Şimdi Ara

1500 Kusur TLye SISTEM / Yorumlarinizi Bekliyorum..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamun aleykum herkese. AMD 1400 Tl sinirli bi sistem toplamistim ama biraz caydim. Biraz daha citayi yukseltip, daha guncellenebilecek bi sistem toplamaya karar verdim. haswelli G3220, soket 1150li isimi yillarca gorebilecegim asus anakart. islemcinin haswell olmasi iyi oldu, ucuzdu. giris seviyesi icin pek problemli bi islemci olmadigini dusunuyorum. Darbogaz yasasam da bi sekilde altindan kalkarim benim icin problem olmaz cunku anakart 1150 soketli, mutlaka gunceller bi oc yapabilecegim i5 alir, rahatlatirim. ilerde. AMD sistemde cok sorular sykyntylar oldu, bu konuya amd islemci ve ya anakartiyla tavsiyede bulunacak arkadaslar hic girmesinler ben bi intel + Nvdia taraftariyim her ne kadar intelden nefret etsem de. amd nin pek tutulur bi yani yok gibime geldi, nvidia seven biri oldugum icin, amd islemci ile sykynty olabilir diye dusundum. bana gore de intelle daha uyumludur nvidia. anakarti secerken pci e 3 slotuna, oc destegine, optik ve ses cikislarina daha cok dikkat ettim, 2 usb 3e raziyken 4 olmasi bi arti oldu. asusun biosuna daha asinayim izledigim videolardan ve beni daha guvende hissettirecek bi firma su asus. psu konusunda, yine paraya kiyip tek seferde bitirmeye calistim isi. ayrica almamin sebebi kasayla gelen psulara guvenimin olmamasi. 80Plus Bronze 56A@12V degeri pek onemli, es gecilmeyecek bisey. ramlari kingston tercih ettim, butce nedeniyle kismak zorunda kaldim, 1600 mhz cl9 tavsiyelerine karsiydim fakat haswellde 2133 destegini henuz gorememis olmam da beni kolayca ikna etti bellek konusunda. hdd de kesinlikle wd taraftariyim, seagate 2. planda kaldi, guvenemedim bu firmaya nedense. pek samimi gelmediler) dvd writeri cikardim listeden, ayni sekilde sogutucuyu da. wifi card isimi gorucektir, ethernet portuna pek hakim olamicam cunku, babam kullanmakta etherneti. hosuma giden bi kasa sectigim icin, kasa konusunda da bi sykyntym yok. kirmizi ledler hosuma gidiyo acikcasi. neyse) ayrica gtx 650 ti boost almak isterdim fakat butce buna yetmicek gibi diye yazarken buraya, wifi cardi oyundan cikartip ekran kartini soktum oyuna. 192 bit onemli bi deger, asus olmasi da isi degistiren bi etmen benim icin cunku ben bu tur konularda asusa her turlu guvenirim. sistemimin de asus anakart ekran kart olmasi, su an ho?uma giden bisey. ilerde ufak ufak asus dvd writer wifi card alirim, telefonu modem yapar baglarim pcye sorun olmaz)) sistem bu sekilde dostlar, yorumlarinizi bekliyorum) eger alternetif, ucuz fiyat varsa, onerirseniz sevinirim. (2. el olmasin tabii) buldugum en ucuz fiyatlar bunlardi. iyi forumlar, herkese simdiden tesekkurler)

Pentium G3220 Soket 1150 3.0GHz 3MB Cache 22nm Y?lemci - 152 tl / 60,19 usd
    http://www.vatanbilgisayar.com/pentium-g3220-soket-1150-30ghz-3mb-cache-22nm-islemci.html

ASUS Z87M-PLUS Intel Z87 Soket 1150 DDR3 2933MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart - 351 tl / 139 usd
    http://www.vatanbilgisayar.com/z87m-plus-intel-z87-soket-1150-ddr3-2933mhzoc-sata-30-usb-30-hdmi--anakart.html

GTX750 Ti GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Karti - 380 tl / 150,48 usd *
    http://www.vatanbilgisayar.com/gtx750-ti-gddr5-2gb-128bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti-13007.html

KINGSTON HyperX (KHX1600C9D3K2/8GX) 8GBDual KIT (2x4GB) DDR3-1600MHz Bellek - 213,26 tl / 84,53 usd
    http://www.eksenbilgisayar.com/urun/kingston-hyperx--khx1600c9d3k28gx--8-gb-dual-kit--2x4gb--ddr3-1600mhz-non-ecc-cl9-bellek.aspx

WD 1Tb WD10EZEX Blue 3,5inc Sata 7200R 64Mb Hdd - 149,79 tl / 59,40 usd
    http://www.netsiparis.com/wd-1tb-wd10ezex-blue-35inc-sata-7200r--64mb-hdd_p12411329109

Zalman Z11-PLUS Mid Tower Kasa - 202,36 tl / 79,90 usd ***
    http://www.hepsiburada.com/liste/zalman-z11-plus-mid-tower-kasa/productDetails.aspx?productId=bd300192&categoryId=1013

High Power Element Bronze 600W 80+ Sertifikaly Güç Kayna?y (HP-EP600-BR-II) - 189,94 / 75 usd **
    http://www.hepsiburada.com/liste/high-power-element-bronze-600w-80-sertifikali-guc-kaynagi-hp-ep600-br-ii/productDetails.aspx?productId=bd304373&categoryId=1012&SKU=BD304373

Toplam: 1638,35 tl

* Asus GTX 650Ti Boost yerine
    ** High Power 750w 80Plus Bronze 56A@12V yerine
    *** Aerocool GT Advanced Black Edition yerine

edit: vatanda fiyatlar ucmus, yazin baslarinda alicagim icin sorun olmicaktir insallah. buyuk ihtimalle elden alicam zaten, dayim alicak daha dogrusu. o yuzden yazan fiyatlar, indirimli fiyatlari. bence daha da asagisina iner o zamana kadar, goruslerinizi bekliyorum fiyatlarin dusmesi hususunda

edit2: alinabilecek en iyi saglam parcalari topladigimi dusunuyorum, guncelleme yaparken ilk once islemciyi degistirip, sonra ekran kartini degistirdikten sonra daha da biseye ihtiyacim olmaz. hafiza problemi cekersem 1 tb blue alir raid 0 yapabilirim, ssd performansina yakin bisey de alirim kafam rahat eder diye dusunuyorum, katilan arkadaslar yorumlarınızı bekliyorum) iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jrkesen -- 21 Nisan 2014; 20:45:10 >

• Hocam tercihler fena değil de o güç kaynağı biraz fazla değil mi normalde onu 4670k+780 ile kullanıyorlar çünkü

Edit: güç kaynağını biraz düşürüp Gtx750 ti alabilirsiniz maxwell mimarisi ile uzun süre götürür

http://www.vatanbilgisayar.com/gtx750-ti-gddr5-2gb-128bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti-12656.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 20 Nisan 2014; 0:53:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Hocam tercihler fena değil de o güç kaynağı biraz fazla değil mi normalde onu 4670k+780 ile kullanıyorlar çünkü

Edit: güç kaynağını biraz düşürüp Gtx750 ti alabilirsiniz maxwell mimarisi ile uzun süre götürür

http://www.vatanbilgisayar.com/gtx750-ti-gddr5-2gb-128bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti-12656.html
    ya ilerde guncelleme falan yaparsam isimi gorur, dusunuyorum cunku i5 carpani acik islemci almayi ve ya ekran kartini guncellemeyi, bidaha para vermeyelim psuya, bulmusken))

• quote:

Orijinalden alıntı: jrkesen

ya ilerde guncelleme falan yaparsam isimi gorur, dusunuyorum cunku i5 carpani acik islemci almayi ve ya ekran kartini guncellemeyi, bidaha para vermeyelim psuya, bulmusken))

Hocam güncelleme olayını bilmiyordum aynı anda üste bir öneri yazdım ona da bakabilirsiniz
  • quote:

quote:

Hocam güncelleme olayını bilmiyordum aynı anda üste bir öneri yazdım ona da bakabilirsiniz

Alıntıları Göster
    guzel bi tavsiye olmus hocam) 600luk ve ya 550lik 80+ bi psu var midir ki? varsa bi link alsam fena olmaz))

edit: karsilastirmaya baktim da 9.6yla gtx 650ti boost, 9.0la gtx 750ti, +lar -ler biraz devreye girer simdi sanirim?)) deger mi 750ye para vermeye hocam?

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-750-Ti-vs-GeForce-GTX-650-Ti-Boost

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jrkesen -- 20 Nisan 2014; 1:09:13 >

• Hocam ti boost da mantykly bir tercih ama maxwell'den çok umutluyum enerji tüketimi ve buna ba?ly ysynma azalacaktyr

Güç kayna?y buldum ama 80+ verimlilik olanlaryn fiyatlary pek ucuz olmuyor maalesef

http://www.vatanbilgisayar.com/litepower-black-edition-600w-guc-kaynagi.html

Bunu alyrsanyz kalan parayla 750ti alabilirsiniz tabi karar sizin

Edit:hocam gpuboss tarzy sitelerdeki ka?yt üstündeki veriler çok da önemli de?il bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 20 Nisan 2014; 1:33:01 >

• jrkesen kullanıcısına yanıt
    son zamanların en iyi oyun F/P ' sini hazırladım sana

MSI
    970A-G46 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
    195 TL

AMD
    FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm İşlemci
    280 TL

GSKILL
    4GB Ripjaws DDR3 1600MHz CL9 1.5V Tek Modül Ram
    123 TL

SEAGATE
    3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
    155 TL

XIGMATEK
    ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA
    247 TL

SAPPHIRE
    R9 270X DUAL-X OC GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
    528 TL

Toplam : 1530 TL

Hepsi birbirine uyumlu, stabil, sorunsuz, kaliteli parçalar.

Hayırlı olsun , sonuçları benimle paylaş

bjk__murat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 20 Nisan 2014; 1:46:02 >

• oneriniz icin tesekkurler de amd istemiyorum hocam ya, amd olunca isin icinde, benle sistem arasinda uyumsuzluk olabiliyo))
  • quote:

Hocam ti boost da mantykly bir tercih ama maxwell'den çok umutluyum enerji tüketimi ve buna ba?ly ysynma azalacaktyr

Güç kayna?y buldum ama 80+ verimlilik olanlaryn fiyatlary pek ucuz olmuyor maalesef

http://www.vatanbilgisayar.com/litepower-black-edition-600w-guc-kaynagi.html

Bunu alyrsanyz kalan parayla 750ti alabilirsiniz tabi karar sizin

Edit:hocam gpuboss tarzy sitelerdeki ka?yt üstündeki veriler çok da önemli de?il bence
    hocam 750ti denklestirmek icin psu bakiyorum adam gibi eli yuzu duzgun, bakalim)) edite ben de katiliyorum, su benchmarklarin cpu icin olani daha hayirli gibime geliyo, gpu benchmarki fps le olur))

• quote:

oneriniz icin tesekkurler de amd istemiyorum hocam ya, amd olunca isin icinde, benle sistem arasinda uyumsuzluk olabiliyo))

değiştirdim şuan çok güzel oldu inat etme bu paraya bundan iyisi olamaz senin sistemden 2 kat daha iyi
  • ya kardesim sistem benim karar benim ne israrindan bahsediyosun? kriterleri okumadiniz sanirim? ekran karti alirken Nvidiadan ba?ka bi ureticiye gitmem ben. islemcide de her turlu intelin iyi oldu?unu gozlemlerim, uyum problemi de cikartmaz guvende hissettirir her ne kadar nefret etsem de bu boyle. niye amd diye diretiyosunuz anlamiyorum, hic okumadan pat diye yazdiginiz belli, koskoca amd tavsiyesiyle gelmeyin yazmisiz oraya, kim israr ediyo?
  • quote:

Hocam tercihler fena değil de o güç kaynağı biraz fazla değil mi normalde onu 4670k+780 ile kullanıyorlar çünkü

hocam siz psudan kisip gpuya verin dediniz ben de hic fiyatlara bakmadan psu aramaya basladim da psuyu kismadan da gtx 750ti alabiliyorum ya)) ben bi fps testlerine bakayim, teknoseyirde de incelemesi ciktigi gibi izlemistim, bidaha izliyeyim kararimi yazicam insallah)) 7 serisi kafama yatiyo, 6 biraz daha eski geliyo nedense ama hadi hayirlisi

• quote:

ya kardesim sistem benim karar benim ne israrindan bahsediyosun? kriterleri okumadiniz sanirim? ekran karti alirken Nvidiadan ba?ka bi ureticiye gitmem ben. islemcide de her turlu intelin iyi oldu?unu gozlemlerim, uyum problemi de cikartmaz guvende hissettirir her ne kadar nefret etsem de bu boyle. niye amd diye diretiyosunuz anlamiyorum, hic okumadan pat diye yazdiginiz belli, koskoca amd tavsiyesiyle gelmeyin yazmisiz oraya, kim israr ediyo?

2 ay sonra gelip buraya pişman oldum diye başlık açınca ilk beni mention ' la
  • Konu sahibi Amd cpu veya gpu almamakta ısrarcı. 1500 TL'lik sistemde 290x bile olsa nafile..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenus

Konu sahibi Amd cpu veya gpu almamakta ısrarcı. 1500 TL'lik sistemde 290x bile olsa nafile..

kör gözlere yapacak birşey yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenus

Konu sahibi Amd cpu veya gpu almamakta ısrarcı. 1500 TL'lik sistemde 290x bile olsa nafile..

kör gözlere yapacak birşey yok

Alıntıları Göster
    amd sistem çok daha iyi olurdu ama illa nvidia intel ikilisinde ısrarcıysanız bu şekilde alın şuan için güncel bütün oyunları oynarsınız ilerde 4gb ram, 4670k gibi bi işlemci takarsınız ve daha iyi bi ekran kartı alırsanız çok daha performanslı olur

CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 200R 550W MidT ATX SİYAH KASA

MSI Z87-G43 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart

INTEL Core i3 4130 Soket 1150 3.4GHz 3MB Cache 22nm İşlemci

ASUS GTX660 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı

GSKILL 4GB Ripjaws DDR3 1600MHz CL9 1.5V Tek Modül Ram

SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk

vatan %30 indirimle 1656tl ye alabilirsin

• quote:

AMD sistemde cok sorular sykyntylar oldu, bu konuya amd islemci ve ya anakartiyla tavsiyede bulunacak arkadaslar hic girmesinler

Arkadaşın mesajını okuduktan sonra hala daha neden amd tavsiye edilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starex_01 -- 20 Nisan 2014; 2:50:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoubloN

amd sistem çok daha iyi olurdu ama illa nvidia intel ikilisinde ısrarcıysanız bu şekilde alın şuan için güncel bütün oyunları oynarsınız ilerde 4gb ram, 4670k gibi bi işlemci takarsınız ve daha iyi bi ekran kartı alırsanız çok daha performanslı olur

CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 200R 550W MidT ATX SİYAH KASA

MSI Z87-G43 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart

INTEL Core i3 4130 Soket 1150 3.4GHz 3MB Cache 22nm İşlemci

ASUS GTX660 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı

GSKILL 4GB Ripjaws DDR3 1600MHz CL9 1.5V Tek Modül Ram

SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk

vatan %30 indirimle 1656tl ye alabilirsin

intel i3 ile g3220 arasindaki fiyat farki epey var ve soylediginiz islemci amd tarafindaki fx 6300le kapisan bi islemci. o polimiklere girmek istemiyorum i3 alip, alirsam i5 alirim. pentium sorun yaparsa alirim. anakart hakkinda bisey soyleyemicem cunku arastirmadim. ekran kartina gelince, giris seviyesinin ustune cikicaksam gtx 7 serisini tercih ederim ki birazdan editliyim 750 ti yazicam o kisma. ayrica 4 gb ramler ilerde beni kit almaya itecektir. pek kurtaricagini sanmam. ve dedigim gibi, hdd konusunda tek guvendigim firma wddir. ayni zamanda, psulu kasa almak pek akil kari gelmez bana. butun forumatavsiyem, guvendiginiz 80+li 12v degerine dikkat ederek alicaginiz bi psu + kasa daha guvenilir olucaktir. tesekkurler yine de oneriniz icin)

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    hocam edit size)

• jrkesen kullanıcısına yanıt
    yazdy?ym sistem güncel oyunlar için sizi üzmiycektir i3 dedi?iniz gibi 6300 le kafa kafaya performans veren bi i?lemci önümüzdeki 1-2 sene size dert olmaz ama g3220 giri? seviyesi bi i?lemci ve güncel oyunlarda oyunlarda sykynty yaratma ihtimali yüksek wdd bende kullandym ama black serisinden ba?ka performans alabildi?im pek olmady blue green bunlar pek uzun ömürlü de?iller kasa konusundada corsair zaten öncü bi fyrma içindeki psu da çok kaliteli 12v kanalyndan 500w verebiliyo 80+ de?il ama fiyat performans ürünüdür kasa içi geni? her türlü ekran kartyna müsayit kablo saklamasy detayly malzemeside çok kaliteli 4gb ram konusuna gelirsek ?uan için yeterli 1 sene daha götürür elinize para geçerse aynysynda bitane daha takyp dual olarak kullanyrsynyz ekran kartyda gtx660 750tidan bi tyk daha önde ve en az 1.5 sene daha size oyunlarda sykynty çykarmaz yazdy?ym sistem 2 sene daha sizi güncel oyunlardada götürür sonrasyndada dedi?im gibi i5 i?lemci ve daha iyi bi nvidia ekran kartyyla devam edebilirsiniz ama yinede siz bilirsiniz benimkide farkly bi öneri

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.