Şimdi Ara

Motorum için hangi yağı kullanmalıyım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
34.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba bende Yuki gusto 50cc motor var yeni aldım normalde 100luk ama ruhsatta 50lik diye geçiyormuş en kaliteli yağı koymak istiyorum hangisini önerirsiniz ?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Motorun için Doğru Yağı Seçmek

Motorunu uzun süre sağlıklı tutmak için doğru yağı kullanmak çok önemlidir. 50 cc motorlar için özel olarak tasarlanmış yağlar mevcuttur ve motorun optimum performans göstermesi için bu yağları kullanman gerekir.

50 cc Motor için Yağ Numarası

50 cc motorlar için genellikle 10W-40 veya 15W-40 viskozite derecesine sahip yağlar önerilir. Bu numaralar, yağın sıcaklıktaki değişimlere nasıl tepki verdiğini gösterir. İlk sayı, yağın soğukken akışkanlığını, ikinci sayı ise sıcakken akışkanlığını ifade eder.

50 cc Motora Hangi Yağ Kullanılır?

50 cc motorlar için özel olarak üretilmiş, API SL veya SJ sertifikasına sahip yağlar kullanılmalıdır. Bu sertifikalar, yağın motorun belirli gereksinimlerini karşıladığını gösterir.

50 cc Kuba ve Ege Motorlar için Yağ

Kuba 50 cc motorlar için 10W-40 veya 15W-40 viskozite derecesine sahip, API SL veya SJ sertifikalı yağlar önerilir.

Kuba Ege 50 motorlar için de aynı yağ önerileri geçerlidir.

Özetle:

• 50 cc motorlar için 10W-40 veya 15W-40 viskozite derecesine sahip, API SL veya SJ sertifikalı yağlar kullan.
    • Kuba 50 cc ve Kuba Ege 50 motorlar için de bu yağ önerileri geçerlidir.
    • Motorunun üretici kılavuzuna bakarak özel yağ önerilerini kontrol edebilirsin.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet

• motule para verme , özellikle piyasada sahtesi çok , shell yada po dan 4t yağ al koy hangisi uygunsa , öyle ufak motorlar için iyi yağ kötü yağ bakmayın bilindik 4t olan doğru bir yağ al yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzzy222

motule para verme , özellikle piyasada sahtesi çok , shell yada po dan 4t yağ al koy hangisi uygunsa , öyle ufak motorlar için iyi yağ kötü yağ bakmayın bilindik 4t olan doğru bir yağ al yeter.
    Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Düşbaz

TEşekkürler
    cup için kaç lt almalıyım ?

Alıntıları Göster
    UFAK CC Motorlarda , 1 lt dir genelde ama 0.8 felanda olabilir , yapman gereken zaten 1 lt alıp , yağ çubuğuna göre yada , cam var ise ona göre düz bir yerde motor düzken doldurman , bakımları yapmak çok kolay öğren , ama öğrenirken motoru mahvetme , yağı çok koyma iyi değil :D azda koyma iyi değil tam yağ çubuğuna göre yada varsa camın tam ortasına gelecek şekilde doldur. kullandığın yağ ne olursa olsun belli aralıklarla seviyeyi kontrol et, 1 kere yağsız yada az yağlı kalırsa o motor ölür.

• quote:

Orijinalden alıntı: Düşbaz

TEşekkürler
    cup için kaç lt almalıyım ?

Alıntıları Göster
    800 ml yeterlidir
  • quote:

UFAK CC Motorlarda , 1 lt dir genelde ama 0.8 felanda olabilir , yapman gereken zaten 1 lt alıp , yağ çubuğuna göre yada , cam var ise ona göre düz bir yerde motor düzken doldurman , bakımları yapmak çok kolay öğren , ama öğrenirken motoru mahvetme , yağı çok koyma iyi değil :D azda koyma iyi değil tam yağ çubuğuna göre yada varsa camın tam ortasına gelecek şekilde doldur. kullandığın yağ ne olursa olsun belli aralıklarla seviyeyi kontrol et, 1 kere yağsız yada az yağlı kalırsa o motor ölür.

Alıntıları Göster
    Peki ben bu motorla bir kerede 100km yol yapabilir miyim ?
    ve yağ almaya gittiğimde 1LT 10-40 yağ almak istiyorum mu demeliyim ?
    bilindik markalardan castrol tarzı

• Düşbaz kullanıcısına yanıt
    hacim ve güç düşük olduğundan çok zorlamadan canını almadan gidebilirsin tabi :D son gaz gitme yani

50cc bakarsın yazda geldi aslındada 10-50 olur , ama geneli bulabileceğin kolayı castrol 10w 40 ama mutlaka 4t yani 4 zamanlı olacak. araba yağı alma yanlışlıkla üstünde motorsiklet resmi olsun.
  • az önce bende 125 cc motorumun değiştirdim , elimde castrol power1 10w 40 vardı :D eski yağ iyi durumdaydı ama 6 ayı geçti 1000km de döktüm .sana dedim ne az koy ne fazla tam çubuğun yağ hizasında olsun diye :D kendim fazla koymuşum , bi daha ölçeyim az dökmem gerekecek geri.
  • quote:

az önce bende 125 cc motorumun değiştirdim , elimde castrol power1 10w 40 vardı :D eski yağ iyi durumdaydı ama 6 ayı geçti 1000km de döktüm .sana dedim ne az koy ne fazla tam çubuğun yağ hizasında olsun diye :D kendim fazla koymuşum , bi daha ölçeyim az dökmem gerekecek geri.
    Çok teşekkür ederim :)
  • Castrol Power1 10-50
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.