Şimdi Ara

2.defa mezunluk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu askerlik işini napıcaz bilen biri aydınlatsın beyler

• Up
  • E devletten kontrol et,yoklama kaçağı gözükmeden tecilini yap.Bir de askerlikte ay olarak değil yıl olarak alıyorlar. Yıl olarak 20 olduğun an tecil yaptırmazsan yoklama kaçağı sayılıyorsun.
  • atıyorum kazandı bu adam askeri şubeye gidip açıkladı durumunu bir sıkıntı çıkarırlar mı bilginiz var mı
  • HardHit kullanıcısına yanıt
    Üniversiteye kayıt yaptırdıysanız sıkıntı olmaz. Kayıt yaptırdığınız üniversite tarafından Savunma Bakanlığı’na sizin okulda öğrenci olduğunuz bilgisini verdikleri bir yazı gönderilir. Savunma Bakanlığı bu bilgi doğrultusunda gerekli işlemleri yapar. Askerliğiniz bu sayede tecil ettirilmiş olur.Yani 2.kez ve üzeri mezuna kalanlar çok dikkat etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IBardamu -- 19 Temmuz 2019; 16:39:36 >
  • peki bu koşul 2.ve üzeri kalanlar içinde geçerlimidir pek bilgim yok da
    3.kez mezuna kalmada da sıkıntı olmaz. Çünkü tecil süresi 3 yıl oluyor. 3 ten fazla tecil süresi doluyor. Asker kaçağı oluyorsun ve yakalanırsan direk askerliğe alırlar seni. Sınava çalışıyormuş, mezuna kalıyormuş falan dinlemezler. Çünkü tecil süren bitiyor.
  • bu arada o alıp götürme yok diye biliyorum ceza kitliyorlar arkadaşım resmi asker rütbeli öyle bir durum yok şube git hallederler demişti onu geçtim bir tane arkadaşım askere gitmedi mahalleden ceza yedi en son o alıp götürme olayı artık kalmadı ama para cezası felan var sanırım kazanıp şube ile konuşulması lazım
    bu arada madem biliyorsun arkadaşından niye ögrenmiyorsun dersen adamla fazla görüşemedik ondan bildigim kadarıyla yazayım dedim yanlış anlaşılmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HardHit -- 19 Temmuz 2019; 17:48:48 >
    2-3 kez asker kaçağı olarak yakalanırsanız ve her yakalanmanızda tutanak yapılıyor.Bir yerden sonra devlet sana tahammülü edemez Askerlik sistemi değişti. Ondan dolayı alıp götürürler dedim. 1-2 ayda bir celp düzenlenmesi geldi yeni sistem ile.
  • dogrudur hocam okumadım tam net durumları ondan sordum bende ama egitim durumu izah edilip şubeye gidilince ne denir onu merak ediyorum atıyorum tecil bitti kazandım belgeyi götürdüm böyle böyle gene gümletirler mi bilemedim :d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HardHit -- 19 Temmuz 2019; 17:52:57 >
    Şubedeki memurlar sıkıntı. Tanıdığın olmazsa senin yüzüne bile bakmıyorlar. Benim gittiğim şubedeki memurlar içerideki görevli albaydan daha kibirliydi. Bence siz yüksek lisans veya tekrar hazırlanmak istiyorsanız hazırlanın. Yüksek lisansa sıkıntı olmuyor ama sınava hazırlancaksanız ve tecil olmazsa 1 yıl şehir dışına pek çıkmayın sıkıntı olmaz gibi. Ama büyük şehirlerde sıkıntı olabilir.Siz yine de en yakın askerlik şubesine sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IBardamu -- 19 Temmuz 2019; 18:3:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IBardamu

3.kez mezuna kalmada da sıkıntı olmaz. Çünkü tecil süresi 3 yıl oluyor. 3 ten fazla tecil süresi doluyor. Asker kaçağı oluyorsun ve yakalanırsan direk askerliğe alırlar seni. Sınava çalışıyormuş, mezuna kalıyormuş falan dinlemezler. Çünkü tecil süren bitiyor.
    Alip goturme olayi yok
  • ben en son gittigim şube de orda resmi çavuş mu ne vardı yanlış olmasın biraz muhabbet etmiştik ama daha rütbelisi pek sallamıyordu yanında bir asker vardı ne derse evet komutanım en iyisi bu siz bilirsiniz gibi arar sorarım bir ara bende merak ediyorum :D bakalım ne diyecekler
    Benim gittiğim yerde albay kadındı. Hiç beklemediğim bir şekilde çok ilgilenmişti.Sempatik bir komutandı. Onu görünce bir an harp okulunu düşünmüştüm. Ama vazgeçmem kısa sürdü. Üniversite okumak varken koğuş yaşamı bana göre değil dedim. Bu tarz meslekleri çocukluktan sevmek lazım.
  • bilmiyorum ama deedigim gibi oldugunu düşünüyorum babama da sordum bir ara oglum takılma askerlik eskisi gibi degil zaten iyice hafifletiliyor dedi işine bak demişti soruştururum tekrardan askerlik bana göre de degil yapabilecegim bir ne meslek ne koguş yaşamı bende yapamam arkadaşım resmi asker oldu bir süre meslek olarak yaptı dayanamadı bıraktı parası iyi ama psikolojisi agır meslek daha ugraşamam demişti bir tanesi severek gitti bakalım şuan egitimim daha önemli ülke birinin askerlik yapması ile degil üretimi ile düzelir neyse kafamı toparlar sınava yavaş yavaş çalışmaya başlarım
    Baban haklı sanırsam. Şöyle bir araştırdım son zamanlarda herhangi bir zorla alıp götürme skandalı yok. Hukuksal olarak da galiba bir kimse birini zorla alıkoyamaz diye tck maddesi olması lazım.
  • hocam burda ki muhabbetleri ben asker arkadaşıma sordum gülmüştü tabi insan tedirgin olunca salaga baglıyabiliyor ki örnek ben hani olayı izah edilip ona göre işler yapılır zaten askerlik dedigimiz hapis degil sonuçta ya bana anlatılan bir çok şey var bu konuda neyse bu konuda okuyacak arkadaşlar hadi sınavımıza odaklanalım en son halledilir o iş elde somut bir şeylerde lazım neyse hocam teşekkürler gene de bir nebze bilgi paylaşıp yardım ettiginiz için :)
  • 2000 eylül doğumluyum seneye hala 20'ye girmemiş olacağım sıkıntı olmuyor mu şimdi
  • 1 yıl daha sınava hazırlanacaksanız yaşınız 20 oluyor.Ocak ayından itibaren 20 olduğunuz için ve tecil yaptırmazsanız yoklama kaçağı sayılıyorsunuz.Ben de 1999 eylül doğumluyum.Aya göre 20 değildim ama askeriyede aya göre değil yıla göre bakıyorlar.Hatta ben tecil süresini geçirdiğimden dolayı para cezası ödeyip tecil yaptıracaktım ki sonradan devlet ödedi.Bu arada ona dikkat edin.Tecili geç yaptırırsanız para cezası oluyor.Kuzenim 180 tl falan ceza ödemişti.Ben yırttım.
  • Tamamdır teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.