Şimdi Ara

100 TL'ye kadar Notebook için Müzik Kulaklığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

100 TL civarına kadar, Notebook da müzik dinlemek için kullanmayı düşündüğüm kulaklık almak istiyorum.Trekstor mp3 çalarım ve Nokia 5800 Xm ile Sennheiser MX 460 kullanıyorum 2 yıldır ,çok üst seviye bir ürün olmamasına rağmen sennheiser dan memnunum.Ama kulak içi kulaklık olması uzun süre kullanımda biraz rahatsız ediyor.

SENNHEISER HD 202
    http://www.hepsiburada.com/Liste/sennheiser-hd202-stereo-kulaklik/productDetails.aspx?categoryid=17414&productid=evsennhd202

YADA

SENNHEISER HD 218 düşünüyorum
    http://www.hepsiburada.com/Liste/sennheiser-hd-218-kulaklik/productDetails.aspx?categoryid=17414&productid=evsennhd218

..

Genel olarak müzik dinliyicem ve bu müzikler Metro Fm tarzı dans müzikleri , dj coverları , Rnb ve türkçe slow pop müzikleri vb. olacak.Benim için en önemli şey bas doygunluğu ve bas ile tiz arasındaki denge, tizleride baslarıda duyabilmem çok önemli ki, mx 460 da baslar biraz hafif geliyor genelde.

Ayrıca gözlük kullanıyorum ve bu kulaklık kulaklarımı fazla sıkmamalı ki gözlük sebebiyle acı vermesin ..

Sanırım kriterlerimi size açıklayabildim.Bu iki ürün yada bunlara benzer neleri önerirsiniz , fiyat 100 tl yi fazla geçmezse alma ihtimalim daha yüksek olacaktır..Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler...

• kimsenin bir fikri yok mu acaba??????
  • hd202 büyük olasılıkla gözlükle rahatsızlık verir.
    hd218'in yurtdışı fiyatı 20-30 dolar gibi bişi.türkiye'den almak biraz saçma olabilir
    koss portapro da iyidir
  • Evde dinlemek için Koss Portaproyu tavsiye edebilirim. İlgilenirsen 1-2 kere kullandığım Portapro' yu satıyorum sıfırdan farksız kutulu halde duruyor.

İlan linki :http://forum.donanimhaber.com/m_42789088/mpage_1/f_/key_//tm.htm#42789088

Buda forumdaki inceleme konusu :http://forum.donanimhaber.com/m_31388779/mpage_1/key_/tm.htm
  • Sanırım sennheiser tercih edeceğim. Peki daha önceden e bayden sennheiser almış olan var mı acaba?

Açıkcası henüz ebayden hiç alışveriş yapmadım ama 100 usd altı şeyler olduğu için problem çıkmaz sanıyorum ki
  • ebay'de tek sorunun orjinallik olur.gerçi çakma kafa üstü sennheiser duymadım hiç .yine de dikkatli olmak lazım
    150euro diye biliyorum gümrükte vergi yememek için sınır
  • ebay de biraz araştırdım da , pek bir şey farketmiyor , 50 usd diyor mesela 24 usd de kargo 75 usd oluyor hd 202 , zaten türkiyede 75 tl ye satılıyor
  • http://cgi.ebay.com/Sennheiser-HD-202-Intense-Stereo-Headphones-/200510470435?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2eaf5af923#ht_1669wt_911
    30 dolar ürün + 5.39 dolar kargo

tabi 50küsür tl verene kadar türkiye'den almak daha mantıklı o da doğru ama biraz daha kaliteli bişi baksan fena olmaz hani yurtdışı
    mesela sennheiser px100 de iyidir

• Şahsen Koss portapro tavsiye ederim dünyanın en iyi kulaklıklarından birisidir. Benden almasanda yinede tavsiye ederim.

Ama ben illaki sennheiser alıcam diyorsan o zaman sana tavsiyem Türkiye distrübütöründen yani Metan'dan al. Kendileri ekstra indirimler yapıyor çok daha uygun fiyatlara alabiliyorsun. Ebayda bir çok markanın sahtesi olabiliyor, kimse orjinal diye garanti veremez. Belki ebaydaki fiyata göre 10-20 fazlasını verirsin ama için rahat olur. Mymemory hala ülkemize ürün yolluyor olsaydı, ordan al derdim ama artık yollamıyorlar.
  • Ebay dediğiniz gibi çakma ürün çıkma ihtimali yüksek.

KOSS ile ilgili sormak istediğim diğer bir konuda empadans meselesi bugüne sennheiser ın 32 ohm empedanslı kulaklıklarını kullandım.

Laptopumda realtek hd audio ses kartı var , 60 ohm empedansla max güç alabilirmiyim o konuda bir bilgim yok.Bildiğiniz üzere elektronikde maximum güç teoremi vardır. referans uçlarının iki tarafındaki empadans birbirine eşit değilse sistem(kulaklık hoparlör motor yada neyse) tam güçle çalışamaz.

Elimdeki ses kartı ile ilgili de pek bilgim yok açıkcası bu kadar aşmış bir ürün alacağımı pek düşünmüyordum. Ama bu KOSS sebebiyle biraz araştırma yapmam gerekecek sanırım

Kulaklıklar ses sistemleri hakkında fazla bir bilgim yoktu onuda öğrenicez demekki mecburen.

@SamirCakir ; hocam ben karar verinceye kadar senin ürün satılır mı bilmiyorum ama , çok fena kafama soktun bu KOSS u , adını ilk defa duymuştum düşün yani

• Adını duymadığın daha bir çok aşmış markalar var kulaklık sektöründe ben bile her gün yenilerini duyuyorum normaldir.

- Neodymium mıknatıslar ile düşük voltajlı MP3 çalar, disk çalar gibi cihazlardan bile yüksek ses alınabilmesini sağlar.

Daha önce ipod nano 4. nesil ile denedim ses seviyesi gayet yeterliydi ki ipodların ses gücü biraz düşüktür. Laptopta alabileceğin en iyi ve yeterli sesi alırsın, bende genellikle latopla kullanmıştım. Dinlediğin mp3ün kalitesine göre çok iyi verim alabiliyorsun mesela eskiden 128 lik mp3ler yetiyordu ama artık 320 den aşağısı kesmez oldu. Çünkü iyi bir kulaklıkla duyabileceğin sesler ve detay artıyor. Flac müziklerleyse adeta şaha kalkıyor kulaklık. Kosslar hem fiyat performans ürünüdür hemde kulaklık sektöründe sarsılmaz bir yeri vardır.

Gözlüklerinle kesinlikle rahatsız etmez comfortZone özelliği sayesinde kulaklığın baskısı ayarlıyorsun light'a getirdiğinde bir süre sonra kulağında kulaklık olduğunu dahi unutuyorsun çok yumuşak bir kavrayışı var.

Karar senin iyice bir araştır bütçene uygun olanı seç onu al kolay gelsin.

• Koss Porto Pro biraz dışarıya fazla ses veriyor diyorlar, bu pek işime gelmiyor açıkcası.Çünkü üniversitede arkadaşımla paylaşıcam sanırım odamı bu yıl :D , Birde biraz hassas bir ürün diyorlar, omuz hizasından düşürürsen kıralabiliyor diyorlar.Bende biraz dikkatsiz kulaklık konusunda, kulağımda unutup bilgisayardan uzaklaşma riskim çok yüksek :D

Sanırım Sennheiser hd 202 alıcam gibi..
  • Hayırlı olsun. Kararını vermişsin zaten.
  • Sennheiser PX200 düşünebilirsin. Ses yalıtımı da oldukça iyi. mymemory'de bir tane var, 29 pound, taş çatlasa 85 liraya gelir. Ben oradan almıştım, HB'dan daha hızlı geldi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sankRE

Sennheiser PX200 düşünebilirsin. Ses yalıtımı da oldukça iyi. mymemory'de bir tane var, 29 pound, taş çatlasa 85 liraya gelir. Ben oradan almıştım, HB'dan daha hızlı geldi :)

mymemory sizlere ömür ama ne yazık ki türkiye'ye gönderimi iptal ettiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: peacelick

quote:

Orijinalden alıntı: sankRE

Sennheiser PX200 düşünebilirsin. Ses yalıtımı da oldukça iyi. mymemory'de bir tane var, 29 pound, taş çatlasa 85 liraya gelir. Ben oradan almıştım, HB'dan daha hızlı geldi :)

mymemory sizlere ömür ama ne yazık ki türkiye'ye gönderimi iptal ettiler

Hadi yaa. Muhtemelen bir şeyin b.kunu çıkartmışızdır. Yazık olmuş, ulaşmazsa para iadesi falan da vardı.
  • Artık göndermiyorlar çünkü her gönderdikleri ürünü kargo gelmediği için ikinci kez yollamak zorunda kalıyorlardı. e doğal olarak buda onlara zarar olarak yansıyordu. Kargo için bir miktar daha para talep etseler hem kendilerini güvenceye alacaklardı hemde bizi. Çünkü kayıtlı postalarda kayıp olayı 1000 de 1 ancak oluyor. Ama takipsiz yolladıkları için kaybediyorlar. Bence iptal etmek yerine bir miktar kargo parası talep etselerdi Türkiye gibi bir pazarıda kaybetmemiş olurlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SamirCakir

Artık göndermiyorlar çünkü her gönderdikleri ürünü kargo gelmediği için ikinci kez yollamak zorunda kalıyorlardı. e doğal olarak buda onlara zarar olarak yansıyordu. Kargo için bir miktar daha para talep etseler hem kendilerini güvenceye alacaklardı hemde bizi. Çünkü kayıtlı postalarda kayıp olayı 1000 de 1 ancak oluyor. Ama takipsiz yolladıkları için kaybediyorlar. Bence iptal etmek yerine bir miktar kargo parası talep etselerdi Türkiye gibi bir pazarıda kaybetmemiş olurlardı.

aynen..
    gerçi kendimiz ettik kendimiz bulduk ama keşke kargo ücretli olarak yine açsalar satışı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SamirCakir

Artık göndermiyorlar çünkü her gönderdikleri ürünü kargo gelmediği için ikinci kez yollamak zorunda kalıyorlardı. e doğal olarak buda onlara zarar olarak yansıyordu. Kargo için bir miktar daha para talep etseler hem kendilerini güvenceye alacaklardı hemde bizi. Çünkü kayıtlı postalarda kayıp olayı 1000 de 1 ancak oluyor. Ama takipsiz yolladıkları için kaybediyorlar. Bence iptal etmek yerine bir miktar kargo parası talep etselerdi Türkiye gibi bir pazarıda kaybetmemiş olurlardı.

Ya bu arada ben yanlış yazmışım, kulaklığı mymemory'den değil, iheadphones.co.uk'den almışım. Beşinci günde falan geldi, hiç sorun yaşamadım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.