Şimdi Ara

19 Yaşındayım Lazerle Göz Ameliyatı Olmak İçin Erken Mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
5.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben 18 yaşındayım . sanırım 12 felan senedir gözlük takmışlığım var. 4,5 5 arası birşeydi benimki de son olarak doktor son kontrolde "hmm numaranda bi değişiklik yok yine de yeni gözlük yazayım mı" gibisinden birşey dedi. 2 senedir sabit yani.. 20 yaşımda yaptırmayı düşünüyorum . neyse bakalım = )
  • 3. senem olacak lens taktım takalı bir sorun yok , havuzda denizde çıkarmak lazım o yüzden bende ileride düşünebilirm.
    ama riskli geliyor bana ve doktorlara da pek güvenmediğimden şimdilik düşünmüyorum . ilerde anca çok yaygın olursa yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Camera -- 4 Eylül 2012; 19:13:48 >
  • Lazerle ameliyatın riskleri var. İlerde ciddi komplikasyonlar oluşabiliyor; göz kuruluğu vb. gibi. Ve bunların maalesef tedavisi yok eğer ortaya çıkarsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tim Robbins

Bizim arkadaşın 1.50 miyoptu. Askeri sınavları için çizdirdi gözü. Şu an hiç bir problem yok. Gayet rahat takılıyor. Ancak fiyatlar çok uçuk geldi bana. O 750tl ye yapmıştı galiba. Ama arkadaş 1000 demiş. Astigmatlıya 1600tl demiş. Bence çok pahalı yani. Sömürmeye yer arıyorlar resmen. Bi astigmat 600tl oynatmamalı. Yakın olmalı fiyatlar. Bu kadar uçuk olmamalı. He paranız varsa çizdirin. İlerde bir sorun olursa da paranız olduğunu için sorun olmaz.

O ne demek yahu Kusura bakma ama mesajın çok tehlikeli ve yanlış.

Bill Gates neden gözlük takıyor o zaman, parası da maşallah. Parayla düzeltilemeyecek kadar yan etkiler çıkabiliyor. Bunlardan en sık görüleni karanlıkta iyi görememek ve gözde uçuşan cisimler.

Bu arada artık en çok kullanılan yöntem çizdirme değil, lasik yöntemi. Gözünüzün tabakasını kaldırıp lazer ışını yolluyorlar sonra o tabakayı tekrar yerine oturtuyorlar. 2 hafta göz ovuşturmak yasak, yoksa o kapak oynayabiliyor.

Miyoplarda başarı oranı yüzde 90 ile yüzde 95 arası, astigmatlarda ve hipermetrop da yüzde 85. Bu oranlar hastanın memnun olup olmadığı sonucunu gösteriyor.

Kısacası:

Lasik yöntemini uygulayan miyop hastalarının 100 kişiden 95 i memnun kalıyor. Astigmatta ise 85-90 civarında.

Lasik yöntemi miyopda 12 dereceye kadar, hipermetropda 7 ve astigmatta 6 dereceye kadar uygulanabiliyor.

1,2,3,4 gibi derecelerde ameliyat sonrası numara büyük ihtimal sıfırlanıyor. 5,6,7,8 gibi derecelerde 0,25 veya 0,50 gibi değerlere indirgeniyor veya yüzde 45 ihtimalle sıfırlanıyor.

Göz forumlarında takıla takıla baya bilgi sahibi oldum. Bende de 2 derece astigmat var. 2,3 yıl sonra ben de olabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 4 Eylül 2012; 19:29:09 >

• Bende de 5.00 miyop var

17 yaşındayım şu an 18 olduktan sonra çizdirmeyi düşünüyorum ne yapıyım artık git gide artıyor numara
  • Gözdeki gelişimin durması lazım. Eğer şimdi lazer yapılırsa ileride yine sorun tekrar edebilir. Sanırsam 23 yaşında göz gelişimi duruyordu. Göz gelişimi durunca ameliyatını ol. Geri kalan hayatında bir risk olmaz zaten.
  • Son durak videosu nerede ?
  • 8 miyop var doktor yapmadı.cünkü durması lazım diyor.olum durmuyor ki yap git iste ama adam anlamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stay In Love

İyi geceler arkadaşlar..

Başlıkta da bahsettiğim gibi 19 yaşındayım.. Yaklaşık 6 ay önce doktor -0.50 miyop olduğumu söyledi..
    ama bu oran muhtemelen daha çok, çünkü tahtayı net göremiyordum ve araba kullanırken zorlanıyorum açıkçası.. Altyazıları okuyamıyorum, sürekli gözlerimi kısmak zorunda kalıyorum.. Yani 0.5 bu kadar etkili olmaz diye düşünüyorum kesin daha fazladır..

Gözlük aldım, takmadım, kolay kolay da takacağımı sanmıyorum cins herifin tekiyim.. Lens aldım, gözüme uymadı, şimdi gidip başka marka lens alsam gene masraf, uğraş hijyen bilmem ne, çilesi bitmez onun..

Sizce lazer ameliyatı olmalı mı? Başlarda korkuyodum ama Ekşi Sözlük yorumlarını okuyunca bunun o kadar tehlikeli ve 5 dakikalık bir operasyon olduğunu öğrendim.. Sizce doktora gidip ameliyat olmak istediğimi söylemeli miyim? Yoksa yaşım çok mu genç.. Gençken böyle problemler yaşadıktan sonra ne anlamı kalır diye düşünüyorum açıkçası..

3 gündür lensi takıyorum ama cinnet geçirtecek durmadan batıyor, bulanık gösteriyor, gidip direkt adam gibi çizdirmek mantıklı geliyor bana.. Sizce?

astigmatın varsa normal lensler pek işe yaramıyor bazen.. kendimden biliyorum.. birde lenslerle yakını iyi göremiyorum, hözlükle süper oluyor..

tavsiyem iyi bir göz doktoruna git orda sana tüm lensleri denettirir ve en uygununu bulursun, astigmatın fazlaysa sana toric lens önerebilri takma zordur ve pahalıdır.

lazer için 21 yaşına kadar bekle, birde excimer lazer ol olacaksan (daha yeni bişey çıkmazsa). yalnız ben olmaıdğım için söyleyemem fakat laser den sonra gözlükteki gibi yakın ve uzak o derece net olamaz sanırım bunu araştırmak lazım.. o yüzden bazı doktorlar laser olmuyor diyorlar. yani kartal göz dedikleri lafta kalıyor

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.