Şimdi Ara

20000TL Civarı Monitör+Kasa Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, yaklaşık 20000 lira bütçe ile bir sistem kurmak istiyorum.

CPU olarak Ryzen 5 5600X, GPU olarak da Radeon 6800'ü düşünüyorum.

Amacım her türlü yeni AAA oyunu veya ağır şekilde modlanabilen oyunları en az 3-4 yıl boyunca yüksek performansla çalıştırabilecek bir bilgisayar toplamak.

1-Bu iki parça üstüne nasıl bir sistem kurabilirim? Hangi parçalar bunlara yakışır?

2-Varsa farklı bir CPU ve GPU kombinasyonu öneriniz, duymak isterim.

3-500GB ya da 1TB SSD + 2GB HDD almak istiyorum.

4-Kasa olarak MicroATX ya da Mid-tier olabilir, Mid-tier kasa olması durumunda kompakt ve fazla aksesuarı/ayaklığı vs bulunmaması önemli. Kasayı zaten fiziki olarak göreceğim bir yere koymayacağım için hiç bir parçada RGB olmaması daha iyi olur.

5-Ekran için curved olmayan 27 inch bir ekran düşünüyorum, 144Hz olması önemli.

6-Bu koşullarda eğer performans vs için bütçenin üstüne çıkmak gerekiyorsa o tip bir önerinizi değerlendirmek isterim.

Aklıma gelenler şu anlık bunlar, şimdiden teşekkür ederim.

• 3 4 yıl AAA amaçsa yenı oyunlarda çok çekirdek ıstemeye başladığı için ya 5800x 5900x yada 10850K 10700KF gibi işlemcilere yonelın.

o fiyat sekmentinde 10850K daha F/p duruyor. yada 10700KF.

z490 tomahawk ıle beraber alımda 750 tl para iadesi de mevcut

https://tr.msi.com/Promotion/christmas-cashback#Z490

2k 144 hz bir monitör hedefiniz olsun.

6800xt olsun kartınız.

mutlaka kaliteli bir adet PSU bakın.

bu bütçede HDD ye yer vermeyın. bütçeniz var madem 2tb M2 ssd yoğunlaşın.

bu kartları cpuları dusunuyorsanız ATX bır kasanız olsa daha ıyı olur. hava akışı önemli etken zira.

sıvı sogutma destegı zayıf kalacak eğer kucuk kasa secersenız. hava sogutma takma dusuncesı olusuncada ıcerdekı hava sıcak olacagı ıcın tam performanslı olmayacak.

• acura07 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler cevap için.

Tüm parçaları bir seviye yükseltmiş gibi oluyoruz böyle yapınca, ekran da alacağımı düşününce 20000 TL yetecek mi bu parçalara?

Sıvı soğutmadan anlamadığım için o işe girmeyi hiç düşünmüyorum, sıvı soğutma olmadan mantıksız mı böyle bir sistem toplamak?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.