Şimdi Ara

1600 cc lüks mü sayılacak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç alıcam buna göre tercih yapacağım,bu bir dedikodu mu,resmi bir açıklama veya bir olay var mı?

• Yarın işaret ediliyor , bakacaz artık ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

Yarın işaret ediliyor , bakacaz artık ..
    tabii artık tofaş şahin ve doğan lüks segmentinde..
  • :)) doğruları varsa cevabım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkan_74

:)) doğruları varsa cevabım..
    vergi artacak.bizlerde lüks araca biniyoruz diye hava atarız artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: necmi42

vergi artacak.bizlerde lüks araca biniyoruz diye hava atarız artık.

Alıntıları Göster
    Böyle bir saçmalık olamaz. 1.6 bmwde mercedesde var da ona bakılırsa chery de boş astrada boş focusda vs.vs. bir sürü arabada var. Şimdi mesela 1.2 turbolu dolu versiyon 1.6 atmosferik boş versiyondan ucuz mu olacak?
  • Eğer yarın veya yılbaşında KDV veya ÖTV artışı olursa kendimi sınırsız çizicem. Hiçbirinde artış olmayacak.
  • Sen git aracını al hocam, bunların ne yapacağı belli olmaz.

Ben 2011 yılında sıfır araca kapora verdim ertesi gün ÖTV'ye zam geldi Ama Allah'tan 1.6 hacime dokunmadılar.
  • Benim düşüncem bu haberleri otomobil üreticileri/satıcıları uyduruyor bu sayede indirim bekleyenleri paniğe sevk edip araba satacaklar.
  • Ben halen otomotiv satıcılarının böyle bir söylenti çıkararak araç satma, dolayısı ile kota doldurma derdinde olduklarını düşünüyorum. ÖTV ye MTV ye zam gelir mi orasını bilemem, sevgili hökümetimizi vergiye doyurmak zor çünkü Ancak, bu işlerin miladı hep 1 ocak olmuştur
  • quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

Ben halen otomotiv satıcılarının böyle bir söylenti çıkararak araç satma, dolayısı ile kota doldurma derdinde olduklarını düşünüyorum. ÖTV ye MTV ye zam gelir mi orasını bilemem, sevgili hökümetimizi vergiye doyurmak zor çünkü Ancak, bu işlerin miladı hep 1 ocak olmuştur
    Dedikodu, resmiliği yok, böyle bir olay yok, lüks sayılmayacak.
  • Sayilirsa sasmam. Cunku onlarda biliyor milletin onune neyi koysak eyvallah diyecegini. O yuzden havadan vergi alacaz diye bi haber cikarsa sasirmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanasbey

Dedikodu, resmiliği yok, böyle bir olay yok, lüks sayılmayacak.

Alıntıları Göster
    aa nasıl lüks olmaz, lüks olmalı bence, pırlantada ötv olmayıp, çamaşır makinasına ötv koyan bi ülkede elbetteki 1.6 motorda lükstür, sen yollarda artislik yapacan ama 2 katı vergi vermicen
  • Yakında bisiklet bile lüks sayılabilir bu ülkede senmisin 2 pedal çevirip 10 metre bedava giden

4-15 yaş arası kullanıcılara vergiden muaf

15-28 yaş arası kullanıcılara % 145 ütv (ücretsiz taşıt vergisi)

28-35 yaş arası % 98 vergi

35-44 yaş arası % 70 vergi

44-58 yaş arası % 55 vergi

58-100 yaş arası % 20 vergi onlarda 2 pedal çevirir perte çıkar gideceği yere zaten gidemez

Türkiye devleti bu hiç milletin refahına çalışır mı ?
  • Bence ufaktan sistemi değiştirecekler fakat büyük ihtimal birden değil de alıştıra alıştıra..
    Enerji bakanı 2015de vergi sisteminin milleti tasarrufa ozendirecek şekilde reform edileceğini açıklamıştı.
    Mesela az elektrik tuketen beyaz eşya , az yakan araba (emisyon vs de koyabilirler işin içine) klimadır carttır curttur..
    Sektorel anlamda zaten şaka gibi olan fiyatların daha da ileri gideceğini düşünmüyorum büyük ihtimalle biraz uzun vadeli (artık kitleme mi dersiniz , geçirme mi dersiniz) Hem pazarı canlandırıp hem de cari açığı (uzun vade) azaltmaya yönelik duzenleme(zamcık) yapacaklar.
    Kısa vadede fiyatların pek fazla etkileneceğini düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SevketXR

Bence ufaktan sistemi değiştirecekler fakat büyük ihtimal birden değil de alıştıra alıştıra..
    Enerji bakanı 2015de vergi sisteminin milleti tasarrufa ozendirecek şekilde reform edileceğini açıklamıştı.
    Mesela az elektrik tuketen beyaz eşya , az yakan araba (emisyon vs de koyabilirler işin içine) klimadır carttır curttur..
    Sektorel anlamda zaten şaka gibi olan fiyatların daha da ileri gideceğini düşünmüyorum büyük ihtimalle biraz uzun vadeli (artık kitleme mi dersiniz , geçirme mi dersiniz) Hem pazarı canlandırıp hem de cari açığı (uzun vade) azaltmaya yönelik duzenleme(zamcık) yapacaklar.
    Kısa vadede fiyatların pek fazla etkileneceğini düşünmüyorum.
    maliye bakanı arabaların gücü arttı 1.2 motordan 130hp çıkıyor artık demişmişmiş, dhde takılıp pejoyu yakından ediyor sanırım e milletin 1.9 70hp arabası nolacak o zaman demezler mi adama?

• Eskiler " bi luksumuz sigara " derlerdi, simdi bize bak..

Acikcasi vergi sisteminde degisiklik elbet olacaktir ama ben birazda bu sektorde olanlarin milleti gaza getirip cok satmak icin ortaya balon attiklarini dusunuyorum.

Yoksa kimse otv indirimi beklemiyordur sanirim? Bu ulkede neye indirim oldu ki buna olsun? Bu haliyle biraksalar sukur edecek durumdayiz.
  • 1.6 dan korkmaya söylentide olsa,korkmaya başladım,burası Türkiye,herşey olur.bütçe soranlar varsa 5 bine de araba alabilirim şuan,50 - 60 binede..
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkan_74

1.6 dan korkmaya söylentide olsa,korkmaya başladım,burası Türkiye,herşey olur.bütçe soranlar varsa 5 bine de araba alabilirim şuan,50 - 60 binede..
    e ve 5 kasada varsa 1.6 motor artık lükstür yapacak birşey yok

ayrıca ben de olsam ben de yaparım, hırsızını katilini seven toplum bunları haketmeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fiat S.p.A.

Yakında bisiklet bile lüks sayılabilir bu ülkede senmisin 2 pedal çevirip 10 metre bedava giden

4-15 yaş arası kullanıcılara vergiden muaf

15-28 yaş arası kullanıcılara % 145 ütv (ücretsiz taşıt vergisi)

28-35 yaş arası % 98 vergi

35-44 yaş arası % 70 vergi

44-58 yaş arası % 55 vergi

58-100 yaş arası % 20 vergi onlarda 2 pedal çevirir perte çıkar gideceği yere zaten gidemez

Türkiye devleti bu hiç milletin refahına çalışır mı ?

Yarın da bisiklet alacaktım vazgeçsem mi acaba
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.