Şimdi Ara

2 laptop arsındaki kararsızlık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • toshiba A500-132http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=86107&ad=TOSHiBA-A500-132-P8700-4GB-400GB-16-VHP-Tasinabilir-Bilgisayar

dell XPS 1640http://www.vatanbilgisayar.com/dell-1640-b65p43-xps1640-core2duo-t6500-2.1ghz-4096mb-320gb-1024mb-hd4670--16-dvdrw-wvpre/productDetails.aspx?I_ID=40802

hangisini almamı tavsiye edersiniz?dell in teknik servisinin çok iyi olduğu nu söylüyorlar aynı şekilde toshibanınkininde bir o kadar kötü olduğunu.aslında dell almak istiyorum ama işlemci bana tereddüt yaşatıyor.dell işlemci değiştirir mi daha sonra?teşekkürler şimdiden.

• iki ürünede yakından bak kullan ondan sora karar ver biz nekadar desekte şunu al senin fikrin daha önemli

DELL'in avantajı kalitesi ve Toshiba'dan daha iyi servis hizmeti.
  • Arkadasim benim sana tavsiyem kesinlikle DELL diyorum baska markalara aldanma gorunusune vs.vs. saglamlik ve kullanis bakimindan diyorum ben HPDV2 aldim ve yandim bununla ilgili HPDV2 rezaleti diye form actim yonetici formu kitlemis....
  • ya aslında ben de direk dell almayı planlıyorum ama şu işlemci olayını çok anlamıyorum.yani 2.1 işlemci yeterli midir? asıl merak ettiğim konu da mesela dell yurtdışında ürünün özelliklerinin belirlenmesine şmkan tanıyor.burda da mesela ben desem ki işlemciyi değiştirmek istiyorum bunu yapabilirmiyim? tabi ücretli olarak yapıcak bunu.sadece garantiden çıkmasın istiyorum.bilgisi olan varsa aydınlatırsa beni çok teşekkür ederim :D
  • TOSHIBA HER OZELLIGIYLE DAHA USTUN DELL DEN ONU ALMAN DAHA MANTIKLI AMA SAMSUNGUN YENI NOTEBOOKLARI CIKTI AYNI OZELLIKLERDE DAHA UYGUN FIYATA SAMSUNG KULLANANLARDA COK MEMNUN HEP ONLARADA BI BAK ISTERSEN
    http://forum.donanimhaber.com/m_35215467/tm.htm
    SAMSUNG R620-JS01TR
  • Kesinlikle Dell 1640 alın derim. Dün kuzenime aldık Vatan'dan.

Suanki en yuksek performans ve fiyat avantajlı olan laptoplardan oncelikle Packard Bell'e, sonra da Acer'a baktık ancak kasa kaliteleri inanılmaz düşüktü, kötüydü yani.

Sonra Dell 1640'ı gördük ve kitlendik. 1640'ın da 2 modeli var, sizin yazdığınız çok daha iyi.

Diğer modelinde işlemci 2.4 GHz olsa bile ekran kartı düşük ve Hard Disc kapasitesi 500 GB olsa da 5400 rpm'liktir. Ancak linkini verdiğiniz Dell 1640 makinada ekran kartı 1 GB ATI HD 4670'tir ve Hard Disc'de 320 GB fakat 7200 rpm'dir.

Bir laptop ne kadar hızlı olursa olsun zaten okuma ve yazma için -genelde- 5400 rpm olan hard disc beklenir, dolayısıyla tam performans alamazsınız. 7200 rpm olmasının avantajı büyüktür.

Bunun dışında kasa kalitesi son derece güzel, ekranı 16" ve 1080p'dir. Aynı zamanda LED'dir.

Isınma ve fan sesi olayı da mükemmel, kesinlikle rahatsız etmiyor.

Oyunlardaki performansı süperdir.

Bir laptopta istediğim tek özellik olan Klavye Aydınlatma da (2 kademeli olarak) bulunmaktadır. En güzel özelliğidir.
    Bunu da ne bir yerden okumuştuk, ne de Vatan Bilgisayardaki arkadaşlar söyledi, laptopu alıp kurulumu yaptırdıktan sonra kendimiz bulduk ve bu da tuzu biberi oldu. Mükemmel bir özellik.

Vatan'da World Card'a %18 lik indirim dün bitiyordu fakat bugün de devam ettiğini gördüm internet sitelerinde.
    2256 TL ediyor sanırım.

Son derece güzel bir tercih olur makina.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur__ -- 1 Kasım 2009; 14:54:41 >

• yabancı forum sitelerine bakıyorum sanki biraz fazla ısındığını söylüyorlar.46-60 derece arasında olduğunu öğrendim.bu normal bir ısınma değeri midir?
  • Bahsettiğiniz değerler son derece güzel değerlerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ee__ee

yabancı forum sitelerine bakıyorum sanki biraz fazla ısındığını söylüyorlar.46-60 derece arasında olduğunu öğrendim.bu normal bir ısınma değeri midir?

Benim Dell 1545'imi zorladığım zamanlarda nadiren 45 dereceyi buluyor onun dışında 33-37 arası bir seyir izliyor.
  • ikisininde fiyatı abartı pahalı demekki bu notebook toshiba olsa 2500 dolara satılacakmış

2 laptop arsındaki kararsızlık

http://www.pcdepo.com/asp/urundetay/50291/PACKARD-BELL-TJ65-DT-022-CORE-2-DUO-T9600-2-8-GHZ-4096MB-320GB-DVDRW-15-6-1024MB-GT240-BT-CM-W7PRE

Ürün Özellikleri fiyatı 1680 tl

İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ 2 Duo
    İşlemci Ailesi Intel® Centrino®2 Islemci
    İşlemci Numarası T9600
    İşlemci Hızı 2.8 GHz
    İşlemci Bus Hızı 1066 MHz
    İşlemci Ön Bellek 6 MB
    Hafıza (RAM) Kapasitesi 4 GB
    Hafıza (RAM) Tipi DDR2
    Sabit Disk Kapasitesi 320 GB 5400 RPM
    İşlemci Markası INTEL
    Ekran Kartı Hafızası 1024 Mb Harici DDR-3
    VGA Chipset Markası NVIDIA
    VGA Chipset Modeli GT240 Paylaşımsız
    Ekran Boyu(inch) 15.6" DIAMOND VIEW
    Monitör Tipi WXGA
    Maksimum Çözünürlük 1366 x 768
    Optik Sürücü DVD-RW SUPER MULTI
    Mobil Özellikler Wireless, BlueTooth, Kamera, Kart Okuyucu
    İşletim Sistemi Win 7 Home Premium Tr Eng
    Ağırlık 2,7 kg
    Garanti Süresi 24 Ay

• Kalite teknik verilerin yüksekliği ile ölçülemez.Doğan marka otomobile daha güçlü motor takıp modifiye yapabiliyorsun değil mi?Ama bir yere çarptığında o ihtişamdan eser kalmıyor,çünkü o yine doğan :)
  • Ben eski bir Packard Bell kullanicisi olarak, kuzenime de Dell 1640 aldigimiz gun bir de Packard Bell 11.6 almis kisiler olarak kesinlikle marka fanatizmimiz yoktur.

Fiyat/Performans olarak da Packard Bell suanda en iyisi gibi gozukuyor olabilir ama gercekten Dell 1640'a inanamazsiniz.

Imzamda yazili laptopu kullaniyorum, az cok anliyorum bu islerden, suan Dell 1640 yanimda, oyunlar oynuyoruz, HD 1080P filmler izliyoruz, surf yapiyoruz. Her turlu imkani zorluyoruz.

Her yonden bu kadar iyi bir makina suanda yok bana gore.

Tabi bahsettigim cihaz Dell 1640'in 1GB ATI 4670 ekran kartli ve 320GB 7200rpm HDD'li olanidir.
  • hocam bende dell xps 1640 var inceleme linkim aşağıda bakarsan yardımcı olurum sanırım

http://forum.donanimhaber.com/m_35601260/tm.htm
  • sağolun arkadaşlar.özellikle şu Gatetrans arkadaşın yorumuna bayıldım :D ayın 15ini bekliyoruz bakalım inşallah dell alıcam parayı denkleştirmeye çalışıyorum :D teşekkürler tekrar.
  • Dell daha mantıklı , ileride işlemci rahatça değiştirilebilir....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.