Şimdi Ara

2009 Focus 115 HP lpg taktırma terettütleri....[/b]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Gecen sene Renault 9 lpg li aracımı satıp 2009 model hb focus 115 hp aracımı aldım.Bir yıldır kullanıyorum.Aracımdan gayet menmunum.Allaha şükür bir sıkıntım yok.Alırkende lpg taktırırım diyerekten aldığım için dizel almamıştım.Benim için benzin+lpg daha uygundu parasal açıdan.Şu anda benzin fiyatları çok arttığından bana baya bir külfet oluyor vede doyasıya aracıma binemiyorum.Bundan dolayı lpg taktırmak istiyorum.2-3 haftadır sitede focus ve lpg konularını takip edip okuyorum.ama kafam çok karıştı.Focuslarda supap erimesi gercekten varmı.Devirli kullanımlarda araca lpg zarar veririmi.(devirli genelde kullanmam ama) bütün bu sorular kafamı allah bullah etti.İyi bir ustaya taktırmak gerektiğini biliyorum 3 tane şık var önümde
    1.Karabük sistem oto
    2Ankara mocan
    3.Ankara mavidenizler
    200-300 km Giderek bunlardan birine lpg taktırmayı düşünüyorum.Usta konusunuda bu şekilde halledeceğim.
    Yılda fazla km yapan biri değilim.Kendi hesaplamalarıma göre 2-3 yıl içinde amorti edebiliyorum.Aracımı seviyorum satmak istemiyorum.Lpg taktırıp uzun süre en az 5 sene binmek istiyorum.Ama terettütüm lpg yi amorti etdeden veya tam etmişken 500-1000tl lik arıza çıkarmasından korkuyorum .
    Siz değerli samimiyetine inandığım ustalarım ve focus 115 hp lik aracına lpg taktırıp uzun süre binen deneyimli ve samimi arkadaşlarımın yorumlarını deneyimlerini bilgilerini almak ve ona görede bir karar vermek istiyorum.yardımlarınızı esir gemezseniz çok sevinirim.

2009 Focus 115 HP lpg taktırma terettütleri....[/b]

• hocam ben de focus 115hp +brc ile 15000km yaptım.en ufak bi sıkıntım yok.
    bizim motor oyle lpg için kaygılanacak ahım sahım bir motor degil.bir tsi fsi degil.
    ben bu subab kaygıları icin 4000 devir uzerinde uzun sure gitmiyorum ve ilk montajda ve 10000 bakımında tunap koydurdum hem benzin hem lpg icin.
    gerci bunlara dikkat etmesende 60000-70000 bin lpg kullanımından once sorun yasamak cok dusuk ihtimal ben de aracımı uzun sure kullanmayı dusundugum icin dikkat ediyorum.
    hic dusunmeden iyi bir BRC servisine donusum yaptır bence....
    Focus +Brc iyi ikili:)
  • Focus + BRC. Iyı ıkılı :) +1
  • souza1907 ve özenclerotogaz arkadaşıma ve ustama gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim.
  • taktırma kardeş patlar matlar...
  • peki 10o bg motordada lpg de subab sorunu oluyormu acaba?
  • bir arkadaşım izmirde ford aracına brc taktırmıştı ve 25 bin km. sorunsuz binmişti daha sonra satarak başka bir araç aldı 25 bin km boyunca 2 kez servise gittiğini ve sadece filtrelerini değiştirdiğini söylüyordu. bence bu zamlar karşısında durduğunuz kabahat, bir an önce taktırmalısınız
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.