Şimdi Ara

2000 Palio LPG önerirmisiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ikilemde kaldım bazı arkadaşlar lpg öneriyor bazılarıda beyne hasar veriyor diyor. lpg servisi sıralı sistem takılabileceğini söyledi (1500 YTL-aldesa) sizin görüşleriniz nedir?

• Taktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

Taktır
    Aracınız çok nokta enjeksiyonlu ise sıralı sistem taktırmalısınız..
    Her halü karda lpg benzine oranla daha ekonomik..
    Rahat rahat gezersin..
    somut hiç bir zararını da görmedim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: merakliyim

arkadaşlar ikilemde kaldım bazı arkadaşlar lpg öneriyor bazılarıda beyne hasar veriyor diyor. lpg servisi sıralı sistem takılabileceğini söyledi (1500 YTL-aldesa) sizin görüşleriniz nedir?

iiyi bi ustaya takdır. mutlaka bulunduğun yerde takdıran kişilerden tavsiye al.

1.4 ise aracına tek nokta injeksiyonlu takılır. kazık yemeyin bilginiz olsun!

yapacağın km ile elde edeceğin karı ve aracı kullanacağın zamanı göz önünde bulundur, eğer amorti edip kara geçirmeyecekse takdırmayın !

kaba bi hesapla yılda 10.000 km yapıyorsanız 2.5 senede anca amorti edersiniz ve ondan sonra kara geçersiniz !

burdan hesaplatabilirsiniz :http://www.aygaz.com.tr/otogaz/content/otogaz/AlternatifHesap.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkucay -- 28 Ağustos 2007; 17:44:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: utkucay

quote:

arkadaşlar ikilemde kaldım bazı arkadaşlar lpg öneriyor bazılarıda beyne hasar veriyor diyor. lpg servisi sıralı sistem takılabileceğini söyledi (1500 YTL-aldesa) sizin görüşleriniz nedir?

iiyi bi ustaya takdır. mutlaka bulunduğun yerde takdıran kişilerden tavsiye al.

1.4 ise aracına tek nokta injeksiyonlu takılır. kazık yemeyin bilginiz olsun!

yapacağın km ile elde edeceğin karı ve aracı kullanacağın zamanı göz önünde bulundur, eğer amorti edip kara geçirmeyecekse takdırmayın !

kaba bi hesapla yılda 10.000 km yapıyorsanız 2.5 senede anca amorti edersiniz ve ondan sonra kara geçersiniz !

burdan hesaplatabilirsiniz :http://www.aygaz.com.tr/otogaz/content/otogaz/AlternatifHesap.aspx
    arkadaşlar teşekkürler ilginiz için. aracım 1.4 injeksiyonlu. lpg ustası sıralı sistem takılabileceğini söyledi. masrafı aldesa marka 1300+ruhsat+mmo=1500 ytl olacakmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: merakliyim

arkadaşlar teşekkürler ilginiz için. aracım 1.4 injeksiyonlu. lpg ustası sıralı sistem takılabileceğini söyledi. masrafı aldesa marka 1300+ruhsat+mmo=1500 ytl olacakmış.

Alıntıları Göster
    yanlış olabilir, ama bildigim kadarı ile 2000 model palio 1.4 motor ise tek nokta enjeksiyonlu olması gerekir. Çok nokta enjeksiyonlular 1,6 motor. Benim arabamda 2000 model palio ve tek nokta enj. 1,4 motor. dolayısı ile sıralı sıstem takılamaz. ben tek nokta enjeksıyonlulara uygun olan sıstemı taktırdım.
  • quote:

Alıntıları Göster
    ben 1,4 palio larım tek nokte enjeksiyonlu olduklarını biliyorum iyice araştırmanı tavsiye ederim.selamlar...
    quote:

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

aman arkadaş aracın tek nokta injeksiyonlu
    ondan takdırma

senin araca takılacak kit 600-700 ytl civarında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkucay -- 29 Ağustos 2007; 11:06:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: utkucay

quote:

aman arkadaş aracın tek nokta injeksiyonlu
    ondan takdırma

senin araca takılacak kit 600-700 ytl civarında

Alıntıları Göster
    Ben de lpg işini araştırdım biraz. Önceki aracım olan lada samara ya Aldesa marka kit taktırdım. sıralı değil , eski sistem. bir sorun yoktu. şimdiki aracıma ( mazda 323) taktırmak için yine aynı yere gittim, usta dedi ki aldesa nın sıralı kitlerini takmıyoruz artık , çok problem oluyor, verim alınamıyor.

ALdesa taktıracağınızı görünce , ustadan duyduğumu aktarayım dedim. kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bekir__

Ben de lpg işini araştırdım biraz. Önceki aracım olan lada samara ya Aldesa marka kit taktırdım. sıralı değil , eski sistem. bir sorun yoktu. şimdiki aracıma ( mazda 323) taktırmak için yine aynı yere gittim, usta dedi ki aldesa nın sıralı kitlerini takmıyoruz artık , çok problem oluyor, verim alınamıyor.

ALdesa taktıracağınızı görünce , ustadan duyduğumu aktarayım dedim. kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar uyarılarınız için çok teşekkür ediyorum. Sabah aracımı lpg servisine bırakıp işyerine gelecektim, baktım henüz açılmamış. İşyerime geldim sizin uyarılarınızı görünce başka bir servise gittim. Oradaki usta ne dedi biliyormusunuz? "sizin aracınıza sıralı sistem olmaz tek nokta olack onunda fiyatı 550 ytl. size sıralı sistem diyenler ya işi bilmiyor. yada sizi yanıltmışlar"
    şu anda lavoto marka sistem monte ediliyor. yüzde elli tasarruf sağlayacağı söylendi ve ikna oldum.
    Tekrar tekrar teşekkür ederim. sağolun

• quote:

Arkadaşlar uyarılarınız için çok teşekkür ediyorum. Sabah aracımı lpg servisine bırakıp işyerine gelecektim, baktım henüz açılmamış. İşyerime geldim sizin uyarılarınızı görünce başka bir servise gittim. Oradaki usta ne dedi biliyormusunuz? "sizin aracınıza sıralı sistem olmaz tek nokta olack onunda fiyatı 550 ytl. size sıralı sistem diyenler ya işi bilmiyor. yada sizi yanıltmışlar"
    şu anda lavoto marka sistem monte ediliyor. yüzde elli tasarruf sağlayacağı söylendi ve ikna oldum.

Alıntıları Göster
    quote:

güle güle kullanın doğru tercih
    yalnız %50 değil %40 tasarruf sağlar ! doğrusu ve ideali bu % 40

• quote:

Alıntıları Göster
    Arkadaşım aracının ruhsatın da motor no 178 B5.000 ile başlıyorsa tek noktadan enjeksiyonludur.Sıralı sistem olmaz.Saygılar
    quote:

• tabikide düşünmeden taktırabilirsiniz.
    sadece ne marka ve nerede taktıracağınızı iyi araştırın. tse li yerlerde montaj yaptırın
  • quote:

Orijinalden alıntı: polaristanbul

tabikide düşünmeden taktırabilirsiniz.
    sadece ne marka ve nerede taktıracağınızı iyi araştırın. tse li yerlerde montaj yaptırın
    hocam bendede aynı araç var ve bu ara taktırmayı düşünüyorum . kaça ve ne kadara taktırdığını bi de ilk depoda kaç km gittiğini yazarsan sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreyildirimgs

hocam bendede aynı araç var ve bu ara taktırmayı düşünüyorum . kaça ve ne kadara taktırdığını bi de ilk depoda kaç km gittiğini yazarsan sevinirim...

Alıntıları Göster
    Yakıt Canavarı 99 palio 1.4 sahibiyim. LOVATO taktırdım çok kısa süre önce gayet memnunum. Ölçmedim ama benzinde olduğu gibi gazdada diğer araçlara göre daha fazla yaktığını tahmin ediyorum. Buna rağmen yinede Ekonomik.Bu arada Palio 1.4'ler Tek nokta.,çok nokta değil.Kandırılmayın Sakın. Lovato 600-650 civarı takılıyor, ve şaşırtacak düzeyde sorunsuz. Tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yüksel75

Yakıt Canavarı 99 palio 1.4 sahibiyim. LOVATO taktırdım çok kısa süre önce gayet memnunum. Ölçmedim ama benzinde olduğu gibi gazdada diğer araçlara göre daha fazla yaktığını tahmin ediyorum. Buna rağmen yinede Ekonomik.Bu arada Palio 1.4'ler Tek nokta.,çok nokta değil.Kandırılmayın Sakın. Lovato 600-650 civarı takılıyor, ve şaşırtacak düzeyde sorunsuz. Tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    Marka-model farketmeksizin 100 kilometrede 10 litre benzin tüketen otomobil 12 litre lpg tüketir.

Yani lpg'yi %20 daha fazla tüketir.*

Buna , aracınızın lpg'ye geçene kadar(motorun ısınmasına kadar) harcayacagı benzini de ekleyin.Bu sizin yakıt tüketiminiz olacak.

*Çünkü 10 litre benzin yandıgında açığa çıkan enerji , 12 litre lpg yandıgnda açığa çıkan enerjiye eşittir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Powershot S2

Marka-model farketmeksizin 100 kilometrede 10 litre benzin tüketen otomobil 12 litre lpg tüketir.

Yani lpg'yi %20 daha fazla tüketir.*

Buna , aracınızın lpg'ye geçene kadar(motorun ısınmasına kadar) harcayacagı benzini de ekleyin.Bu sizin yakıt tüketiminiz olacak.

*Çünkü 10 litre benzin yandıgında açığa çıkan enerji , 12 litre lpg yandıgnda açığa çıkan enerjiye eşittir.

Alıntıları Göster
    BİZDEDE SİENA 1.4 EL VAR PALİOYLA AYNI MOTOR , LPG TAKTIRMADAN ÖNCE ÇOK YAKIYORDU BENZİNİ AMA LPG TAKILDIKTAN SONRA GAYET AZ YAKMAYA BAŞLADI ÜSTELİK KIŞIN ÇOK KOLAY ÇALIŞAN ENDER ARABALARDAN , 2. MARŞI GÖREMEZSİN , VEDE ŞU ANDA Ş.İÇİ LPG DE 160 YKRŞ YAKIYOR , KESİNLİKLE TAVSİYE EDİLİR TAKTIR KURTUL YAKIT DERDİNDEN , LPG MONTAJI YAPILIRKEN MUTLAKA BEYNİ (REGÜLATÖRÜ) KARBÜRATÖRE ÇOK YAKIN BİR YERE YERLEŞTİRT , YOKSA BİR SÜRÜ SORUNLA BOĞUŞURSUN , SOĞUKTA ÇALIŞMAMA STOP ETTİRME ÇOK YAKMA .VS.VS. BUNLARLA UĞRAŞMASSIN

• quote:

Orijinalden alıntı: mendel50

BİZDEDE SİENA 1.4 EL VAR PALİOYLA AYNI MOTOR , LPG TAKTIRMADAN ÖNCE ÇOK YAKIYORDU BENZİNİ AMA LPG TAKILDIKTAN SONRA GAYET AZ YAKMAYA BAŞLADI ÜSTELİK KIŞIN ÇOK KOLAY ÇALIŞAN ENDER ARABALARDAN , 2. MARŞI GÖREMEZSİN , VEDE ŞU ANDA Ş.İÇİ LPG DE 160 YKRŞ YAKIYOR , KESİNLİKLE TAVSİYE EDİLİR TAKTIR KURTUL YAKIT DERDİNDEN , LPG MONTAJI YAPILIRKEN MUTLAKA BEYNİ (REGÜLATÖRÜ) KARBÜRATÖRE ÇOK YAKIN BİR YERE YERLEŞTİRT , YOKSA BİR SÜRÜ SORUNLA BOĞUŞURSUN , SOĞUKTA ÇALIŞMAMA STOP ETTİRME ÇOK YAKMA .VS.VS. BUNLARLA UĞRAŞMASSIN

Alıntıları Göster
    delete

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asiay -- 23 Nisan 2011; 21:59:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bekir__

Alıntıları Göster
    aracına iyi bir kit taktıracaksan prins ve zavoli tavsiye ederim ve iyi bir usta bul
  • quote:

Orijinalden alıntı: hba otogaz

aracına iyi bir kit taktıracaksan prins ve zavoli tavsiye ederim ve iyi bir usta bul

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: hba otogaz

palio araca prins, iyimisin?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.