Şimdi Ara

17',8ms Lcd Monitör incelemeleriM(Philips,Benq,Hyundai,Viewsonic) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada hyundai alacaklar, Biz bir arkadaşıma hepsiburada.com dan aldık. Almadan önce hepsiburadaya mail attım ve 0 ölü pixel garantisi verdiklerini söylediler. Zaten monitörde ölü pixel çıkmadı. Dvi bağlantılı bir monitör kullanmadım ama benim philips 17"T4 ile yan yana çalıştırınca hyundai ye aşık olmamak elde değildi.
    Saygılar,
  • yaw lcd alın farkı nı hemen ilk saniyede anlıcaksınız.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: Cherokee

Bu arada hyundai alacaklar, Biz bir arkadaşıma hepsiburada.com dan aldık. Almadan önce hepsiburadaya mail attım ve 0 ölü pixel garantisi verdiklerini söylediler. Zaten monitörde ölü pixel çıkmadı. Dvi bağlantılı bir monitör kullanmadım ama benim philips 17"T4 ile yan yana çalıştırınca hyundai ye aşık olmamak elde değildi.
    Saygılar,

Dvi biraz daha fark ediyor ama hepsiburada.com un ölü piksel garantisi vermesi beni çok şaşırttı...
  • quote:

Orijinalinden alıntı: blizzardTR

quote:

Orijinalinden alıntı: Cherokee

Bu arada hyundai alacaklar, Biz bir arkadaşıma hepsiburada.com dan aldık. Almadan önce hepsiburadaya mail attım ve 0 ölü pixel garantisi verdiklerini söylediler. Zaten monitörde ölü pixel çıkmadı. Dvi bağlantılı bir monitör kullanmadım ama benim philips 17"T4 ile yan yana çalıştırınca hyundai ye aşık olmamak elde değildi.
    Saygılar,

Dvi biraz daha fark ediyor ama hepsiburada.com un ölü piksel garantisi vermesi beni çok şaşırttı...

Veriyor ama nasıl? Bence eğer ölü piksel çıksa değişene kadar akla karayı seçeriz...

• Şu anakadar hepsiburadayla bir sorun yaşamadım (Forumda çok sorun yaşayan arkadaş var ama benim başıma gelmedi). 2 kere ürün iadesinde bulundum. Biri ürünü beğenmediğimden diğeri ise aldığım rsmmc kartın telefonuma uymamasından dolayıydı. Paramı hemen geri yatırdılar. Bence ölü pixel olayındada sorun çıkaracaklarını sanmam. Sonuçta 0 ölü pixel garantisi veriyor adamlar.
  • benım ıstedıgım 12ms yada en fazla 8 ms lık 17" yuksek gorus acılı dvi cıkısı olan uygun fıyatlı bır lcd
    hyundai bı getırse dvi cıkıslı lcd lerı cok guzel olcak
  • Ben esas VIEWSONIC VX924 modelinin Türkiye ye gelmesini bekliyorum Ama nerdeyse 6 aydır haber yok monitörden Bu arada bildiğim kadarıyla VIEWSONIC monitölerinde ölü piksel garantisi vermiyor ama Karizma bilgisayar deneyerek almanıza izin veriyor

İmkanı olan bi arkadaşta 19" LCD ler hakkında bizi bu şekilde bilgilendirirse sevinirim
  • quote:

quote:

Orijinalinden alıntı: The_WeB

3ms lık lcd sadece oyunlarda fark eder
    fılm ızlerken daha kotu olur bence 8 yada 12 ms lcd ler daha ıyı

haklısın, hatta dediklerini şöyle toparlayayım; 3ms oyun manyakları için ideal ama film severleri kesmez bu meret.

Yüksek refleks hızı olan lcd lerde film esnasında niseten düşük kalan framerate sebebiyle titreme mi oluyor ? Bozulma ne gibi oluyor ::?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acharad -- 28 Ağustos 2005, 1:56:56 >
  • Bu arada aşağıdaki monitörlerden kullanan veya hakkında bilgisi olan birileri var mı acaba ?

http://www.karizmashop.com/detay.asp?stokpos=71936

http://www.karizmashop.com/detay.asp?stokpos=188673

17" için yazılan tepki süresi yanlış. Bildiğim kadarıyla ya 8 yada 12 ms idi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaRaCHaY -- 28 Ağustos 2005, 2:00:00 >

• quote:

Orijinalinden alıntı: TALHA_xXx

Bu arada aşağıdaki monitörlerden kullanan veya hakkında bilgisi olan birileri var mı acaba ?

evet... 12 ms ikisi içinde...
    bunların aslında dvi girişiliş olan serileride var.. alıcak arkadaşlar 170x5FB/00 yada 170x5FB/93 kodlu olanları bulmaya calsısınlar.. bu yazdıklarım dvi girişi olanlar...

bence herkesin gozunden kacan fiyatı cok uygun bir çok konuda oldukca yeterli ama herşeyden önce philipsin en üst serisi olan cihazlar...

kesinlikle tavsiye edilir... bu gune kadar olumsuz hiç bişey okumadım bunlarla ilgili ..

• quote:

Orijinalinden alıntı: Acharad

quote:

quote:

haklısın, hatta dediklerini şöyle toparlayayım; 3ms oyun manyakları için ideal ama film severleri kesmez bu meret.

Yüksek refleks hızı olan lcd lerde film esnasında niseten düşük kalan framerate sebebiyle titreme mi oluyor ? Bozulma ne gibi oluyor ::?

filmlerde 8mslerin yakından ve çok dikkatli bakıldığında görüntüde sorunlar yaşandığına dair bir çok bilgi mevcut ,,, ama uzaktan bakınca bir sorun olmadığı söyleniyor... yani oyunla film bir arada lcd'de pek olmuyor.

• quote:

Orijinalinden alıntı: atoprak

quote:

Orijinalinden alıntı: TALHA_xXx

Bu arada aşağıdaki monitörlerden kullanan veya hakkında bilgisi olan birileri var mı acaba ?

evet... 12 ms ikisi içinde...
    bunların aslında dvi girişiliş olan serileride var.. alıcak arkadaşlar 170x5FB/00 yada 170x5FB/93 kodlu olanları bulmaya calsısınlar.. bu yazdıklarım dvi girişi olanlar...

bence herkesin gozunden kacan fiyatı cok uygun bir çok konuda oldukca yeterli ama herşeyden önce philipsin en üst serisi olan cihazlar...

kesinlikle tavsiye edilir... bu gune kadar olumsuz hiç bişey okumadım bunlarla ilgili ..

dostum d-sub diyor sadece

• bence lcd de 17" alınmaz nedenmi?Sebebi basit 1280*1024 orjinal çözünürlüğü çok ufak kalıyor.Masaüstü kısayolları olsun internet tarayıcısı olsun bana bayağı ufak gözüküyor.Gerçi internetde arka font ve yazı tiplerinden değiştirilirse nispeten düzelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 28 Ağustos 2005, 13:30:43 >
  •  17',8ms Lcd Monitör incelemeleriM(Philips,Benq,Hyundai,Viewsonic)

Marka : PHILIPS
    Ürün : 170B6CS 17' TFT LCD MONİTÖR 8ms
    Ürün Kodu : PHIL.MON.L170B6CS
    Ekran Boyutu : 17' (43m)
    Görülebilir Alan : 337x270mm
    Tepki Süresi : 8ms
    Nokta Aralığı : 0.264x0.264mm
    Çözünürlük : 1280x1024, 75Hz
    Multimedya : 2x2W RMS Stereo
    Kontrast Oranı : 500:1
    Parlaklık : ~ 250 cd/m2
    Yan Bakış Açısı : 160
    Düşey Bakış Açısı : 140
    Yatay Tarama : 30 - 83 kHz
    Dikey Tarama : 56 - 76 Hz
    Video Veri Hızı : 140MHz
    Standartlar : TCO'03, Energy Star
    Bağlantı Tipi : D-Sub 15, DVI-I
    Güç Tüketimi : 33 W (1W Standby Mod)
    Ölçüler (GxYxD) : 375x377x210mm
    Ağırlık : 4.8 kg
    Diğer : Perfect Panel tasarımı
    : Sıfır nokta hata garantisi
    : SmartManage fonksiyonu
    : Dikey ve yatay ayarlanabilir açı

Garanti Süresi (Yıl) : 3

361+KDV

• türkiyede varmı bu?
  • quote:

quote:

quote:

goruntu hızlandıkca krıstallenmeler artıyor
    vede halıyle gorus acısı azalıyor yanı fılm ızlemek ıskence oluyor
    dıkkat ettıysenız VIEWSONIC 170/170 gorus acısı verıyorkı bu da cok iyi bı ozellık ama bence gene en ıyı secım 12ms lık modeller olucaktır
    eger gunde 10 saatten fazla oyun oynuyorsanız mutlaka 4ms yada 3ms lık lcd tercıh edılmelı
    gunde 1-2 saat oyun oynuyorsanız cızım ,fılm, gıbı araclarla ugrasıyorsanız 12 yada 16ms lık lcd cok ıyı bır tercıh olucaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cydonia -- 28 Ağustos 2005, 15:04:51 >

• quote:

Orijinalinden alıntı: mczaga

türkiyede varmı bu?

kendi kendime cevap vereyim. burada var.

http://www.hs.com.tr/urun_listesi.asp?altgrup_id=24
  • quote:

quote:

quote:

quote:

goruntu hızlandıkca krıstallenmeler artıyor
    vede halıyle gorus acısı azalıyor yanı fılm ızlemek ıskence oluyor
    dıkkat ettıysenız VIEWSONIC 170/170 gorus acısı verıyorkı bu da cok iyi bı ozellık ama bence gene en ıyı secım 12ms lık modeller olucaktır
    eger gunde 10 saatten fazla oyun oynuyorsanız mutlaka 4ms yada 3ms lık lcd tercıh edılmelı
    gunde 1-2 saat oyun oynuyorsanız cızım ,fılm, gıbı araclarla ugrasıyorsanız 12 yada 16ms lık lcd cok ıyı bır tercıh olucaktır

viewsonic derken hangi modeli.12ms likler ile 8 ms oyun anlamında ne kadar fark olur bunu bizim gözlerimiz fark edermi?Filmlerdeki o olay rahatsız edermi?

• yaw arkadaşlar ben geçen sene Samsung 957MB aldım
    yanına bi 5+1 set falan
    gayet memnundum dvd izlemek oyunda falan çok iyi
    şimdi askerden mayısta geldim
    büyük ekran TV aldık artık dvd yi onda izliyoruz

şimdi bu monitör ban abatmaya başladı
    odam çok ufak
    hava çok sıcak bu monitör odayı çok ısıtıyo yaw
    oda ufak olduğu için yer sorunu var

monitörü satıp LCD ye geçip diyorum
    ben genelde pdf falan okuyorum çalııyorum, excel, autocad ıvır zıvır oyun her gun 1 saat
    sizce hangi lcd yi almalıuyım maksimum 600ytl verebilirim
    birde bu monitörümü kaça satabilirim gayet temiz evde kullanılmış ayrıca azda kullanıldı askerdeydim

not:crt nin en büyük avantajı photoshop ta autocadte gerektiğinide 1600x1200 yapabilmek hatta 1920x1440 yaptığım bile oluyodu ( özellikte autocadte kaliteli copy paste için )

• quote:

Orijinalinden alıntı: YBA

yaw arkadaşlar ben geçen sene Samsung 957MB aldım
    yanına bi 5+1 set falan
    gayet memnundum dvd izlemek oyunda falan çok iyi
    şimdi askerden mayısta geldim
    büyük ekran TV aldık artık dvd yi onda izliyoruz

şimdi bu monitör ban abatmaya başladı
    odam çok ufak
    hava çok sıcak bu monitör odayı çok ısıtıyo yaw
    oda ufak olduğu için yer sorunu var

monitörü satıp LCD ye geçip diyorum
    ben genelde pdf falan okuyorum çalııyorum, excel, autocad ıvır zıvır oyun her gun 1 saat
    sizce hangi lcd yi almalıuyım maksimum 600ytl verebilirim
    birde bu monitörümü kaça satabilirim gayet temiz evde kullanılmış ayrıca azda kullanıldı askerdeydim

not:crt nin en büyük avantajı photoshop ta autocadte gerektiğinide 1600x1200 yapabilmek hatta 1920x1440 yaptığım bile oluyodu ( özellikte autocadte kaliteli copy paste için )

Derdin elektrikse : LCD alman daha iyi, LCD'ler çok düşük güç tüketiyor...
    Derdin sıcaklıksa : LCDler daha az ısınıyor...
    Derdin AutoCAD, Photoshopsa : Çözünürlük konusunda sağlayacağı yarar için CRT...
    Derdin çok okumaksa : Tanıdıklarım, Sony'nin CRT Monitöründe 1-2 saat birşey okuduklarında gözlerinin ve başlarının ağırmaya başladığını söylüyorlar, oysa ki LCDlerde 5-6 saat yazı vs. okunsa dahi herhangi bir göz ağrısı, baş ağrısı olmuyor.
    Derdin gelecekse : Tabiki LCD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Figo -- 28 Ağustos 2005, 16:09:43 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.