Diğerleri ancak kârdan zarar ediyor. Örneğin axa. Türkiyenin 2 yıldır en büyük şirketi seçiliyor, ama zarar açıklıyor.
    Ülke genelinde yada il genelinde hasar oranları yükseldikçe o bölgenin fiyatı da yükseliyor zaten.

Yani haklısın.
  • 12 yaş biraz zor
  • Konu hortlamış madem.
    14 yaşındaki aracıma ak sigorta 12 Ekim 2014 tarihinde 1475 tl kasko fiyatı çekti.
    Yapan firmalar var.

• 17 yaşında 650 tl yapı kredi sigorta
  • PARDON
    BEN YAPILIR DEMEK İSTERKEN BİRAZ ZOR DEMİŞİM BAŞKA BİR YAZIŞMAYLA KARIŞTIRMIŞIM KUSURA BAKMAYIN
  • 1999 golf 1.8 e sahibim,ciddi ciddi kasko düşünüyorum sizce ne kadar fiyat çekerler?
  • Aracım 9 yaşında. Zamanla tamponlarda, kapılarda, kaputta ufak tefek hasarlar oluştu. Ayrıca ön camda da çatlak var. Kasko yaptırıp bu işleri kaskodan halledebilir miyim?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.