Şimdi Ara

130 Metre de Nasıl Bağlanırım? - Earth Resimli Anlatım-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  130 Metre de Nasıl Bağlanırım? - Earth Resimli Anlatım-

Merhaba. Kablosuz bir bağlantı gerçekleştirmek istiyorum. Resimde gördüğünüz gibi mesafe, "bina engelli" ve "ters cephe".

A noktasın da, 3. katta oda içinde yerde bulunan Airties RT-205 Wireless modem ile, B noktasında ki 4. kat ön cephede ki (kör duvar tarafı değil) odamda bulunan laptop ile bağlantı sağlamak istiyorum.

3-4 Sene önce aldığım Airties Ap-300 Access point'im ile bir kaç deneme yaptım;

"Tekrarlayıcı" olarak kör duvar olan kısımda bulunan hol'de sinyal yakalamaya çalıştım ancak bulamadı.

Access point'i laptop'a takıp, kör duvar olan hol'de wireless adaptör gibi sinyal aradım ancak yine bulamadım.

Forumu araştırdığımda Alfa 1000 Mw ve Everest Ewu gibi Usb adaptörler kullanan arkadaşlar gördüm.

Acaba benim konumumda ki ( "B" Ters cephede camlı odada) laptop'u A konumunda ki modeme bağlanması için ne yapabilirim ?

Airties ürünlerinde bildiğiniz gibi Anten değişimi yok, Ancak benim kendi Access point üzerinde modifiye yapabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karamalay -- 7 Kasım 2010; 18:38:20 >

• 40 50 tl ye o mesafeden baglanti kuramassin...hic ugrasma..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ENIGMA

40 50 tl ye o mesafeden baglanti kuramassin...hic ugrasma..
    Karşı binada, arada bina var, farklı cepeler. ve airties :)

Öncelikle antenler dışarı çıkmalı. Sonrası gelir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacer

Karşı binada, arada bina var, farklı cepeler. ve airties :)

Öncelikle antenler dışarı çıkmalı. Sonrası gelir...

Alıntıları Göster
    Binanın on cephesinde oturuyor olsaydın alfa usb isini gorurdu kesin. arkası icin de ihtimal war ama kaliteli baglantı icin bir sey diyemem. belki ancak agı gorur baglanamayadabilirsin. ama catıya konumlandırırsan bir anten o zaman garanti veririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blur

Binanın on cephesinde oturuyor olsaydın alfa usb isini gorurdu kesin. arkası icin de ihtimal war ama kaliteli baglantı icin bir sey diyemem. belki ancak agı gorur baglanamayadabilirsin. ama catıya konumlandırırsan bir anten o zaman garanti veririm.

Alıntıları Göster
    Cevaplarınız için teşekkür ederim. Alfa'yı çok metheden olmuş, kimisi 1 km v.s yazmış, bende düşündüm ki açık alanda 1 km menzili varsa, 130-140 Mt yarı açık alanda, arka odada sinyal alırım diye düşünmüştüm. Demek ki burada ki objektif yorumlara göre pek mümkün görünmüyor bu. Bende uzatma ile Kör duvara yapışık bir Alfa en azından 2 bar sinyal alır diye düşünüyordum ama, antenlerin dış ortama çıkmadan verimli bir sinyalin oluşmuyacağını görüyorum yorumlarınızda. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Karamalay

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Alfa'yı çok metheden olmuş, kimisi 1 km v.s yazmış, bende düşündüm ki açık alanda 1 km menzili varsa, 130-140 Mt yarı açık alanda, arka odada sinyal alırım diye düşünmüştüm. Demek ki burada ki objektif yorumlara göre pek mümkün görünmüyor bu. Bende uzatma ile Kör duvara yapışık bir Alfa en azından 2 bar sinyal alır diye düşünüyordum ama, antenlerin dış ortama çıkmadan verimli bir sinyalin oluşmuyacağını görüyorum yorumlarınızda. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    sonuç ne oldu merak ettim, Alfa aldınmı... senin durumuna benzer bir durumdayım da,, bende de airties war ve istedigim gibi çekmiyor,,

• quote:

Orijinalden alıntı: omer.gurkan

sonuç ne oldu merak ettim, Alfa aldınmı... senin durumuna benzer bir durumdayım da,, bende de airties war ve istedigim gibi çekmiyor,,

Alıntıları Göster
    Aslında buraya gelen mesajlardan sonra alfa almaktan vazgeçmiştim. Ancak Dün HB'den deneme amaçlı altta ki ürünü aldım.

http://www.hepsiburada.com/Liste/everest-ewu-5dbn-wireless-g-usb-adaptor/ProductDetails.aspx?productId=bd100065&categoryId=103939

Sipariş daha bu gün kargoya verilecek güya. Ancak kargo bilgisi halâ girilmedi. Eğer bu gün kargoya vermişler ise, yarın elime ulaşır, akşama doğru da sonucu buraya yazarım. Tabi bu ürün alfa ile kıyaslanır mı bilemiyorum. Çünkü ürünün özellikleri net şekilde yoktur.

• quote:

Aslında buraya gelen mesajlardan sonra alfa almaktan vazgeçmiştim. Ancak Dün HB'den deneme amaçlı altta ki ürünü aldım.

http://www.hepsiburada.com/Liste/everest-ewu-5dbn-wireless-g-usb-adaptor/ProductDetails.aspx?productId=bd100065&categoryId=103939

Sipariş daha bu gün kargoya verilecek güya. Ancak kargo bilgisi halâ girilmedi. Eğer bu gün kargoya vermişler ise, yarın elime ulaşır, akşama doğru da sonucu buraya yazarım. Tabi bu ürün alfa ile kıyaslanır mı bilemiyorum. Çünkü ürünün özellikleri net şekilde yoktur.

hayırlısı

• quote:

Orijinalden alıntı: omer.gurkan

quote:

hayırlısı

Alıntıları Göster
    Çok kolay eğer ciddi ciddi ben bu olayı yapmak istiyorum dersen..

Uydu anteni ile Lnb sistemi gibi çanak yaparsın..

Kullanmadıgın çanak yokmu aparatlarıyla beraber tavanda olacak ucuna 1 usb wifi.. Kablolama vs vs çok örnekleri var forumda..

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihan

Çok kolay eğer ciddi ciddi ben bu olayı yapmak istiyorum dersen..

Uydu anteni ile Lnb sistemi gibi çanak yaparsın..

Kullanmadıgın çanak yokmu aparatlarıyla beraber tavanda olacak ucuna 1 usb wifi.. Kablolama vs vs çok örnekleri var forumda..

Alıntıları Göster
    Hepsiburada kadar kendi sözünü yiyen firma yokturdur herhalde. Kargo bu gün de gelmedi ! Güya hızlı gönderi almıştım ve 24 saat içinde elimde olması gerekiyordu. Pazartesi kargoya verdik diyorlar, bakıyorsun salı günü sabah vermişler. Kargo takibe bakıyorsun saat 17.00 olmuş hala istanbul bağcılarda kargo. Madem beceremiyeceksiniz bu olayı, yazmayın kardeşim hızlı gönderi diye!

• quote:

Hepsiburada kadar kendi sözünü yiyen firma yokturdur herhalde. Kargo bu gün de gelmedi ! Güya hızlı gönderi almıştım ve 24 saat içinde elimde olması gerekiyordu. Pazartesi kargoya verdik diyorlar, bakıyorsun salı günü sabah vermişler. Kargo takibe bakıyorsun saat 17.00 olmuş hala istanbul bağcılarda kargo. Madem beceremiyeceksiniz bu olayı, yazmayın kardeşim hızlı gönderi diye!

Alıntıları Göster
    nedir son durum merak ettim

• Hala kargo gelmedi :) Hepsiburadanın "hızlı gönderi" yalanı sağolsun Kargo dağıtıma çıkmış, bekliyorum bakalım kaçta gelecek bu gün
  • quote:

Hala kargo gelmedi :) Hepsiburadanın "hızlı gönderi" yalanı sağolsun Kargo dağıtıma çıkmış, bekliyorum bakalım kaçta gelecek bu gün
    durumu bende merak ediyorum , bizim mesafe senin ki kadar değil ama arada bi bina engel var nasıl yapcaz bilmiyorum
  • Bu arada aldığım cihaz Alfa değil ha arkadaşlar, yanlışlık olmasın. Daha önce verdiğim linkte ki Everest EWU-5DBN cihazını aldım ben. Ona göre beklenti içinde olun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kef14
    Biraz önce internet te farklı bir şey ararken gördüm, sanırım sizi ilgilendiriyor, incelemenizde fayda var.

http://hardwarebus.com/wireless-sistemler/el-yapimi/15-airties-wus-300-usb-wifi-anten-modifiyesi.html

Link için teşekkür ederim. Modifiye olayını az çok biliyorum. Bende baya araştırırken gördüm bu tarz şeyleri. Ancak benim adlığım bu cihazda anten değişimi kendiliğinden mevcut. Zaten geldiğinde duruma göre ev yapımı bir şeyler denerim. Sonrada daha yüksek desibel anten alarak denemelere devam ederim ;)

• quote:

quote:

Biraz önce internet te farklı bir şey ararken gördüm, sanırım sizi ilgilendiriyor, incelemenizde fayda var.

http://hardwarebus.com/wireless-sistemler/el-yapimi/15-airties-wus-300-usb-wifi-anten-modifiyesi.html

Link için teşekkür ederim. Modifiye olayını az çok biliyorum. Bende baya araştırırken gördüm bu tarz şeyleri. Ancak benim adlığım bu cihazda anten değişimi kendiliğinden mevcut. Zaten geldiğinde duruma göre ev yapımı bir şeyler denerim. Sonrada daha yüksek desibel anten alarak denemelere devam ederim ;)

Alıntıları Göster

• quote:

Alıntıları Göster
    benim mesafe 34 metre gösteriyo ama arda armut gibi bi bina var , sen başarıyı sağlarsan bende senin yolu izleyebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: sinsar

benim mesafe 34 metre gösteriyo ama arda armut gibi bi bina var , sen başarıyı sağlarsan bende senin yolu izleyebilirim

Alıntıları Göster
    geldimi usta malzemeler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinsar

geldimi usta malzemeler

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar ürün geldi ancak 1 kere deneme yapabildim. Bu seferde benim laptop arızalandı. Bu mesajı internet kafe'den çekiyorum. Laptop'u tamire verdim, alınca detaylı deneme yaparım. İlk deneme sonucum şu şekil oldu, B noktasında ki oda da hiç çekmedi, zaten çekswe mucize olurdu. Ancak kör duvar tarafında 1 Kere ismini gördü, bağlan dedim bağlanamadı. Daha sonra aklıma metal tepsi geldi anten niyetine. Cihazın arkasına tepsiyi koyup, taradığımda A noktasında ki modemi 4 bar ile gördü ve bağlandım. Ama dediğim gibi laptop arızalandı ve kullanamadım fazla. Daha sonra detaylı anlatım yaparım.

• quote:

Arkadaşlar ürün geldi ancak 1 kere deneme yapabildim. Bu seferde benim laptop arızalandı. Bu mesajı internet kafe'den çekiyorum. Laptop'u tamire verdim, alınca detaylı deneme yaparım. İlk deneme sonucum şu şekil oldu, B noktasında ki oda da hiç çekmedi, zaten çekswe mucize olurdu. Ancak kör duvar tarafında 1 Kere ismini gördü, bağlan dedim bağlanamadı. Daha sonra aklıma metal tepsi geldi anten niyetine. Cihazın arkasına tepsiyi koyup, taradığımda A noktasında ki modemi 4 bar ile gördü ve bağlandım. Ama dediğim gibi laptop arızalandı ve kullanamadım fazla. Daha sonra detaylı anlatım yaparım.

Alıntıları Göster
    bbende böyle bi girişim içerisindeyim :) sonuç bekliyorum senden arkadaşım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.