Şimdi Ara

1501 ısınma sorunu ! lütfen yardım !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar... dell inspiron 1501 var. 2 sene kadar sorunsuz kullandım, ki allah var sorun çıkarmadı bana. Ancak son zamanlarda malum hafif kasmalar başlamıştı. bilgisayara format attırdım ve olanlar oldu. formattan sonra aşırı derecede ısınmalar başladı. ekran kartında bi sorun olabilir mi diye düşünüyorum; ancak o kadar da iyi anladığım söylenemez.

format sonrası nette flash oyun bile oysanam, 15 dk sonra aşırı ısınıp kapanıyor. işin içinden çıkamadım, yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim...

bu arada arkadaşlar, sıcaklık değerleri hiçbirşey açık değilken bu şekilde, nette çok ufak bi oyun bile açsam değerler uçuyor gerçi ;

HD0: 42
    Temp1: 38
    Core : 57

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkwingsoul -- 16 Haziran 2010; 11:26:32 >

• 1-Driverlarınızı tam olarak yükleyin bu sıcaklık açısından değil performans açısından önemlidir.

2-Bilgisayarınız kapalı konumda iken elektrik süpürgesinin ince ucunu takarak Notebook'un hava üfleyen mazgallarına doğru tutun ,ve içersindeki tozları çekmeye çalışın.

3-Eğer ki devam ederse Notebook için geliştirilmiş olan taban soğutucularından edinin.Sorununuz çözülecektir.

İyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkwingsoul

merhabalar... dell inspiron 1501 var. 2 sene kadar sorunsuz kullandım, ki allah var sorun çıkarmadı bana. Ancak son zamanlarda malum hafif kasmalar başlamıştı. bilgisayara format attırdım ve olanlar oldu. formattan sonra aşırı derecede ısınmalar başladı. ekran kartında bi sorun olabilir mi diye düşünüyorum; ancak o kadar da iyi anladığım söylenemez.

format sonrası nette flash oyun bile oysanam, 15 dk sonra aşırı ısınıp kapanıyor. işin içinden çıkamadım, yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim...

bu arada arkadaşlar, sıcaklık değerleri hiçbirşey açık değilken bu şekilde, nette çok ufak bi oyun bile açsam değerler uçuyor gerçi ;

HD0: 42
    Temp1: 38
    Core : 57

Sorununuzun format kaynaklı olduğunu sanmıyorum
    Laptoplardaki Isıl sorunların 2 nedeni vardır,
    1-Fan Arızası
    2-Aşırı tozlanma

Laptopunuzu açarak temizleyecek ya da sorunu tespit edecek bilgiye sahip değilseniz bir uzmana götürmenizi tavsiye ederim.

• 2 yıl olmussa termal macunları yenilemelisin ve fanı bi temizle (Çalışıyorsa:)). Şu yazımı oku:D
    http://forum.donanimhaber.com/m_37885706/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duvanme -- 16 Haziran 2010; 12:30:21 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.