Şimdi Ara

2004 otomatik civic max hız sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2004 model makyajlı kasa vtes ls otomatik vites aracımla dur bakayım kaça kadar çıkıyor diyip deneme yaptım düz boş yolda. LPG de 160 dan yukarı çıkmadı, benzinde de en son zar zor 170 dedi kaldı daha yukarı çıkmadı :( . Aracım daha 75000 de(aldığımda 70000 deydi daha) bir sorunumu var acaba, sorunu ne olabilir acaba bir fikriniz var mı ?
    forumdan 220 ye kadar çıkanları okudum otomatik vtec ile, aracımdaki sorun ne olabilir acaba ?

• Bende 220 ye kadar çıktım otomatik vites ile. LPG de bu kadar fark oluyorsa yazık, çok büyük bir fark çünkü. Plazalarda motoru temizlemek için bir ilaç enjekte ediyorlar. 70 lira gibi bir maliyeti var. Ondan bir yaptırın isterseniz.
  • Aracınızın normal bakımları en son ne zaman yapıldı? Hava filtresi, bujiler falan..?
    LPG ayarları ne durumda? Ekonomik bir tüketim profili hesaplanmış olabilir. Ayarlarını değiştirmeniz gerekebilir.
    Arkadaşın bahsettiği olay Carbon Clean olarak geçer, motordaki kurumları temizler.
    Eski sahibi çok sakin kullanmış, motor sağırlaşmış olabilir, açmanız gerekebilir. Ani yüklenmelerden kaçınarak 2. ve 3. viteste yavaş yavaş, yedire yedire deviri artırıp, yavaşça kompresyona bırakarak, bu işlemi 2-3 kez tekrarlayarak motoru açabilirsiniz. Amaç hızı artırmak değil, motor devrini artırmaktır. Tabi bu işlemi aracın bakımları yapıldıktan ve başka bir sorunu olmadığına emin olduktan sonra uygulamanız gerekir.
    Kolay gelsin.
  • bence direksiyonda oturandan kaynaklanıyor olabilir. kullanımla alakalıdır bence
  • 2003 civic ls otomatik ile aynı olayı bende yaşadım. Araç 160 dan yukarı basmıyor.
    160 ı gördükten sonra vitesi 3e alıp kendini rahatlatıyor sonra tekrar 4e geçiyor.
    vtec motordan beklemezdim.. Bu arada aracımda BRC sıralı sistem lpg var.
    [/size>uchet MS"]
  • VTEC motora çamur atma
    senin sorunun LPG ile
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.