Şimdi Ara

189K ANKET VAR İÇERİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
3.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki

189K ANKET VAR İÇERİ

(En Son Oy Tarihi: 10.8.2021)
Giriş
  • göbeklitürkerkeği G kullanıcısına yanıt
    Bu yıl yökatlas verilerine bakmadın sanırım kardeşim geçen yıl ilk 30 da olan bölüm bu yıl girememiş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • göbeklitürkerkeği G kullanıcısına yanıt
    Sen neresi gelir diye tahmin ediyorsun

• leavemealone1 kullanıcısına yanıt
    ben bingol gelebilir derim insallah gonlune gore olur kardesim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up

• Ups

• Upperoni

• Up

• Bingöl geldi arkadaşlar çok memnunum oylayan herkese teşekkürler

• Hayirli olsun hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • leavemealone1 kullanıcısına yanıt
    ne yapıyosun kardeş bingöl nasıl eğitim falan nasıl seneye ankara bursa aydın üçlüsünden birindeyim şimdiden sana oralardan selam yolluyorum mezun olunca yanıma teknisyen olarak alabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dizzydizzydizz kullanıcısına yanıt
    Ankarayı daha iyi mi sanıyorsun Hayvan göremeden mezun ol da sonra asgari ücretle bile çalışama . Adam senden 1 yıl önce mezun olacak ayrıca.

• Velette3 kullanıcısına yanıt
    Böyleleleri arada çıkıyor görende ceng okuyacak sanıyor :D Veterinerlikle alakam yok ama zaten 70 kpss puanıyla atıyor tabiple maaş aynı sadece döner sermayeden dolayı veterinerler düşük alıyor. 70 kpss dediğim üniversite sınavında 100kya filan eşit belkide daha kötü.
  • İmam Bayıldı kullanıcısına yanıt
    Aynen. Kpssyi geçtim zaten kimse işe alırken nereden mezun olduğunuza bakmıyor,tecrübeye ve bilgiye bakıyor. Üniversiteler arasında pek fark yok mühendilikler arasında olduğu gibi.

Fark yok demek yanlış olur fark illa ki var ama çok büyük şeyler oynamaz.
    buna dediğine inanıyorsan sen boşuna okuma üniverisite arasında fark yokmuş benim iki kuzenim ve bir dayım veteriner hekim dayım işe alırken bile bakıyor nerden mezun olduğuna sen gidip bingöl 2-3 ameliyathane ile klinik ile günde 4-5 hasta gelen yerden bişey öğrenemessin şimdi boşa sıkma insanlar daha iyi üniversiteler de okumak için çabalıyor herkes yatsın ne gerek var kars 200 k zaten girerim adam ankarayı 68 k ile kazanıyor arada fark yokmuş akeçatşantşamrşen aynen kardeş emin ol

• İmam Bayıldı kullanıcısına yanıt
    görende ceng okuyor sanıcak baya mantıklı bir yaklaşım olmuş hocam sizi ayakta alkışlıyorum. arada dağlar kadar fark var bunu dışarıdan göremessin ki bilmediğin bir konuda boşuna kafanı yorma veterinerlik fakültelerini bi araştır iş imkanlarını falan sonra karar ver sen bingöl de okuyan adamı mı işe alırsın yoksa ankara ünide okuyanımı ( ankara üni türkiyenin en iyi vet bölümüne sahip olan ünisi)

• dizzydizzydizz kullanıcısına yanıt
    Aralarında fark var, evet. Yeni açılan Kastamonudaki fakülte ile Ankara arasındaki kalite farkı uçar fakat köklü fakülteler(Bursa,Istanbul,Konya,Fırat,Ankara,Kars vb.) arasında öyle fazla fark yok. Ben zaten Veterinerlik okuyan biri olarak bunu biliyorum. Benim tanıştığım işveren hekimler mezun olduğun fakülteye değil,aldığın pratik eğitime bakıyorlardı.

Ankara'nın puanı en yüksek olabilir ancak köklü fakülteler arasında birinciliğe oynayamaz. Ankarada alacağın eğitim Alman ekolüne dayanır ve ağır teorik eğitim verirler. Pratik eğitim neredeyse 0'dır. Intorn öğrencileri hayvan göremeden mezun oluyor. Çünkü yüksek lisans ve doktora yapanlar yoğun olduğundan lisans öğrencileri kliniğe bile gidemiyor. Bunları bu işle uğraşan herkes bilir. Bilmeyen ise senin gibi "eön yögsek puanlı amağg" der.

Köklü fakülteler olan Fırat ve Karsın yeni açılmış ve hocası olmayanı geçtim,kendisine ait fakültesi olmayan Kastamonudan daha düşük puanla bu sene girildiğini görmüyorsun galiba. Bu da öğrencilerin ne kadar da "zekice" tercih yaptıklarının göstergesi.

Kpssde alımda üniversiteye bakılmadığı gibi özel sektörde de bakılmıyor. Tek önemli olan pratik bilgindir özel sektörde. Bilmiyorsan asgari ile başlarsın.

Hocam yazdıklarınızın çoğu yanlış ankarada okuyorum üniversitenin kendine ait çiftliğine gidilip pratik dersler öğreniliyor hayvan hastanesinde her gün hastamız oluyor hatta 1.sınıflar bile girip bakabiliyor eğer öğrenci iyiyse işini biliyorsa ankarada bulunan cok ama cok iyi hatta türkiyedeki en iyi hayvan hastanelerinde staj yapabiliyor çalışabiliyor örneğin petcode hayvan hastanesinde çünkü kurucusu ateş barut ankara mezunu bir sürü avantajı vardır ankaranın diğerlerine göre teorik olarak en iyi eğitim veren fakültedir pratik olarakda kesinlikle ilk 3 e oynar hatta 1.uludağ 2.ankaradır bana kalırsa

• Hocam okurken belki çok fark yaratmaz ama mezun olunca çalışma kısmında çok fark var örneğin ankarada bulunan hayvan hastanelerinde çalışan veteriner hekimlerin %80 90 nı ankara mezunu kalan 10 20lik kısımda uludağ istanbul omü burdur afyon felandır ama eğer devlet düşünüyorsa orada sonuna kadar haklısınız kpss puanları gerçekten düşük ve aldığı maaş çok iyi

• Kardeşim eğer seneye veterinerlik yazacaksan kesinlikle ankara yada uludağ için çalış konusulanları pek takma kafalarından sallıyorlar internette yazan saçma sapan bilgilere bakıp konusuyorlar türkiyede işini layığıyla yapan 2 üniversitedir ankara ve uludağ mezun olduğunda sıkıntı çekmezsin bu ikisinden hem teorik hemde pratik bilgin çok iyi seviyede olur

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.