Şimdi Ara

1350 TL YE samsung galaxy tab 10.1 16 GB mı? yoksa laptop mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 1350 TL ye samsung galaxy tab 10.1 16 GB tablet mi yoksa laptop mu almalıyım? Alış amacım internette sörf yapmak ve torrent kullanmak olacak. işim gereği sürekli oturuyorum ve eve gittiğimde uzanarak internet e girmek istiyorum. Öte yandan galaxy tab e istenen fiyatla fena sayılmayacak donanımda laptop ta bulabilirim sanıyorum.Evde 2005 te topladığım masaüstü bilgisayarım var. sizce tablet gerek internet performansı gerek torrent performansıyla beklentilerimi karşılar mı ? Tablet te de laptop ta da oyun oynamak niyetinde değilim çünkü konsolcuyum

Yardım ve görüşlerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim

• benzer bir durum bende de var , torrent da n film indirip usb flash bellekle televizyona bağlayıp izliyorum , bu noktada galaxy tab 10.1 e usb bellek bağlamak için ayrıca birde adaptör takmak gerekiyor, maksimum yüklenebileck dosya boyutuda 4 gb geçemiyor.. direk telvizyona bağlamak içinde adaptör lazım ve filmi izlerken aynı zamanda internete giremezsiniz

öte yandan tabltin kullanım sürsi laptoptan çok daha uzun ve mobilitesi daha yüksek
  • samsung 4 gb sorununu çözdü.. sd kart bölgesinde format olarak hala fat32 gözükse de bu, bidiğimiz fat32 değil.. samsung üzerinde bir takım modifiyeler yapmış.. 4 gb tan büyük bir dosyayı atmak istediğinizde size sormadan, hatta çaktırmadan dosyayı bölüyor ve öyle atıyor.. üstelik siz ister bilgisayardan ister tabletten bakın yine sadece 1 dosya var gibi görüyorsunuz, 2. , 3. veya varsa diğer parçaları gizliyor.. dolayısıyla dosyanın bilgisayardan gönderilme süresi dışında bir aksiliği yok 4gb üstü dosyaların..

öte yandan dosyanızı tableti karıştırmadan bilgisayardan usb belleğe atıp sonra tablette izlemek isterseniz ve dosyanız yine 4gb tan büyükse ntfs formatına ihtiyacınız var.. bu durumlar için de samsung çekirdek geliştirici yazılım uzmanlarının root lu kullanıcılar için çözümleri var.. hatta baya basitleşti bu çözümler; marketten motun drive programı tek başına yeterli oluyor (root lazım) ..

ama benim şahsi fikrimi sorarsanız torrent denilen şey sabit bir bilgisayarda olmalı.. bol bol torrent indiren birisi tabletini bol bol yanına alamaz, sürekli bir ağa bağlı bırakması gerekir.. ve unutmamak lazım ki şu an piyasada bulunana tabletler 720p boyutundaki bütün video formatlarını desteklerken 1080p nin sadece en düşük kaliteli ve en küçük band genişliğine sahip versiyonunu destekliyorlar.. yani örnek vermek gerekirse 1080p yüksek profil kalitesindeki 9.5 gb lık avatar filmini tablette oynatmaya kalkarsanız bol bol takılır..

• Galiba o zmn en dogrusu laptop almak. Ayrica Galaxy tabin hafizasinin arttirilamamasi kotu bi handikap.bu arada cihazii bugun ilk kez bu kadar detayli inceledim.TİM lerden birinde teshirdeydi.dokunmatik hassasiyetini cok bgendim.arka yuzey hissiyatida oldukca iyi.cihaza solenecek laf yok.hatta kisisel kanaatim tipinin ipad 2 den daha estetik oldugu yonunde.

Simdi bunu almazsam icimde kalir mi? Alsam performansindan yana sikinti yasarmiyim? Kisaca cok kararsiz kaldim:)
  • sungerbekirkaresort,
    evdeyken yatarak nette gezineceksen (yani keyif yapacaksan) tablet pc mantıklı bence.

Birşey sorayım, tablette rar uzantılı dosyalar açılabiliyor mu? vede sadece tablet sahibi olsak,yeterli midir sizce? (internet,office dosyaları açma,pdf leri açsa yeterli.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zantanriyar

sungerbekirkaresort,
    evdeyken yatarak nette gezineceksen (yani keyif yapacaksan) tablet pc mantıklı bence.

Birşey sorayım, tablette rar uzantılı dosyalar açılabiliyor mu? vede sadece tablet sahibi olsak,yeterli midir sizce? (internet,office dosyaları açma,pdf leri açsa yeterli.)

rar için android markette bir çok uygulama var ben telefonumdada kullanıyorum rar zip uzantılı dosyaları açabiliyorum.Tablet bence dediğin gibi int. , office,pdf dosyaları için yeterlidir.Bende film izlemek için ve internette sörf amaçlı almayı düşünüyorum
  • Poulnaej,
    dediğin gibi programlarla oluyorsa,benim için laptopdan daha avantajlı.(Hem şarj,hem mobilite açısından da)
  • torrent programı tablette çalışıyor mu??
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.