Şimdi Ara

19 Yaşındayım Lazerle Göz Ameliyatı Olmak İçin Erken Mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
5.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baydemon

Arkadaşım zannediyorum kemik gelişimin sonuçlandı ki böyle bir başlık açıyorsun.Çünkü erkeklerde 25 yaşına kadar devam edebiliyor bu gelişim.

İzmir'de bir doktor 1000 üzeri ameliyatın sadece birisinden sonuç alamamış hastanın gözünde herhangi bir bozukluk yok sadece aynı derecede duruyor bence çizdir gözleri en geç 1 ay sonra hayata gözlerini yeniden açarsın.Hem daha karlı.

Haklı olabilirsiniz, yarın ailemle konuşup iyi bir doktorun yolunu tutsam fena olmaz diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baydemon

quote:

Orijinalden alıntı: Stay In Love

İyi geceler arkadaşlar..

Başlıkta da bahsettiğim gibi 19 yaşındayım.. Yaklaşık 6 ay önce doktor -0.50 miyop olduğumu söyledi..
    ama bu oran muhtemelen daha çok, çünkü tahtayı net göremiyordum ve araba kullanırken zorlanıyorum açıkçası.. Altyazıları okuyamıyorum, sürekli gözlerimi kısmak zorunda kalıyorum.. Yani 0.5 bu kadar etkili olmaz diye düşünüyorum kesin daha fazladır..

Gözlük aldım, takmadım, kolay kolay da takacağımı sanmıyorum cins herifin tekiyim.. Lens aldım, gözüme uymadı, şimdi gidip başka marka lens alsam gene masraf, uğraş hijyen bilmem ne, çilesi bitmez onun..

Sizce lazer ameliyatı olmalı mı? Başlarda korkuyodum ama Ekşi Sözlük yorumlarını okuyunca bunun o kadar tehlikeli ve 5 dakikalık bir operasyon olduğunu öğrendim.. Sizce doktora gidip ameliyat olmak istediğimi söylemeli miyim? Yoksa yaşım çok mu genç.. Gençken böyle problemler yaşadıktan sonra ne anlamı kalır diye düşünüyorum açıkçası..

3 gündür lensi takıyorum ama cinnet geçirtecek durmadan batıyor, bulanık gösteriyor, gidip direkt adam gibi çizdirmek mantıklı geliyor bana.. Sizce?

Bişey daha lensi ters takıyor olma ihtimalin de var ben uzun süre öyle kullandım.

Yok hocam doğru taktığım halde batıyor lens.. B & L markası lensimin.. O kadar para saydık bide.
    En kalitelisi bu dedi optikçi, 3 ay boyunca yatarken bile kullanılabilir olanından aldım durmadan çıkarıp takmayayım diye ama nerde. Gözümde yabancı bişey olduğunu hissediyorum takınca ve PC başna oturduğumda bulanık görüyorum hayret bişey, lensi takmadan PC'yi net görüyorum ama lensi takınca bulanık.

• Gözleriniz miyop veya hipermetrop olarak 4 -veya 5- numarayı geçmeden gözünüzle oynatmayın. Bu ameliyat kesin kurtuluş değildir. Size operasyona girmeden imzalattıkları kağıtta "binde/yüzbinde/milyonda 1" olabilecek komplikasyonlardan bahseder. O komplikasyonlardan biri ortaya çıkarsa hayatınız boyunca elinizde göz damlası ile dolaşırsınız.
    Şimdilerde çok dayanıklı ve çok hafif çerçeveler ve polikarbon denen çok hafif camlar var. 0,50 derecesinde bozukluk için bir ömür acı çekmeye değmez.

Rahmetli babaannem "yemeğin tadı: tuz, dünyanın tadı: göz" derdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muRTah

Gözleriniz miyop veya hipermetrop olarak 4 -veya 5- numarayı geçmeden gözünüzle oynatmayın. Bu ameliyat kesin kurtuluş değildir. Size operasyona girmeden imzalattıkları kağıtta "binde/yüzbinde/milyonda 1" olabilecek komplikasyonlardan bahseder. O komplikasyonlardan biri ortaya çıkarsa hayatınız boyunca elinizde göz damlası ile dolaşırsınız.
    Şimdilerde çok dayanıklı ve çok hafif çerçeveler ve polikarbon denen çok hafif camlar var. 0,50 derecesinde bozukluk için bir ömür acı çekmeye değmez.

Kelimesi kelimesine katılıyorum.En fazla lens takarım

• quote:

Gözleriniz miyop veya hipermetrop olarak 4 -veya 5- numarayı geçmeden gözünüzle oynatmayın. Bu ameliyat kesin kurtuluş değildir. Size operasyona girmeden imzalattıkları kağıtta "binde/yüzbinde/milyonda 1" olabilecek komplikasyonlardan bahseder. O komplikasyonlardan biri ortaya çıkarsa hayatınız boyunca elinizde göz damlası ile dolaşırsınız.

Nasıl ki sağlık için tuzdan vazgeçebiliyorsak, gözden de vazgeçebilmeliyiz.

Ne demek şimdi bu

• quote:

Hocam 5'e 6'ya kadar beklemeye gerek yok bence.. Onun haricinde söylediğinizin hepsi doğru sayılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stay In Love -- 29 Haziran 2010; 8:35:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tim Robbins

quote:

Nasıl ki sağlık için tuzdan vazgeçebiliyorsak, gözden de vazgeçebilmeliyiz.

Ne demek şimdi bu

Robbins dur Allah'ını seversen zaten ortalık karışık.

• Hocam Dünya göz hastenesindeki bir doktorla 3 gün önce konuşmuş biri olarak bildiklerimi söyleyeyim sana.Ben askeri okul için gözleri çizdirmeye niyetlenmiştim ama bir türlü cesaret edemiyordum gözler 3 numara miyop ama doktorla konuştuktan sonra vazgeçtim çünkü daha erken dedi yani gelişimin tamamlanmadığı için o numara tekrarlama riski çok yüksek dedi hemde yan etkisi çok yüzde yüz net görücende demiyo adam bulanıkta olabilir batmada olabilir falan filan bir sürü şey ama burada gözden bahsediyoruz bu işin şanslık bir tarafı yok bunları göz önüne al derim hem ileride daha sağlam şeyler çıkar hemde göz gelişimini tamamlar Bu arada lenslerimle 2. senemiz hiç hissetmiyorum bile bence ssen pes etme lense devam.

• Ben de 2 aydır lens kullanıyorum sol 1,25 uzak, sağ 0,50 uzak 0,75 astigmat.

Günlük kullanımda çok rahatım, ne hikmetse iş yerinde akşama kadar pc deyim sorun yok.Evde pc de oyun oynarken rahat edemiyorum.(Kuruyor, batıyor)

Sağ taraftaki lensi hiç hissetmiyorum, fakat sol taraf hem takarken acıtıyor ve gün içinde hissediyorum lensi, hem de sol gözümün kuruduğunu hissediyorum.Çünkü lensi çıkarırken hemen 2'ye katlanıyor ve yapışıyor.Losyonsuz açamıyorum(hatta 1 lensi yırtmıştım öyle).

Tekrar doktora gitcem üşeniyorum Ama lens çok rahat ya, gözler braz parlıyor ama güzel diyen de var çok parlıyor diyen de var(şeffaf lens). Tıpki gözlük takarken ki tepkiler gibi

Geçenki sağnak yağmurda basket oynadım ya başka bir şey istemem

Ha bir de eve gidince lensi çıkarıp pc yi gözlükle kullanıyorum.Pc de lensle rahat eden var mı ? Tekrar doktora gitsem mi acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sing_a_song -- 29 Haziran 2010; 10:09:29 >

• bnm gözler de astigmatlar la beraber neredeyse 10 a 10, bu yaz çizdirmeyi düşünüyordum göz doktorum gözümün ilerlediğini gelişimin (ilerlemenin) durduktan sonra olunmasının daha yararlı olacağını yoksa ileride de gözlük takmaya devam edebileceğimi söyledi bende şimdilik erteledim, 3 senedir lens kullanıyorum memnunum numarası büyük olanlara tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gothic_Romance

Hocam Dünya göz hastenesindeki bir doktorla 3 gün önce konuşmuş biri olarak bildiklerimi söyleyeyim sana.Ben askeri okul için gözleri çizdirmeye niyetlenmiştim ama bir türlü cesaret edemiyordum gözler 3 numara miyop ama doktorla konuştuktan sonra vazgeçtim çünkü daha erken dedi yani gelişimin tamamlanmadığı için o numara tekrarlama riski çok yüksek dedi hemde yan etkisi çok yüzde yüz net görücende demiyo adam bulanıkta olabilir batmada olabilir falan filan bir sürü şey ama burada gözden bahsediyoruz bu işin şanslık bir tarafı yok bunları göz önüne al derim hem ileride daha sağlam şeyler çıkar hemde göz gelişimini tamamlar Bu arada lenslerimle 2. senemiz hiç hissetmiyorum bile bence ssen pes etme lense devam.

Anladım.. Bana da aynı şeyleri diyecekler büyük ihtimal.. Aslında düşündüm mantıklısı o , ilerleme durunca yaptırmak.. Hocam benim lens B&L, gece yatarken de takılanlardan, bir çifti 3 ay boyunca kullanılıyor.. Ama gel görki hiç rahat edemiyorum, bulanık gösteriyor, batıyor yani sürekli gözümde hissediyorum.. Başka bir marka alıcam artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: bynoun

bnm gözler de astigmatlar la beraber neredeyse 10 a 10, bu yaz çizdirmeyi düşünüyordum göz doktorum gözümün ilerlediğini gelişimin (ilerlemenin) durduktan sonra olunmasının daha yararlı olacağını yoksa ileride de gözlük takmaya devam edebileceğimi söyledi bende şimdilik erteledim, 3 senedir lens kullanıyorum memnunum numarası büyük olanlara tavsiye ederim.

En mantıklısı. Benim yaş 19 daha ilerleyebilir bu boşuna olmayalım yani.. Bir kaç yıl böyle devam edicez artık.. Bide adam gibi lens bulsam, B&L PureVision kullanıyorum ama beni hiç rahat ettirmiyor.
  • bu ameliyatı olduğunda gözün eskisi gibi görmeyecek

gözlüklü nasıl görüyorsan ameliyattan sonra aynısını gözlüksüz göreceksin

ilk günkü gibi sıfır km bekleme

ayrıca tavsiye etmiyorum
  • 19 yasındaym bende 10 yıl oldu gözlük kullanalı . Kornea inceliği yüzünden ameliyat riskliymiş. Göz numaram çok yüksek oldugu için mutlaka olmak istiyorum. Büyük ihtimal gelecek ay olucak
  • Arkadaşlar benim lens B&L PureVision.. Gece uyurken takılabilenlerden, 3 aylık.. Alırken en kalitelisi ve uzun süre gözümde kalanından verin dedim bana bunu verdiler.. Losyon olarakta Polo marka losyon..

Hem lensten memnun değilim hem losyondan.. Lesn gözüme batıyor hep gözümde yabancı bir madde olduğunu hissediyorum yani ve PC başına geçtiğimde bulanık görüyorum bu lensle..

Bana uygun bir lense geçtiğimde PC'ye bakarken yine bulanıklaşma olur mu? Yani bütün lenslerde mi oluyor PC başına geçince bulanık görme yoksa benim gözüm bu lenste rahat etmediği için mi öyle görünüyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.A

19 yasındaym bende 10 yıl oldu gözlük kullanalı . Kornea inceliği yüzünden ameliyat riskliymiş. Göz numaram çok yüksek oldugu için mutlaka olmak istiyorum. Büyük ihtimal gelecek ay olucak

Kornea inceliği gibi durumlarda Intralase Lasik denilen operasyon gerçekleştiriliyormuş.. Bunu araştır derim.
  • Düşünmüyorum ben. İnce bir gözlük aldım işte Sanki gözlük yok
  • bu ameliyatlardan 10 veya 12 sene sonra tekrar gözlüğe dönüş yaygınmış, göz numaranız ilerlemeden yapmanız çok gereksizmiş..

ayrıca annem sağlıkçı olduğundan dolayı birçok göz doktoruyla konuşmuşluğum var. birçoğuda gözlük kullanıyor.. çok iyi birşey olsa onlarda bu yöntemi uygularlardı diye düşünüyorum..

ha ben düşünüyormuyum lazer .. evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ultio

bu ameliyatlardan 10 veya 12 sene sonra tekrar gözlüğe dönüş yaygınmış, göz numaranız ilerlemeden yapmanız çok gereksizmiş..

ayrıca annem sağlıkçı olduğundan dolayı birçok göz doktoruyla konuşmuşluğum var. birçoğuda gözlük kullanıyor.. çok iyi birşey olsa onlarda bu yöntemi uygularlardı diye düşünüyorum..

ha ben düşünüyormuyum lazer .. evet

Tıp ilerledi hocam düşünmek gerek tabii.. Göz doktorlarının bunu tercih etmemesinin sebebi şuymuş, lazer ameliyatı gözün işlevini mikroskopta zayıflatıyormuş şimdi benim mikroskopla bir işim yok ama o doktorun var yani yaptırmaması mantıklı..

Bu arada kesinlikle ilerledikten sonra yaptırmak lazım, sağlıklı bir şekilde düşününce bana da bu doğru geliyor. Dün bir sinirle yaptırmaya kararlıydım ama şimdi ya geri ilerlerse ne olacak diyorum.. Yaşım daha 19, ilerlemenin durmasını beklicem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stay In Love

Arkadaşlar benim lens B&L PureVision.. Gece uyurken takılabilenlerden, 3 aylık.. Alırken en kalitelisi ve uzun süre gözümde kalanından verin dedim bana bunu verdiler.. Losyon olarakta Polo marka losyon..

Hem lensten memnun değilim hem losyondan.. Lesn gözüme batıyor hep gözümde yabancı bir madde olduğunu hissediyorum yani ve PC başına geçtiğimde bulanık görüyorum bu lensle..

Bana uygun bir lense geçtiğimde PC'ye bakarken yine bulanıklaşma olur mu? Yani bütün lenslerde mi oluyor PC başına geçince bulanık görme yoksa benim gözüm bu lenste rahat etmediği için mi öyle görünüyor?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.