Şimdi Ara

100 TL VERGİ !!! YURTDIŞINDAN TELEFON ALANLAR DİKKAT! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
32.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: phaLanX

quote:

Orijinalden alıntı: bysecox
    Birşey unutmuşum onuda ekleyeyim.Bir kişi aynı üründen sadece 1 tane getirme hakkına sahipmiş.Öyle deniyor ama her türlü geliyor.Ama bellide olmaz onu buna sorun çıkarmazlar siz geçirirken çıkartırlar şans işi tamamiyle...

Turk havaalanlarinda gelen bagajlarin Xrayden gectigini ben duymadim, hatta Avrupanin cogu ufak havaalani cikan bagajlari dahi Xraylemiyor (ABD de mesela bunun aksine gelen ve giden tum bagajlar taranir) Yani havayolu esyanizi kabul ettiyse rahat rahat sokarsiniz. ben 4 tane Xbox 360 la geldigimi biliyorum.

Bende bugüne kadar aynı cihazlardan çok şey soktumda.Ortalıkda dolanan (şehir efsanelerinden biri ) diyeyim ozaman. Ama gümrük muhafazanın bagajı açıpta cihaz aldığını çok iyi biliyorum.

• quote:

quote:

quote:

Birşey unutmuşum onuda ekleyeyim.Bir kişi aynı üründen sadece 1 tane getirme hakkına sahipmiş.Öyle deniyor ama her türlü geliyor.Ama bellide olmaz onu buna sorun çıkarmazlar siz geçirirken çıkartırlar şans işi tamamiyle...

Turk havaalanlarinda gelen bagajlarin Xrayden gectigini ben duymadim, hatta Avrupanin cogu ufak havaalani cikan bagajlari dahi Xraylemiyor (ABD de mesela bunun aksine gelen ve giden tum bagajlar taranir) Yani havayolu esyanizi kabul ettiyse rahat rahat sokarsiniz. ben 4 tane Xbox 360 la geldigimi biliyorum.

Bende bugüne kadar aynı cihazlardan çok şey soktumda.Ortalıkda dolanan (şehir efsanelerinden biri ) diyeyim ozaman. Ama gümrük muhafazanın bagajı açıpta cihaz aldığını çok iyi biliyorum.

Gumrugun aldiginan emin misin? O serefsizligi yapan genelde havaalaninda bagaj yukleyip indiren tipler oluyor, arkadasin powerbooku gitmisti, tutanak falan yok hak ta iddia edememisti sonra. Turkiye burasi. :)

En saglami, bagajda degerli esya varsa bagaj sardirma oluyor ya havaalanlarinda, jelatin gibi biseyle sariyolar, sardirip oyle vericeksin bagaji, eger acilmissa mudahale edilmis dersin, cunku gumruk muhafaza acacaksa bile kanuna gore bagajin sahibini cagirip onunde acmak zorundadir. bagaja senin bilgin olmadan mudahale edildigi ispatlanirsa her turlu hak iddia edebilirsin cunku

• quote:

quote:

quote:

quote:

Gumrugun aldiginan emin misin? O serefsizligi yapan genelde havaalaninda bagaj yukleyip indiren tipler oluyor, arkadasin powerbooku gitmisti, tutanak falan yok hak ta iddia edememisti sonra. Turkiye burasi. :)

En saglami, bagajda degerli esya varsa bagaj sardirma oluyor ya havaalanlarinda, jelatin gibi biseyle sariyolar, sardirip oyle vericeksin bagaji, eger acilmissa mudahale edilmis dersin, cunku gumruk muhafaza acacaksa bile kanuna gore bagajin sahibini cagirip onunde acmak zorundadir. bagaja senin bilgin olmadan mudahale edildigi ispatlanirsa her turlu hak iddia edebilirsin cunku

Aynen anlattığınız olayıda duydum öyle yapanlarda varmış. Bu gümrük muhafaza olayını bizzat gördüm.Bagaj sahibi oradaydı.Hatta adama soruyordu.Adam 3 yada 4 iphone getirmişti.O sebepten ötürü problem çıkarmıştı.Bu kadar cihazı ne yapıcan fln diyordu. Genellikle önünde 2 seçenek olur bu işden sonra ya vergisini verip alacak yada kayıp eşya'ya şutlanıp belli bir zaman geçtikten sonra açık arttırmaya gidecek.

• quote:

Aynen anlattığınız olayıda duydum öyle yapanlarda varmış. Bu gümrük muhafaza olayını bizzat gördüm.Bagaj sahibi oradaydı.Hatta adama soruyordu.Adam 3 yada 4 iphone getirmişti.O sebepten ötürü problem çıkarmıştı.Bu kadar cihazı ne yapıcan fln diyordu. Genellikle önünde 2 seçenek olur bu işden sonra ya vergisini verip alacak yada kayıp eşya'ya şutlanıp belli bir zaman geçtikten sonra açık arttırmaya gidecek.

Vay anasini yahu. 4 iphone a cidden cok yazik olmus.

El bagajina sigiyorsa muhakkak el bagajinda getirin hicbir havaalani inen yolcunun el bagajini taramiyor cunku :)

Bir de, Turkiyede oluyor mu bilmiyorum (duymadim da sizin arkadasin bagaj o yuzden acilmis olabilir) ama Avrupada bazi buyuk havaalanlari tipe gore rastgele bagaj kontrolu yapiyor. Kopenhag kastrup havaalanina agzina kadar karton karton sigara dolu bagajimla 50 milyon kere girmisken biraz dogulu gorunumlu bir arkadas 3 karton sigarayi sokamamisti.

Konuya donmek gerekirse de ben telefonumu tamir etmek uzere Samsung/LG repair box alacagim, benle ayni durumda olanlar varsa ortak girebiliriz yani.

• 100 TL harç bedeli vergi daireleri tarafından tahsil ediliyor. 100 TL yatırdıkdan sonra alınan dekontta pasaport sahibinin TC Kimlik nosu isim/soyisimi ve kayıt ettirilmek istenilen cihazın IMEI numarasının yazılı olmasına dikkat edin aksi takdirde tekrar vergi dairesine giderek bu bilgileri ekletmeniz gerekecektir. dekont aslı AKM ler tarafından isteniyor. ilerde bir sorunla karşılaşmamak için dekontun fotokopileri kayıt ettirecek arkdaş mutlaka kendine alsın aksi durumda vergi dairesi tekrar dekont vermiyebilir. Maliye Bakanlığı tüm vergi dairelerine konu hakkında yazı göndermiş olmasına rağmen Ankarada ikamet edenler için Ulusda Veraset ve Harçlar Vergi Dairesi dışında dier vergi daireleri bilgilendirme gelmedi diyerek tahsilat yapmıyorlar. Bilginize...
  • 100 TL harcı vergi dairesinde öderken kayıt yapılacak pasaportun sahibinin de gelmesi gerekiyor mu? İmza atıyor mu?
    Teşekkürler.
  • midem bulanıyor artık bu ülkeden bu ülkeyi haraç ülkesi haline getirdiler
  • 100 tl yakında kaldırılır

şimdi herkes imei attırarak kullanacak devlet bunun önüne geçemicek mecbur kaldıracak veya 100 tl olan fiyatı indiricek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlphaScramble

100 tl yakında kaldırılır

şimdi herkes imei attırarak kullanacak devlet bunun önüne geçemicek mecbur kaldıracak veya 100 tl olan fiyatı indiricek

Sen devletin çalışma mantığını anlayamamışsın. Vatandaşın yararına bir durum varsa ben de nasipleneyim diye bir yol bulmaya çalışır. Ben şimdiye kadar herhangi bir haraçın geri çekildiğini görmedim.

Herkes IMEI attırırsa bu sefer de bunlara vergi kaçırma cezası gibi birşey uydurur ya da hapisle korkutur vs.Zaten ilk anda dışardan telefon getirmenin önüne geçemediği için bu 100 liralık haraçı uydurmadı mı...
  • Benim en büyk hobimdir telefonla uğraşmak vs. Evvelden beri anlamadığım bir iştir bu pasaport zart zurt işleri. Sanki yurtiçinde müthiş bir üretici var da onu törpülüyoruz yurtdışı makinelerle. Tamam yurtdışında aldık vergi ödemedik para yad ele gitti sende vergi koyacan e üstüne bidaha pasaport kaydı ve iki yıl limiti nedir kuş beyinli? Amaç nedir ? Esas soru bu. Bunu yparken ihracat yapan şirketleri desteklediğini mi düşünüyorsun? Özel iletişim vergisiyle zaten anamızı ağlatıyorsunuz, bide üstüne vergi dairesinde ntelefon kaydı yapılıyor. 3. sınıf dünya ülkesi bile değilliz, iğrendirdiniz be pis herifler..
  • Şu 100TL harç mevzusu çıktıktan sonra telefon kaydettiren oldumu arkadaşlar? Olduysa eğer, formaliteler nelerdir, nasıl yaptılar, anlatılırsa sevinirim...

Anneme Almanya Dresden Apple Store'dan İphone 4S aldırdım. Haliyle kayıt ettireceğiz. Almanya faturalı, kapalı kutu. Bu arada bende 1-2 günlüğüne Yunan adalarına geziye çıkıcam. Acaba ben kendi pasaportuma kayıt ettirebilirmiyim? hani oluyorsa, parayı vergi dairesine kendi adıma yatıralım diyorum.
  • Her şeye vergi, her şeye vergi valla.
  • bende de kayıtsız telefon var nasıl imei attrırım onu düşünüyorum.100tl daha fazla verebilecek olsam gider garantili alırdım.sokağa atacak param yok malesef.
  • ımeı attırıcam devlet benı daha fazla soymasına ızın veremem
  • Yurt dışından ne kadara alıyorsunuz bilmiyorum ama Türkiye'de 1000 TL aşağıya satılmayan telefonlara 100 lira vermek zor geliyor galiba ve bu arada bugün yüksek model telefon kullanıcılarının yüzde kaçı o telefonlara ihtiyaç duyuyor ? Windows phone için yazılım üreten bazı yazılımcılar bile Windows Phone kullanamazken sizin lükse ve gösterişe bu kadar düşkün olmanız ne kadar doğru size bırakıyorum...
  • Arkadaşlar şimdi yurtdışından bi telefon sipariş versem internet aracılıyla örneğin değeride 1200tl lik Türkiye'ye geldiğinde gümrükde % kaç vergi vericez sadece 100tl mi vericez ?
  • 10 bin alınan telefonda 50 liraya alınan telefonda 100 lira vergi ödüyor.durmak yol yolmaya devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akay KLC

Normaldir Turkcell, Vodafone, Avea, Kvk, Genpa az kazanıyor daha çok kazanmaları gerek

Onlarla alakasi yok devletin olmayan yerli mallarina yoneltmek icin yaptığı fakat altinda sadece nasil daha fazla para alabilirim bu millletten diye dusunce yatan bir sebeble ortaya cikmistir
    Kisacasi tayyip in gemiciginin 2013 modeli cikmis aramizda para toplayip onu alicaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x264

10 bin alınan telefonda 50 liraya alınan telefonda 100 lira vergi ödüyor.durmak yol yolmaya devam

Pm alma seçeneğini açarsanız size pm atabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucifer1905

quote:

Orijinalden alıntı: x264

10 bin alınan telefonda 50 liraya alınan telefonda 100 lira vergi ödüyor.durmak yol yolmaya devam

Pm alma seçeneğini açarsanız size pm atabilirim.

açtım
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.