Şimdi Ara

1350-1400 tl tavsiye, başlangıç için-acil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Fotoğrafçılığa bir adım atmak istiyorum. Bütçem en fazla 1400 tl. Sıfır almak zorundayım 24 taksit ile. Bana hangi modeli önerirsiniz rica etsem link atabilir misiniz? İlk defa bir dslr alacağım bilgim sınırlı. Önerirenizi bekliyorum, 2 gün içinde alacağım cihazı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Moco Coco*

Merhabalar. Fotoğrafçılığa bir adım atmak istiyorum. Bütçem en fazla 1400 tl. Sıfır almak zorundayım 24 taksit ile. Bana hangi modeli önerirsiniz rica etsem link atabilir misiniz? İlk defa bir dslr alacağım bilgim sınırlı. Önerirenizi bekliyorum, 2 gün içinde alacağım cihazı.

nikon d5100 + 18-55 VR...lens mutlaka VR olmalı, DX olmasın...
    veya
    canon 600d + 18-55 IS II...lens mutlaka IS II olmalı, DC olmasın...
    ikisi de pişman etmez...
    çok sayıda satış sitesi var...
  •  1350-1400 tl tavsiye, başlangıç için-acil
  • 24 taksit ile alacak yere gidip orada alabileceğin ürünleri buraya yaz.
  • Cevaplar için teşekkür ederim, baktığım cihazlar dx lens olanlardı. Buna dikkat edeceğim. Peki 5100 mü yoksa 600d mi önerirsiniz. Lens fiyatları aksesuarları falan aletin kalitesi hangisinde daha uygun bir öğrenci için?

• quote:

Orijinalden alıntı: Moco Coco*

Cevaplar için teşekkür ederim, baktığım cihazlar dx lens olanlardı. Buna dikkat edeceğim. Peki 5100 mü yoksa 600d mi önerirsiniz. Lens fiyatları aksesuarları falan aletin kalitesi hangisinde daha uygun bir öğrenci için?

iki makina da iyi, bundan sonrası sizin zevkinize kalmış...canon, lens çeşitliliği ve uyum konusunda daha avantajlı, özellikle 50mm.'de fiyat farkı var...
  • Moco Coco* M kullanıcısına yanıt
    Nikon d5100 kesinlikle.
    3 magazaya baktim gold, teknosa, media markt 3u de nikonla canon un kiyas bile edilemeyecegini soyledi.
    Hatta nikonlar arasinda nikon d7000 den sonra nikon d5100 gelir dediler onlarin yalancisiyim

• Kessy kullanıcısına yanıt
    Ellerinde çok stok vardır da ondan demişlerdir.

Bilip bilmeden yorum yapan mağaza daki reyon görevlilerine kanmayın. Arada bildiğim konulardan soruyorum, doğru düzgün cevap veriyorlarsa bilmediklerimi soruyorum yoksa teşekkür edip birde üzerine gaz verip çekip gidiyorum.
  • X Files kullanıcısına yanıt
    Oyle oldugunu sanmiyorum ozellikle biri gayet bilgili kendisi de fotografla ugrasan biriydi takildigin yer olursa sor diye numarasini bile verdi ve o da ayni seyi soyledi nikon d5100

• fotoğraf kalitesi olarak aynı sayılır...
    video konusunda 600d, malzeme/işçilik konusunda d5100 bir adım önde...
  • bu fiyata temiz bir ikinci el pentax K5 den iyisini alamazsın
  • Öğrenci olduğunu ve bu işe yatıracak çok fazla bütçen olmadığını varsayarak yazıyorum canon 600D+18 55 IS II
  • Bende d5100 bakıyorum. Unutulan nokfada su ki nikondaki kit lens ile canonun lensi mukayese edilmiyor. Nikon kit lensde daha basarili deniyor.

• Kessy kullanıcısına yanıt
    O teknosacıya deseydin keşke niye o zaman dünyanın en çok satan slr makinesi Canon diye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Canon mu Nikon mu sorusu kadim zamandan beri insan oğlunun cevabını veremediği bir sorudur

Genel kanı canonun videoda iyi olduğudur... Nikonun daha dayanıklı olduğu zor koşullara daha dayanıklı olduğudur...

Ben şahsım adına kompakt makinede canon tercihinde bulunurken slr sınıfında Nikonu tercih ederim...

Aynı sınıfta iki markanın birbirine kardadeğer bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Bunlar arasında tercihte bulunurken iki makineyide eline alıp evirip çevirmek suretiyke içine sineni tercih etmek olur...

Yukarda arkadaşın önerdiği değerlendirmeye değer.... Nikon 5100 18-55 ve 55-200 lens fiyat performans olarak değerlendirme değer...

• barb_aros B kullanıcısına yanıt
    bende bu ikilemi yaşıyorum. şu anda kafam bulaşık teli sonunda bir karar vereceğim ama nikona daha yakın duruyorum. hayırlısı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.