Şimdi Ara

1000-1100 liralık İntel oyun bilgisayarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar daha önce sistem toplamamıştım bu ilk yapışım olacak sizinde tavsiyelerinizi almak istedim. Özellikle anakart ve ekran kartı konusunda çok fazla çeşit var. Çok arada kaldım yardım ederseniz sevinirim.

yaptığım sistem bu ama amacım i5 işlemci takıp anakart ve ekran kartınıda biraz düşürerek fiyatın aynı kalmasını sağlamak.

• quote:

Orijinalden alıntı: elnino_06

Arkadaşlar daha önce sistem toplamamıştım bu ilk yapışım olacak sizinde tavsiyelerinizi almak istedim. Özellikle anakart ve ekran kartı konusunda çok fazla çeşit var. Çok arada kaldım yardım ederseniz sevinirim.

yaptığım sistem bu ama amacım i5 işlemci takıp anakart ve ekran kartınıda biraz düşürerek fiyatın aynı kalmasını sağlamak.

Psu suz çalıştıracaksın galiba. Psu koy ve işlemciyi i5 yapmaktan ziyade i3 2100 yap ve ekran kartını 6850 al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• *Kasa teneke hiçbirişe yaramaz.Kasa; Aerocool Sixth Element`in 550w modelini alabilirsin.
    *İşlemciyi i3 2120 yap 30 la arasında sadece mhz farkı var.
    *Rami 1333mhz alabilirsin 1600 le arasında kaydadeğer fark yok.
    *Kalan parayı e.kartına ekle HD6850 al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadow1453

quote:

Arkadaşlar daha önce sistem toplamamıştım bu ilk yapışım olacak sizinde tavsiyelerinizi almak istedim. Özellikle anakart ve ekran kartı konusunda çok fazla çeşit var. Çok arada kaldım yardım ederseniz sevinirim.

Psu suz çalıştıracaksın galiba. Psu koy ve işlemciyi i5 yapmaktan ziyade i3 2100 yap ve ekran kartını 6850 al

Pardon kardeş yanlış kasayı seçmişim normalde 500w'lık psu'su olan bi kasa seçiliydi. Bir de i5 dört çekirdekli i3 çift çekirdekli ilerki yıllar için düşünürsek i5 daha iyi değil mi? Bir de anakart konusunda ne diyorsun?

• Anakartın gayet kaliteli zaten servisini çizgi elektronik yapiyor.İ5 e gelince, oyun bilgisayarı topluyorsan ekran kartın senin için kilit rol oynayacak o yüzden öncelik ekran kartında olmalı

Edit: i3 de gayet iyi bit işlemcidir ve ht ile 4 çekirdekli gibi davranır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow1453 -- 7 Eylül 2012; 19:00:20 >
  • Beyler son sistem bu 1200 lira tuttu. ram ve işlemciyi aynı bıraktım çok fiyat farkı olmadığı için. Ekran kartı ve kasayıda değiştirdim. Anakart konusunda ne düşünüyorsunuz. Overclock filan yapmayacağım abartı bir karta gerek yok.

http://i50.tinypic.com/212eb15.png

Son tutar 1200 lira.
  • quote:

Anakartın gayet kaliteli zaten servisini çizgi elektronik yapiyor.İ5 e gelince, oyun bilgisayarı topluyorsan ekran kartın senin için kilit rol oynayacak o yüzden öncelik ekran kartında olmalı

Edit: i3 de gayet iyi bit işlemcidir ve ht ile 4 çekirdekli gibi davranır.

Aynı sistemi 4chan/g/'de paylaştığımda bana troll diyip cevap vermemişlerdi demek o kadar saçma bir sistem olamsının sebebi buymuş :D Sağol dostum yardımın için onlar senin kadar sabırlı değildi. Sistemin son halini paylaştım ne düşünüyorsun?
  • quote:

Beyler son sistem bu 1200 lira tuttu. ram ve işlemciyi aynı bıraktım çok fiyat farkı olmadığı için. Ekran kartı ve kasayıda değiştirdim. Anakart konusunda ne düşünüyorsunuz. Overclock filan yapmayacağım abartı bir karta gerek yok.

Son tutar 1200 lira.

Son hali gayet iyi olmuş. Hayırlı olsun.

• quote:

quote:

Beyler son sistem bu 1200 lira tuttu. ram ve işlemciyi aynı bıraktım çok fiyat farkı olmadığı için. Ekran kartı ve kasayıda değiştirdim. Anakart konusunda ne düşünüyorsunuz. Overclock filan yapmayacağım abartı bir karta gerek yok.

Son tutar 1200 lira.

Son hali gayet iyi olmuş. Hayırlı olsun.

Yardımın için çok sağol dostum. Teknobiyotik'ten siparişimi veriyorum. Görüşmek üzere.

• Önemli değil, güle güle kullan.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.