Şimdi Ara

2013 model seat leona kasko yardım lütfen !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar, arabamı Allah izin verirse yarın teslim alıyorum fakat malum kaskosuz trafiğe çıkmak istemiyorum hiç bir şekilde. Araç annemin üstüne yaşım 19 olduğu için kendi üstüme almadım aracı 4000 tl ye kadar kasko bedeli çıkarttılar çünkü. Bir kaç siteden kasko teklifi aldım bir tanesi çok cazip geldi fiyat olarak. Ürün ismi birleşik kasko olarak geçiyor bilgisi olan arkadaşlar varsa sizden ricam bu kasko konusunda beni aydınlatır mısınız? Araç annemin üstüne evet ama ben kullanacağım ve benim yaptığım kazaları karşılayacak mıdır ? karşılamıyorsa hangi kasko türünü tercih etmeliyim? şimdiden teşekkür ederim.

• Ben olsam kendi üzerime alırdım. Neyse onu geçelim. Bende dandik dundik adı sanı duyulmamış yerlere yaptırmayın kaskonuzu. Gidin sigorta ve kaskoculara fiyat alın fiyat farklı olacaktır illaki fiyat farklarının neden kaynaklandığını sorun. İstanbulda iseniz size yardımcı olabilirim. Bana ulaşabilirsiniz... Kazasız belasız iyi sürüşler.

(Arkadaşım da 1.16 i vardır kasko yaptırmışlar eşim ve benim haricimde biri kaza yaparsa kasko ödemeyecek demişti) dikkatli olun. İmza attığınız evrağı iyice okuyun aklınıza takılan herşeyi sorun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu78

Ben olsam kendi üzerime alırdım. Neyse onu geçelim. Bende dandik dundik adı sanı duyulmamış yerlere yaptırmayın kaskonuzu. Gidin sigorta ve kaskoculara fiyat alın fiyat farklı olacaktır illaki fiyat farklarının neden kaynaklandığını sorun. İstanbulda iseniz size yardımcı olabilirim. Bana ulaşabilirsiniz... Kazasız belasız iyi sürüşler.

(Arkadaşım da 1.16 i vardır kasko yaptırmışlar eşim ve benim haricimde biri kaza yaparsa kasko ödemeyecek demişti) dikkatli olun. İmza attığınız evrağı iyice okuyun aklınıza takılan herşeyi sorun.
    cevap için çok teşekkür ederim yani dandik firmalara yaptırmayın diyorsunuz kısaca. Ha annemin ha benim dedim yaptırdık işte. :) Ankaradayım malesef :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: GymEatSleep

merhabalar, arabamı Allah izin verirse yarın teslim alıyorum fakat malum kaskosuz trafiğe çıkmak istemiyorum hiç bir şekilde. Araç annemin üstüne yaşım 19 olduğu için kendi üstüme almadım aracı 4000 tl ye kadar kasko bedeli çıkarttılar çünkü. Bir kaç siteden kasko teklifi aldım bir tanesi çok cazip geldi fiyat olarak. Ürün ismi birleşik kasko olarak geçiyor bilgisi olan arkadaşlar varsa sizden ricam bu kasko konusunda beni aydınlatır mısınız? Araç annemin üstüne evet ama ben kullanacağım ve benim yaptığım kazaları karşılayacak mıdır ? karşılamıyorsa hangi kasko türünü tercih etmeliyim? şimdiden teşekkür ederim.

Birde arabayı aldığınız yerin servisi hangi kaskoyla çalışıyorsa ondan almaya dikkat edin. Bazı kaskolar özel servise mecbur bırakıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Anladım sizede tesekkür ederim dikkate alacagim bunuda.

• GymEatSleep G kullanıcısına yanıt
    Ben de 23 temmuzdan beri kafa yoruyorum, araştırmalar yapıyorum. Klozları okuyorum: son kararım kasko yaptırmayacağım. Arabaya cevşen, ayetel kürsi koyacağım; yolda izde beklerken de çıkarıp okuyacağım. Yola çıkmadan önce de sadaka veririm. Bundan daha da iyi kasko yok. Hayır şimdi her yıl 1000-1500 para vereceğiz, Allah korusun başımıza bir iş geldiğinde tam ihtiyaç duyduğumuzda yok orjinal parça takmayız, yok yetkili servisle çalışmayız, yok şöyle yok böyle, yok aslında sizin araba tam kaskolu değil zırvaları adamı katil eder... Hem kazazede hem kazıklanmış hem de katil olacağıma sadece kazazede olurum. Türk sigorta sisteminin ciddi bir yasal düzenlemeye ihtiyacı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan Göçer

Ben de 23 temmuzdan beri kafa yoruyorum, araştırmalar yapıyorum. Klozları okuyorum: son kararım kasko yaptırmayacağım. Arabaya cevşen, ayetel kürsi koyacağım; yolda izde beklerken de çıkarıp okuyacağım. Yola çıkmadan önce de sadaka veririm. Bundan daha da iyi kasko yok. Hayır şimdi her yıl 1000-1500 para vereceğiz, Allah korusun başımıza bir iş geldiğinde tam ihtiyaç duyduğumuzda yok orjinal parça takmayız, yok yetkili servisle çalışmayız, yok şöyle yok böyle, yok aslında sizin araba tam kaskolu değil zırvaları adamı katil eder... Hem kazazede hem kazıklanmış hem de katil olacağıma sadece kazazede olurum. Türk sigorta sisteminin ciddi bir yasal düzenlemeye ihtiyacı var.

Sizde epey dertlenmissiniz bu konuda ama mecburuz malesef :/

• Fiyatlar uçuk durumda şuan
    Doğru dertlendim. Türkiye'de araç sahibi olmak neden bu kadar zor? Altı üstü budu kırık bir araba; aman Allah'ım ne detaylar ne bilinmezler ne rantlar dönüyor. Farklı ülkelerde bulunmuş ve araba işleri ile uğraşmış biri olarak söylüyorum bunları. Şimdi şu bizim araba işlerimize bir avukat bir de muhasebeci tut ancak altından kalkabiliriz herhalde.

Anlamıyorum zorunlu trafik sigortası nedir ya kasko yaptırana? Budu kırık bir araba ama peşinde maliyeciler, emniyet, sigortacılar, yetkili servisler koşturup duruyor. Her yakalayan 300 500 tokatlayıp gidiyor.

• quote:

Doğru dertlendim. Türkiye'de araç sahibi olmak neden bu kadar zor? Altı üstü budu kırık bir araba; aman Allah'ım ne detaylar ne bilinmezler ne rantlar dönüyor. Farklı ülkelerde bulunmuş ve araba işleri ile uğraşmış biri olarak söylüyorum bunları. Şimdi şu bizim araba işlerimize bir avukat bir de muhasebeci tut ancak altından kalkabiliriz herhalde.

Anlamıyorum zorunlu trafik sigortası nedir ya kasko yaptırana? Budu kırık bir araba ama peşinde maliyeciler, emniyet, sigortacılar, yetkili servisler koşturup duruyor. Her yakalayan 300 500 tokatlayıp gidiyor.

Söylediklerinizde haklısınız kasko varken trafik sigortası ne işe yarar ? Elimiz mahkum yaptırcaz onlarda bunun farkında ve fiyatlar tavan yapmış durumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: GrandLotus

Fiyatlar uçuk durumda şuan

Aslında ülke çapında tüm otomobil sahipleri toplanıp "sigortacılık sistemini, yakıt fiyatlarını, muayene zulmunü, vergileri" protesto etmeli gerekirse ülke genelinde 1 hafta kontak kapayalım. Bence bir hafta yakıt almasak, otoyol ücreti ödemesek bir şeyler değişebilir.

Ama fiyat artışlarına tepki vermiyoruz. Bazen arabaya doçka, bkc falan taktırıp bu yakıt fiyatlarına rağmen son gaz topuklamaya çalışan çıt çıt selektör yapan orta sınıf araçları tarayasım geliyor. Üst sınıfa diyeceğim yok adamın parası var o yapıştırmayacak da kim yapıştıracak.

Ama akıncı milletiz; bineksiz yapamayız vesselam... Akaryakıtın litresi 15 TL vergi 3000TL kasko 10000TL de olsa sesimiz çıkmaz ekmek almayız gene de gezeriz.

• quote:

Aslında ülke çapında tüm otomobil sahipleri toplanıp "sigortacılık sistemini, yakıt fiyatlarını, muayene zulmunü, vergileri" protesto etmeli gerekirse ülke genelinde 1 hafta kontak kapayalım. Bence bir hafta yakıt almasak, otoyol ücreti ödemesek bir şeyler değişebilir.

Ama fiyat artışlarına tepki vermiyoruz. Bazen arabaya doçka, bkc falan taktırıp bu yakıt fiyatlarına rağmen son gaz topuklamaya çalışan çıt çıt selektör yapan orta sınıf araçları tarayasım geliyor. Üst sınıfa diyeceğim yok adamın parası var o yapıştırmayacak da kim yapıştıracak.

Ama akıncı milletiz; bineksiz yapamayız vesselam... Akaryakıtın litresi 15 TL vergi 3000TL kasko 10000TL de olsa sesimiz çıkmaz ekmek almayız gene de gezeriz.

Sadece bu birisi daha neler neler var ne isler dönüyor daha kimseden ses yok ama. 2.0 motor araba almaya kalkarsak eğer %130 vergi ödüyoruz daha ne olsun.

• Gökhan Göçer kullanıcısına yanıt
    Hocam güzel demişin emme "eşeğini sağlam kazığa bağla sonra Allaha emanet" demişler.
  • Axa da MAvi ve LAcivert Kasko var. Her ikiside orjinal parça veriyor. Mavi yetkili servise gidebiliyor. Lacivert gidemiyor. Tek farkı bu. Yeni araçlarda Lacivert seçdirmiyor genelde. Biz de tavsye etmiyoruz.

Yaşlı araçlarda özellikle kamyon ve kamyonetlerde Ben yetkili serviste ne işim var şurda özel serviste yada kendi tamircimde yaptırırım dersen hatırı sayılır bi indirim veriyor sistem.

Liberty de Birleşik kasko değinmiz var. Trafik kasko ikisi tek poliçede. Liberty nin manevi tazminatı imm nin 4/1 i kadardır. 100.000 imm ise 25.000 manevi tazminat verir.

Allianz da güzel. Sürücüyü 1 veya 2 kişi ile kısıtlayabiliyorsunuz 100-200 Tl indirim verir ama tavsiye etmem. Meslek indirimleri var.

Trafik Sigortasında en ucuzuna bak derim. Ama Kaskoda Büyük firmalarla çalış derim. Fiyatı pahalı deyip ucuz olanı sakın alma. Teklif iste, tek tek oku, kıyasla.

Birde zırt pırt sigortacı değiştirmeyin derim, bul sağlam birini geçenin 3ünde sıkıştığında arayabileceğin. Mağdur olduğunda senin hakkını arayabilecek, yol gösterecek.
    varsın üç kuruş pahalı olsun ama onu bırakma. Sıkıntılı anında da o seni bırakmasın derim...

Biz müşterilerimizle böyle çalışıyoruz.

• vala 67 bın tlık aracım var kasko yaptırma gereği duymadım bosuna 3 bın tl nıye vereyım bundan oncede sıfır connectım vardı kaskolu kullandım 5sene boyunca kaskoya 10 bın tl para verdım cok sukur kaza bela yapmadım
    Sigorta var yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: GymEatSleep

merhabalar, arabamı Allah izin verirse yarın teslim alıyorum fakat malum kaskosuz trafiğe çıkmak istemiyorum hiç bir şekilde. Araç annemin üstüne yaşım 19 olduğu için kendi üstüme almadım aracı 4000 tl ye kadar kasko bedeli çıkarttılar çünkü. Bir kaç siteden kasko teklifi aldım bir tanesi çok cazip geldi fiyat olarak. Ürün ismi birleşik kasko olarak geçiyor bilgisi olan arkadaşlar varsa sizden ricam bu kasko konusunda beni aydınlatır mısınız? Araç annemin üstüne evet ama ben kullanacağım ve benim yaptığım kazaları karşılayacak mıdır ? karşılamıyorsa hangi kasko türünü tercih etmeliyim? şimdiden teşekkür ederim.

hocam konuyla alakasız ama leonu hangi donanım ve motorla aldınız ?

bende şuan düşünüyorum belki alırım 1.2 tsi style siz hangisini aldınız?

• 1.6 tdi style plus benim aracım. :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.