Şimdi Ara

10000rpm le 7200rpm arasında çok fak varmı????? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: bulentozi1905gs

oyunlarda büyük fark yartırmı bu 10000rpm lik hard diskler

Yükleme süreleri kısalır
  • ben çok memnunum ama bir ekran kartı veya işlemçi gibi performans sağlamaz
  • Bir raptor 74 gb lık ile 2 * 80 gb lık raid 0 arasında hangisi , fark nedir . Hangisi mantıklı siz ce ...

Kara veremiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Teacher

Bir raptor 74 gb lık ile 2 * 80 gb lık raid 0 arasında hangisi , fark nedir . Hangisi mantıklı siz ce ...

Kara veremiyorum

Aslında 1 tene 74 gb raptor fiyatına 4 tane 80 gb disk alınabiliyor. O sebepten 4 diski raid yap bence.
  • 5400 devirden 7200 devire geçiş yapmıştım hdd bozulduğunda diğer bileşenleri değiştirmeden. Güzel bir perfomans farkı vardı. (pc uçmaya başlamadı ama iyiki eski hdd bozulmuş dedim.)

Birkaç ay önce de ram miktarını %50 arttırdık. (64 mb den 96 mb ye ve gene diğer bileşenleri değiştirmeden) Aşağı yukarı aynı artış oldu diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanal Bellek -- 5 Temmuz 2007; 14:02:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sanal Bellek

5400 devirden 7200 devire geçiş yapmıştım hdd bozulduğunda diğer bileşenleri değiştirmeden. Güzel bir perfomans farkı vardı. (pc uçmaya başlamadı ama iyiki eski hdd bozulmuş dedim.)

Birkaç ay önce de ram miktarını %50 arttırdık. (64 mb den 96 mb ye ve gene diğer bileşenleri değiştirmeden) Aşağı yukarı aynı artış oldu diyebilirim.

Bellek miktarın epey azmış yahu. Nasıl dayanıyorsun o bilgisayara?
  • Ev bütçesine sokamadık bir türlü emektarı yenilemeyi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Teacher

Bir raptor 74 gb lık ile 2 * 80 gb lık raid 0 arasında hangisi , fark nedir . Hangisi mantıklı siz ce ...

Kara veremiyorum

erişim süresi olarak raptor tek haliyle daha avantajlı ama raptor sata1 düzeninde olduğu için okuma yazma hızlarında 2 diskli raid0 lı 7200 lerin arkasında kalacaktır ayrıca raptorlar ses oalrak daha kötü durumda ben olsam tek raptor yerine 2 li 7200rpm lerle raid0 yapardım bu kişisel görüşüm
  • ARKADAŞLAR SİSTEMDE TAKILI BİR DİSKİN MODELİNİ GOREBİLİYORUZDA dönüş hızını windows altından yada bios tan nasıl görebiliriz yada görürüz.???? hadi biri anlatsın bunu!!!!!!!!!
  • Arkadaşım.. 10.000 lik diskleri alan biri olarak senin bize sölemen lazım gelir çok fark var mı yok mu ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: keops

quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

Gürültü farkı var.

Kasaya normal montajda sesli çalışıyorlar. Ama vidalama ile değilde lastik yada misina ile montaj yapıldığında seseleri neredeyse kesiliyor.

lastik yada misinayla nasıl montaj yapıcaz ki bende 74gb raptor var ondan soruyom çok ses çıkartıyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: UndergroundBoy

quote:

Orjinalden alıntı: keops

quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

Gürültü farkı var.

Kasaya normal montajda sesli çalışıyorlar. Ama vidalama ile değilde lastik yada misina ile montaj yapıldığında seseleri neredeyse kesiliyor.

lastik yada misinayla nasıl montaj yapıcaz ki bende 74gb raptor var ondan soruyom çok ses çıkartıyo

arkadaşlar raptor çook da sesli değil sadece montajlamayı iyi yapın ben stacker klipsleri ile taktım ses falan yok.. herşey montaj da. yaw plastik vidalar yokmuydu ???

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.