Şimdi Ara

2013'te aldığım iphone 2012 garantili gözüküyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2013 Nisan ayında Tukcell'den iphone 4s almıştım. Tepedeki tuşu bozulunca bugün Zorlu Center'daki Apple Store'a götürdüm, orada bana telefonun 2012 Mart'ta garantisinin başlatıldığı dolayısıyla garanti kapsamı dışında olduğu söylendi. Nasıl olur felan diye sorarken bana dedilerki 'daha önce telefon açılmşı simkart takılmış olabilir, sen bunu aldığın yere götür düzeltsinler.' Bende hemen oradan çıktım ve telefonu aldığım Turkcell bayiisine gittim. Bana orada dedikleri şey şu: ' Apple store'da seni başlarından savmışlar, ilgilenmemişler, biz burada sattığımız her ürünü aynı gün imeisini girerek garantisini başlatıyoruz. Elinde fatura da var onların fatura tarihine bakarak işlem yapmaları gerekirdi. İstersen mahkemeye verebilirsin onları, uğraşmak istemem dersen de Genpa'ya götür orada yeni iphone verirler muhtemelen' dendi.
    Sizce böyle bir durumda ne yapmalıyım. Sonuçta telefonu 2013 te almama rağmen garanti 2012 de başlatılmış gözüküyor.

Edit: Genpa'da telefonun değişimi yapıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AreYouMyMummy -- 5 Ağustos 2014; 19:36:10 >

• Genpaya gönder. Tekrar aynı sorun çıkarsa, turkcelli mahkemeye ver

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do

Linkten cihazının seri numarasını girerek sorgula

Aşağıda Onarım ve Servis Kapsamı: Etkin bu kısmın altında '' Tahmini Son Kullanma Tarihi: '' biteceği tarih yazar bu tarihten 2 yılı çıkart,genpa garantili ise cihazın zaten resmi olarak apple tarafından da 2 yıl garantili oluyor,nisan 2015 e kadar garantisi olması lazım.
  • Söylediğiniz şeyi yaptım fakat aynen bu şekilde gözüküyor. 2013'te aldığım iphone 2012 garantili gözüküyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: AreYouMyMummy

Söylediğiniz şeyi yaptım fakat aynen bu şekilde gözüküyor. 2013'te aldığım iphone 2012 garantili gözüküyor.

Ozaman cihazınız 1 yıllık sınırlı garantili olarak satılmış 2. yılı içinde genpa yada türkcell garantisini hangi firma veriyorsa ona yollamanız gerekiyor.

• 1 yıllık garanti diyorsunuz çok mantıklı aslında ama bana appledaki kişiler cihazımın 2 yıllık garantisi olduğunu telefonun 2012 mart ta alındığı söylediler. 100 küsür gün önce garantisi bitmiş dediler. yani şu anki asıl sorun 2012 olarak gözüküyor olması. dediğiniz gibi pazartesi genpaya gideyim en iyisi. teşekkürler :)
  • Turkcell bir numara yapmis olabilir

• quote:

1 yıllık garanti diyorsunuz çok mantıklı aslında ama bana appledaki kişiler cihazımın 2 yıllık garantisi olduğunu telefonun 2012 mart ta alındığı söylediler. 100 küsür gün önce garantisi bitmiş dediler. yani şu anki asıl sorun 2012 olarak gözüküyor olması. dediğiniz gibi pazartesi genpaya gideyim en iyisi. teşekkürler :)

Cihazi kapali kutu almistiniz demi hocam?

• rainhard kullanıcısına yanıt
    evet kapalıydı hatta jelatinini dahi kendim açtım. appledakilerin söylediğine göre daha önce telefona simkart takılmış denenmiş olabilirmiş. yani turkcell apple'ı, apple turkcell'i suçluyor.
  • Litheart kullanıcısına yanıt
    kim numara yapıyor çözemedim vallahi hocam. Apple da 500 küsür fatura çıkarıyor garanti olmadığından, hoş tuş sadece biraz göçmüş içine alıştım ben kullanabiliyorum ama sonuçta şu anda garantisi olması gerekiyor.
  • Apple ASLA ASLA cihazları açmaz açsa zaten garantiyi başlatmaz.

Tüketici hakları mahkemesine gidin.
  • eğer genpada da sorunumu halledemezsem öyle yapıcam sanırım :/ tüketici hakları mahkemesinde turkcell i mi şikayet etmeliyim ?
  • bak daha bugün arkadaşa benzer konuda mesaj yazdım. onu oku dediğimi anlarsın. apple telefonu veriyor dükkana. adam telefonu 3 yıl sonra satıyor. alan adam fırsatı olmuyor açmıyor. 1 sene sonra açıyor ve AKTİVE ediyor. o gün garanti başlıyor. yani sim takıp aktive etmeden ( ilk seferde ) garanti başlamıyor

• amonRa kullanıcısına yanıt
    anladım hocam çok teşekkürler
  • faturanla birlikte ikamet ettigin ilcenin hakem heyetine basvur biran once onlar gerekeni yaparlar :) hic canini sikma hocam apple store dakilerin cogu bilgisiz insanlar

• Esas turkcell deki adam başından savmış. İphone larda sim takılıp telefon açıldığı an garanti başlar. Ben aldım şimdi imei mi kaydettirdim hayır. Muhtemelen sen almasan önce birisi denemek incelemek amaçlı telefonu açmış. Eğer böyleyse esas davalık yer turkcell bayii

• quote:

eğer genpada da sorunumu halledemezsem öyle yapıcam sanırım :/ tüketici hakları mahkemesinde turkcell i mi şikayet etmeliyim ?

satın aldığınız yeri

muhtemelen cihaz yenilenir.düz dava değil THM'ye açın davayı
  • turkcell olsun diğer mobil cihaz zaten yerler olsun sadece garantisi olan servise bakıyorlar adamlarım apple store açılmış haberleri yok boşuna peşine koşup zaman öldürmeyin hocam bence hakkını aramaya kalk bile servise gidip gelme süresinden daha uzun
  • Genpa' da telefonumun değişimi yapıldı arkadaşlar, yardımcı olan herkese teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.