Şimdi Ara

100 Lük cup yağ değişimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
16.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MONDİAL 100 KH SAHİBİYİM.2 kere yağını değiştirdim.ilk değiştirdiğimde bi sorun olmamıştı.fakat ikinci yağ değişiminde motor ustam kalın yağ koyduğunu söyledi.Yağ koyulduktan sonra çalıştırıp bindiğimde motorumun eski performansını bulamadım.yokuşlarda tek kişi 70 i düşmeyen motorum , 40 la rampa çıkmaya başladı.Kalkışta bi problem yok, 3 ve 4. viteslerde motor sanki gaz yemiyor,tıkanıyor.ben de mecburen gazı kesiyorum,. yağdan önce canavar olan motorum mahvoldu.Hafiften yağda kaçırmaya başladı..sesi de değiti...

Bu sorun yağdan olabilir mi? Lütfen yardım edin !
     100 Lük cup yağ değişimi

• Yapay Zekanın Yanıtı

100 Lük Cup Motor Yağı Hakkında Bilgiler

Bir motosikletin düzgün çalışmasını sağlamak için düzenli yağ değişimleri çok önemlidir. 100 lük cup motor yağı, birçok motosiklet modeli için yaygın olarak kullanılan bir yağ türüdür.

100 Lük Cup Motor Yağı Kaç Numara?

100 lük cup motor yağının numarası, içindeki viskozite derecesini ifade eden bir sayıdır. Viskozite, yağın sıcaklığa bağlı olarak akma direncini ölçer. Genellikle, 100 lük cup motor yağı için önerilen viskozite dereceleri 10W-40 veya 15W-50'dir.

Mondial 100 Lük Motor Yağı Kaç Numara?

Mondial motosikletleri için, üretici 10W-40 veya 15W-50 viskozite derecelerine sahip 100 lük cup motor yağı kullanılmasını önermektedir.

100 Lük Motor Kaç Litre Yağ Alır?

100 lük bir motorun yağ kapasitesi modele göre değişebilir. Ancak, çoğu 100 lük motosiklet yaklaşık 1,5 - 2,5 litre yağ alır.

100 Lük Cup Motor Yağı Özellikleri

100 lük cup motor yağı, aşağıdakiler gibi özellikler sunar:

• Motoru aşınma ve hasardan korur
    • Motorun düzgün çalışmasını sağlar
    • Motor ömrünü uzatır

100 Lük Cup Motor Yağının Değiştirilmesi

100 lük cup motor yağının düzenli aralıklarla değiştirilmesi çok önemlidir. Değişim aralığı, motosikletin kullanım koşullarına bağlı olarak değişebilir. Genellikle, her 5.000 - 6.000 kilometrede bir yağ değişimi önerilir.

Önemli Not:

Motosikletiniz için doğru yağ türünü ve viskozite derecesini belirlemek için her zaman üreticinin tavsiyelerine başvurmanız önerilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Kilometre bilgisi verirsen daha iyi olur.
    Ayrıca başka bir serviste daha ince kaliteli yağ koydur bakalım. Sorunun çözülmez ise yardımcı oluruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ufuqito kullanıcısına yanıt
    kilometre 40000''de biraz yüksek ama yağdan önce bişeyi yoktu..
  • kalın yağ ilk etapta çalışmada sıkıntı oluşturur. çünkü silindir ve piston arasında ki mm rik boşlukta kalın olduğu için sıkıştırma yapar contayı bile patlatabilir. ısınınca yağ akışkanlık kazanır ama yinede sıkıntı yaratır. fazla kullanmadan hemen değiştir bence. 10x40 yerine 15 40 yağ olabilir ama 20x50 baya kalın gelir. yataklardada yağlama yapamaz yağ pompası iyi çalışamaz sizin kaç numara kondu.
    dediğim gibi hemen 10x40 koy bence tekrar
  • quote:

Orijinalden alıntı: alphin

MONDİAL 100 KH SAHİBİYİM.2 kere yağını değiştirdim.ilk değiştirdiğimde bi sorun olmamıştı.fakat ikinci yağ değişiminde motor ustam kalın yağ koyduğunu söyledi.Yağ koyulduktan sonra çalıştırıp bindiğimde motorumun eski performansını bulamadım.yokuşlarda tek kişi 70 i düşmeyen motorum , 40 la rampa çıkmaya başladı.Kalkışta bi problem yok, 3 ve 4. viteslerde motor sanki gaz yemiyor,tıkanıyor.ben de mecburen gazı kesiyorum,. yağdan önce canavar olan motorum mahvoldu.Hafiften yağda kaçırmaya başladı..sesi de değiti...

Bu sorun yağdan olabilir mi? Lütfen yardım edin !
     100 Lük cup yağ değişimi

sorunun yağdan ozaman kalın yağ soğuk iklimi olan yere göre değildir sıcak iklim yağıdır yağ uyumsuzluğujdan motor şişer çekişten düşer bence hemen o yağı boşalt hatta boşalttıktan sonra hortumla iyi bi üfle sonra castrol marka iyi bi yağ al değişştir 20 25 lira bişey sorunun çözülmesse geçmiş olsun motor sorun cıkarabilir

• senolas S kullanıcısına yanıt
    hemen değiştireceğim...sağolun..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.