Şimdi Ara

2000 TL'ye topladım yorumları bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustum -- 19 Kasım 2012; 23:13:32 >

• Ekran kartı : hd 7870 veya 660 Ti
    Anakart : Z77 yongalı
    İşlemci core İ5
    Bellek DDR3, 1600, cl9, 1.5v, 8GB, 2*4Gb DUAL
    HDD : seagate 500GB 7200 SATA 3
    PSU 600W 80+
    Kasa : Mid Tower
    DVD RW
    +
    120/128Gb SSD senkron yonga

2000 TL ye
    böyle bir sistem toplayabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Münebbih

Ekran kartı : hd 7870 veya 660 Ti
    İşlemci core İ5
    PSU 600W 80+
    DVD RW
    +

2000 TL ye
    900 Liralık ekran kartı tamamen para masrafı, 2GB 256 Bit ekran kartı size yeter de artar, oyunları ultrada da oynatır, sizi 5 sene rahat da götürür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mystik

İşlemci core İ5
    PSU 600W 80+
    DVD RW
    +

2000 TL ye

selamlar

yeni bir sistem yazdığınıza göre, benim topladığım sistemin çok dengesiz/uygunsuz mu olduğunu anlamalıyım?

teşekkürler

quote:

Orijinalden alıntı: Kpt.Pilot B.Y.

900 Liralık ekran kartı tamamen para masrafı, 2GB 256 Bit ekran kartı size yeter de artar, oyunları ultrada da oynatır, sizi 5 sene rahat da götürür.

Usta cebimde bu mebla varkan ekran kartına yatırayımda uzun süre götürsün diye düşündüm, yanlış düşünmüşüm galiba. yeni nesil konsol çıkınca pc de uçar diye biraz pahalısını seçmiştim.

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustum -- 17 Kasım 2012; 10:42:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mustum
    selamlar

yeni bir sistem yazdığınıza göre, benim topladığım sistemin çok dengesiz/uygunsuz mu olduğunu anlamalıyım?

teşekkürler

evet
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mystik

İşlemci core İ5
    PSU 600W 80+
    DVD RW
    +

2000 TL ye

selamlar

teşekkürler

quote:

Usta cebimde bu mebla varkan ekran kartına yatırayımda uzun süre götürsün diye düşündüm, yanlış düşünmüşüm galiba. yeni nesil konsol çıkınca pc de uçar diye biraz pahalısını seçmiştim.

teşekkürler

Alıntıları Göster
    Monitör Dahil değil sanırım sisteme ? Axess yada Bonus kartınız var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Grafen

Monitör Dahil değil sanırım sisteme ? Axess yada Bonus kartınız var mı ?

Alıntıları Göster
    @Mystik

Anladım usta sağolasın.

@Kpt.Pilot B.Y.

Kredi kartı kullanmıyorum usta, monitörüm bitane hazırda var kullanılmamış 21 inc full hd, onu kullanacağım.

teşekkürler
  • quote:

@Mystik

Anladım usta sağolasın.

@Kpt.Pilot B.Y.

Kredi kartı kullanmıyorum usta, monitörüm bitane hazırda var kullanılmamış 21 inc full hd, onu kullanacağım.

teşekkürler

Alıntıları Göster
    Bonuz yada Axess'iniz olsaydı çok daha performanslı ve ucuz bir sistem toplayabilirdik
  • quote:

Bonuz yada Axess'iniz olsaydı çok daha performanslı ve ucuz bir sistem toplayabilirdik

Alıntıları Göster
    Maalesef ustam :(
  • quote:

Maalesef ustam :(

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar biraz daha yorum alabilirmiyim sisteme, ne şekilde değişiklikler yapmaylıyım eğer gerekliyse.
  • quote:

Arkadaşlar biraz daha yorum alabilirmiyim sisteme, ne şekilde değişiklikler yapmaylıyım eğer gerekliyse.

Alıntıları Göster
    INTEL Core i5-2500K 3.30 GHz LGA1155 İşlemci
    ASROCK Z77 Pro3 Z77 LGA1155 DDR3-1600MHz Anakart
    CORSAIR Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9) 8 GB Dual KIT (2x4GB) DDR3-1600MHz CL9
    SEAGATE Barracuda ST1000DM003 3.5" 1TB Sata3 6Gb/s Dahili Disk
    SAPPHIRE Radeon HD7950, 3 GB, GDDR5, 384 Bit
    CM STORM Enforcer (CM-SGC-1000-KWA650) 650W USB Ses Pencereli Siyah Kasa

Toplam : 2065tl
    http://www.eksenbilgisayar.com

• quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Alıntıları Göster
    Ben daha çok topladığım sisteme yorum istemiştim ama genelilkle hep yeni sistemler yazıldı. yinede tüm yardım edenlere teşekkürler...

• quote:

Ben daha çok topladığım sisteme yorum istemiştim ama genelilkle hep yeni sistemler yazıldı. yinede tüm yardım edenlere teşekkürler...

Yazdığınız sistem iyi. Daha iyisini alabileceğinizi göstermek için öneri yaptım. Farklı yerden biraz daha farklı parçalarla.

Özellikle ekran kartı inventus'ta pahalı biraz. 150tl ucuza eksenbilgisayarda da satılıyor hd7950. O da çift fanlı ve iyi bir kart.
    O 150tl ileye biraz daha ekleyip ssd alabilirsiniz mesela.

Sisteminizdeki psu'yu bence Seasonic veya Corsair marka alın.
  • Ram'i G-skill Sniper yap... Onlarca ödül onlarca birincilik aldi.. Ama millet bi corsair öğrenmiş ha bire corsair alıp duruyor sanki çok iyi ram miş gibi..

Ram'i G-Skill Sniper yapmani öneriyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ffaattii07 -- 18 Kasım 2012; 18:18:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ffaattii07

Ram'i G-skill Sniper yap... Onlarca ödül onlarca birincilik aldi.. Ama millet bi corsair öğrenmiş ha bire corsair alıp duruyor sanki çok iyi ram miş gibi..

Ram'i G-Skill Sniper yapmani öneriyorum..
    @HiqhWoltage

Yorumlar için çok teşekkür ederim. Ben bu tarz yorumlar alarak kendimi de biraz geliştirmek istiyorum. Sizin kadar deneyimli olmadığım zaten belli, yazdığınız sistemlere saygım var ama bende az çok öğrenmek istiyroum.Yanlış anlaşılmadım umarım.

İnventus u seçme sebebim toplayıp göndermeleri, eksende sanıyorum böyle bir seçenek yok.

@ffaattii07

Öneri için çok teşekkür ederim, göz ardı etmeyeceğim
  • quote:

@HiqhWoltage

Yorumlar için çok teşekkür ederim. Ben bu tarz yorumlar alarak kendimi de biraz geliştirmek istiyorum. Sizin kadar deneyimli olmadığım zaten belli, yazdığınız sistemlere saygım var ama bende az çok öğrenmek istiyroum.Yanlış anlaşılmadım umarım.

İnventus u seçme sebebim toplayıp göndermeleri, eksende sanıyorum böyle bir seçenek yok.

@ffaattii07

Alıntıları Göster
    O paraya zaten muhtemelen carpani acik bir islemcisi olan sistem toplanir ki bu durumda hangi marka - model ram aldiginin pek önemi yok. Yani i5 bir sistem toplayacaksan (ki bende öyle bir sistemi tavsiye ederim) 1.5v 1600 MHz herhangi bir ram senin icin iyi olacaktir. Sectigin ram marka ve modelini kullaniyorum ve su ana kadar hicbir problem yasamadim. Ayrica LP secmekle iyi yapmissin cünkü kule tipi islemci sogutucusu kullanmaya kalktiginda sorun olabiliyorlar

Acikcasi @HiqhWoltage'in önerdigi sistem bence gayet iyiKasa icindeki psu 12v kanalindan 45Amper ve üstü verebiliyorsa iyidir, tabi verimlilik olayini da hesaba katmak lazimBu tarz intel bir sistem toplamaniz daha mantikli olacaktir diye düsünüyorum

• quote:

+99999999
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

+1
  • quote:

@HiqhWoltage

@ffaattii07

Eksen de montaj yapıyor fakat mağazasına bizzat gitmelisiniz.Kargoyla yollamıyorlar
  • quote:

quote:

@HiqhWoltage

@ffaattii07

Eksen de montaj yapıyor fakat mağazasına bizzat gitmelisiniz.Kargoyla yollamıyorlar

Alıntıları Göster
    @mustum

Montajı da yapıyorlar. Kargoyla da yolluyorlar. Arayın bir konuşun isterseniz eksenbilgisayarla. Ben genelde arkadaşlara hep elden aldım ama, kargoyla da yollamaları gerekir sistemi. Çoğu firma böyle zaten.

Psu'nun verimliliği 80+ Bronze. Tek kanal 52 Amper verebiliyor. Ancak fanı sesli. Umarım her CM GX650w gibi bunun da sesli çıkmaz ama... Bu kasa ve fiyatıyla rakipsiz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.