Şimdi Ara

24' HP w2408h aldım ama ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
4.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 24" HP w2408h aldım ama ... 1920x1200 den başka çözünürlükte çalışmıyor.
    Çalışıyor fakat görüntü 1920x1200 dışında ki çözünürlükte allak bullak yani bozuk resmen.
    Monitör'ü VGA ile bağladım ekran kartım ise 6600GT.
    Monitör'ü laptop'a bağladık o da aynı sonuç verdi 1920x1200 dışında başka birşey göstermiyordu.
    Acaba monitörde mi bir problem var, yoksa DVI'a mı geçmem gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tradeaddict -- 23 Ocak 2008; 0:45:17 >

• native cozunurlugu oldugu icin muhtemelen daha dusuk cozunurluklerde bozuluyordur.
    1:1 pixel mapping varsa, onu monitor ayarlarından acıp deneyin.

monitor'u nerden satin aldiniz ogrenebilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: retri

native cozunurlugu oldugu icin muhtemelen daha dusuk cozunurluklerde bozuluyordur.

native cozunurlugun dısında bozulma normal ama dvi denerseniz daha iyi sonuc alacagini kesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: retri

native cozunurlugu oldugu icin muhtemelen daha dusuk cozunurluklerde bozuluyordur.

Bu tip monitörler sadece kendi çözünürlülüğünde çalışırlar,bende HP w2207 var ve sadece 1680X1050/60Hz çalışıyor ama
    bir problem yok ve hatta çokta iyi,bunlar CRT gibi istediğin pixel değerlerini vermez!

Ayrıca VGA değil,DVI kullan,kalmadı artık VGA dan kullanmak,monitörde problem yok elbette.
    Birde DPI ayarını 120 yap(nesneler büyüsün) belki bundan dolayıda bir sıkıntın olabilir;
    DenetimMasası>Görüntü>GörüntüÖzelliklerinden>>Ayarlar>Gelişmiş>Genel den>>DPI ayarı;120 yap

Başka çözünürlülük ayarlarında kötü gösterir,sadece kendi çözünürlülğünde cam gibi oturur panele görüntü
    sen sadece DPI 120 yapacaksın OK dir
    ----
    Bunu bilinçlimi aldın yoksa FULLHD desteklidir diyemi aldın,nedir asıl izleme/çalışma v.s durumların??
    Selam

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Bu tip monitörler sadece kendi çözünürlülüğünde çalışırlar,bende HP w2207 var ve sadece 1680X1050/60Hz çalışıyor ama
    bir problem yok ve hatta çokta iyi,bunlar CRT gibi istediğin pixel değerlerini vermez!

Ayrıca VGA değil,DVI kullan,kalmadı artık VGA dan kullanmak,monitörde problem yok elbette.
    Birde DPI ayarını 120 yap(nesneler büyüsün) belki bundan dolayıda bir sıkıntın olabilir;
    DenetimMasası>Görüntü>GörüntüÖzelliklerinden>>Ayarlar>Gelişmiş>Genel den>>DPI ayarı;120 yap

Başka çözünürlülük ayarlarında kötü gösterir,sadece kendi çözünürlülğünde cam gibi oturur panele görüntü
    ----
    Bunu bilinçlimi aldın yoksa FULLHD desteklidir diyemi aldın,nedir asıl izleme/çalışma v.s durumların??
    Selam

Alıntıları Göster
    Bende 22" aldım keşke bendekide 1920 desteklese hayırlı olsun bu arada arkadaşım HP kardeşeliği

• quote:

Orijinalden alıntı: tradeaddict

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    www.digipark.com.tr 'den aldım.
    Native çözünürlük dışında da çalışması gerekiyor fakat bu alert çalışmıyor.
    Siz zannetmeyin ki native çözünürlük dışında bulanuk gösteriyor, keskinliğini yitiriyor, resmen görüntü kullanılamaz oluyor çorba oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tradeaddict -- 23 Ocak 2008; 7:45:35 >
  • quote:

www.digipark.com.tr 'den aldım.
    Native çözünürlük dışında da çalışması gerekiyor fakat bu alert çalışmıyor.
    Siz zannetmeyin ki native çözünürlük dışında bulanuk gösteriyor, keskinliğini yitiriyor, resmen görüntü kullanılamaz oluyor çorba oluyor.

Alıntıları Göster
    kendi çözünürlüğü dışında düzgün görüntü vermez alamazsınız çok denedim.uzamalar daralmalar oluyor simgelerin şekilleri değişiyor.zor belkide mümkün değil

• quote:

Orijinalden alıntı: kont

kendi çözünürlüğü dışında düzgün görüntü vermez alamazsınız çok denedim.uzamalar daralmalar oluyor simgelerin şekilleri değişiyor.zor belkide mümkün değil

Alıntıları Göster
    bende ayni monitorden aldim 2 hafta once,Ilk aldigim zaman gozun alismasi zaman aliyor zira monitor parlak ve buyuk :) su an hdmi-dvi kablo ile bagli ve 1600*1200 olarak sorunsuz bir sekilde kullaniyorum.diger cozunurluklerde de bir problem yasamadim,ekran karti msi 8800 gt

ilk aldigimda bazi oyunlarda kirilmalar oluyordu onuda vsync ayarlariyla duzelttim, bilmiyorum yaptin mi ama onceki monitorun suruculerini kaldirip, cd den driverlarini yuklemeni tavsiye ederim. Yalniz dikkat et cd deki programi kurma ( genel yorum bu programin sorunlu oldugu yonunde ) eger tak calistir monitor olarak gozukuyorsa driver guncelleme yap ve cd den yukle ( cd yi gostermen yeter kendisi buluyor ). Birde forumda bu monitorun 22 inclik modeliyle ilgili cok faydali bilgiler mevcut kontrol edersen belki sorunu cozebilirsin.

sorunun en kısa surede cozulmesi dilegiyle

• quote:

Orijinalden alıntı: ducaswild

bende ayni monitorden aldim 2 hafta once,Ilk aldigim zaman gozun alismasi zaman aliyor zira monitor parlak ve buyuk :) su an hdmi-dvi kablo ile bagli ve 1600*1200 olarak sorunsuz bir sekilde kullaniyorum.diger cozunurluklerde de bir problem yasamadim,ekran karti msi 8800 gt

ilk aldigimda bazi oyunlarda kirilmalar oluyordu onuda vsync ayarlariyla duzelttim, bilmiyorum yaptin mi ama onceki monitorun suruculerini kaldirip, cd den driverlarini yuklemeni tavsiye ederim. Yalniz dikkat et cd deki programi kurma ( genel yorum bu programin sorunlu oldugu yonunde ) eger tak calistir monitor olarak gozukuyorsa driver guncelleme yap ve cd den yukle ( cd yi gostermen yeter kendisi buluyor ). Birde forumda bu monitorun 22 inclik modeliyle ilgili cok faydali bilgiler mevcut kontrol edersen belki sorunu cozebilirsin.

sorunun en kısa surede cozulmesi dilegiyle

Alıntıları Göster
    Nekadara aldınız dostum bende almayı düşünüyorum bilgilendirirseniz sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: digital_dark

Nekadara aldınız dostum bende almayı düşünüyorum bilgilendirirseniz sevinirim

Alıntıları Göster
    sanalmarketim, bonus %4 indirim - 6 taksit 940 YTL
  • quote:

----
    Selam

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: albani

----
    Selam

DPI'i 120 yapinca calisti butun modlar. Demek ki keramet DPI'daymis.
    Simdi ds DVI ile baglayacagim, umarim daha guzel goruntu alirim.

Valla bilincli almadim :)
    Fakat begenmedigim bir nokta var, ekrana yandan bakinca hicbirsey gorulmuyor, bir de alt koselerde isik sizmasi gibi birseyler oluyor
    parlak ekran olmayanlari gormustum onlar da kontrast olarak cok iyi degiller ben de tercihimi HP parlak ekrandan yana kullandim.
    bunun yanina bir de HD uydu receiver alip, yayinlari HD izleme niyetindeyim.

Ben de pesin 950'ye aldim. Tabii odedigimde kur 1.18'di.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tradeaddict -- 23 Ocak 2008; 13:30:48 >

• quote:

quote:

----
    Selam

Fakat begenmedigim bir nokta var, ekrana yandan bakinca hicbirsey gorulmuyor, bir de alt koselerde isik sizmasi gibi birseyler oluyor
    parlak ekran olmayanlari gormustum onlar da kontrast olarak cok iyi degiller ben de tercihimi HP parlak ekrandan yana kullandim.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: tradeaddict

quote:

----
    Selam

1-Dediğim gibi bunların çalışma prensibi panelin kendi/doğal çözünürlülüğü neyse o dur>1920X1200/60Hz gibi yada
    22" lerde 1680X1050/60Hz gibi

Diğer değerlerlede elbette çalışır ama görüntü rezalet olur! kendi native değeri neyse bunu vereceksin bu kadar
    basit işte!

2-DVI ile bağlaman zaten hem digital olması hemde artık günümüzün olmazsa olmazıdır!!VGA mı kaldı gari

3-Sen CRT monitör almadınki hele flatron CRT,her yerden aynı netlikte görmen için!!!

LCD panellerin çok düşük CR leri(Native ContrastRatio ları) sebebiyle böyle görünür görüntüler yani belli bir açının
    içinde olacaksınız,ayrıca verilen genelde 160/170dereceler de pek sağlıklı değildir,sallıyorlar bu işte az-biraz
    Yani olay Contrast ile ilgilidir vede karşıdan bakılacaktır panele,yada az biraz yandan...

-Brightness;bu ayarı iyi yapamadığın belli oluyor+Contrast ayarınıda!!
    Işık sızması dediğin olay ise teknik ismiyle "backlight-bleeding" tir,bütün LCD-TFT panellerin çalışma prensibi buna göredir,
    yani buna yapacak hiç bir şey yoktur!
    Bunu kısmen aşmanın yolu ise>>>Brightness ı iyice kısacaksın;20/22 gibi ve Contrastıda arttıracaksın biraz 75/85 arası gibi

Bende bunlar 20>>80 dir,sanırım 24" te böyle olabilir,bu durumda sızdırma ciddi bir şekilde azalır,yada kafanı takacak kadar
    hiç bir şey kalmaz!
    Ayarlarını güzelce yaparsan OK dir,kafan takılırsa sorarsın buradan;
    Ben şöyle yaptım

Brightness>20
    Contrast>80

Color;
    Red>122
    Green>117
    Blue>127

Quick View;ben "TEXT" seçeneğinde kullanıyorum>>>Desktop/internet v.s olaylarını
    Diğer ayarlarda ise ki bunlar Movie-Photo-Gaming-Custom dur

Photo ları Photo da
    Filmleri Movie de
    Gaming/Custom ile işim yoktur

Sanırım sendeki Menu de böyledir???
    Selam

• quote:

quote:

quote:

----
    Selam

1-Dediğim gibi bunların çalışma prensibi panelin kendi/doğal çözünürlülüğü neyse o dur>1920X1200/60Hz gibi yada
    22" lerde 1680X1050/60Hz gibi

Diğer değerlerlede elbette çalışır ama görüntü rezalet olur! kendi native değeri neyse bunu vereceksin bu kadar
    basit işte!

2-DVI ile bağlaman zaten hem digital olması hemde artık günümüzün olmazsa olmazıdır!!VGA mı kaldı gari

3-Sen CRT monitör almadınki hele flatron CRT,her yerden aynı netlikte görmen için!!!

LCD panellerin çok düşük CR leri(Native ContrastRatio ları) sebebiyle böyle görünür görüntüler yani belli bir açının
    içinde olacaksınız,ayrıca verilen genelde 160/170dereceler de pek sağlıklı değildir,sallıyorlar bu işte az-biraz
    Yani olay Contrast ile ilgilidir vede karşıdan bakılacaktır panele,yada az biraz yandan...

-Brightness;bu ayarı iyi yapamadığın belli oluyor+Contrast ayarınıda!!
    Işık sızması dediğin olay ise teknik ismiyle "backlight-bleeding" tir,bütün LCD-TFT panellerin çalışma prensibi buna göredir,
    yani buna yapacak hiç bir şey yoktur!
    Bunu kısmen aşmanın yolu ise>>>Brightness ı iyice kısacaksın;20/22 gibi ve Contrastıda arttıracaksın biraz 75/85 arası gibi

Bende bunlar 20>>80 dir,sanırım 24" te böyle olabilir,bu durumda sızdırma ciddi bir şekilde azalır,yada kafanı takacak kadar
    hiç bir şey kalmaz!
    Ayarlarını güzelce yaparsan OK dir,kafan takılırsa sorarsın buradan;
    Ben şöyle yaptım

Brightness>20
    Contrast>80

Color;
    Red>122
    Green>117
    Blue>127

Quick View;ben "TEXT" seçeneğinde kullanıyorum>>>Desktop/internet v.s olaylarını
    Diğer ayarlarda ise ki bunlar Movie-Photo-Gaming-Custom dur

Photo ları Photo da
    Filmleri Movie de
    Gaming/Custom ile işim yoktur

Sanırım sendeki Menu de böyledir???
    Selam

Alıntıları Göster
    Eve gidince ilk isim bunlari denemek olacak. Yardiminiz icin tesekkurler.

• quote:

Eve gidince ilk isim bunlari denemek olacak. Yardiminiz icin tesekkurler.

Alıntıları Göster
    quote:

Brightness>20
    Contrast>80

Color;
    Red>122
    Green>117
    Blue>127

Color değerleri 128 üzerinden öi yoksa 256 üzerinden mi?
  • quote:

quote:

Brightness>20
    Contrast>80

Color;
    Red>122
    Green>117
    Blue>127

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Brightness>20
    Contrast>80

Color;
    Red>122
    Green>117
    Blue>127

eğer HP monitor asistan kullanıyorsa hem 255 hemde 128'den olmak üzere iki değer var.
    bende HP LP1965 S-PVA panel var. onda mavi'yi düşük kullanıyorum çünki mavi daha ağır basıyor ve gözleri çok yoruyor.
    Red: 255
    Green 255
    Blue 210 - 220 arası.

HP monitor asistanda plugins menusüne gidip ordan color calibration menüsünü kullanarak renk ayarlarında mutlaka ayarlağın.

Bu arada parlaklık 20 değeri çok düşük olmuş gibi geldi.
    40 parlaklık 50 - 60 arası kontrost arası değerler genelde iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Snd

quote:

quote:

Brightness>20
    Contrast>80

Color;
    Red>122
    Green>117
    Blue>127

eğer HP monitor asistan kullanıyorsa hem 255 hemde 128'den olmak üzere iki değer var.
    bende HP LP1965 S-PVA panel var. onda mavi'yi düşük kullanıyorum çünki mavi daha ağır basıyor ve gözleri çok yoruyor.
    Red: 255
    Green 255
    Blue 210 - 220 arası.

HP monitor asistanda plugins menusüne gidip ordan color calibration menüsünü kullanarak renk ayarlarında mutlaka ayarlağın.

Bu arada parlaklık 20 değeri çok düşük olmuş gibi geldi.
    40 parlaklık 50 - 60 arası kontrost arası değerler genelde iyidir.

Alıntıları Göster
    Ben Menu ayarlarını bendeki format gibiyse sana bildirdim.
    Default ayarlarda max.değerlere getiriyorlar!

Şayet 256 görüyorsan elbette oradan düşüreceksin 125 ler gibi seviyelere,ancak bu bir kişisel tercihtir,
    kimisi max.değerler de kullanabilir yada iyice kısar v.s,sen gözüne gelen duruma göre bunları ayarla.

HP lerde genel kullanım Bright/Cont 20>80 dir,tabi buda kişiye göre değişir,ben yabancı forumlardanda takip ettiğim
    kadarıyla genelde verilen değer budur,özellikle Bright.sın kısılması>>Backlight-bleeding ten dolayıdır.........

Dediğim gibi bunlar kişiye göre değişen ayarlardır,kafana hangi ayar basıyorsa ona getirirsin
    Selamlar

• quote:

Ben Menu ayarlarını bendeki format gibiyse sana bildirdim.
    Default ayarlarda max.değerlere getiriyorlar!

Şayet 256 görüyorsan elbette oradan düşüreceksin 125 ler gibi seviyelere,ancak bu bir kişisel tercihtir,
    kimisi max.değerler de kullanabilir yada iyice kısar v.s,sen gözüne gelen duruma göre bunları ayarla.

HP lerde genel kullanım Bright/Cont 20>80 dir,tabi buda kişiye göre değişir,ben yabancı forumlardanda takip ettiğim
    kadarıyla genelde verilen değer budur,özellikle Bright.sın kısılması>>Backlight-bleeding ten dolayıdır.........

Dediğim gibi bunlar kişiye göre değişen ayarlardır,kafana hangi ayar basıyorsa ona getirirsin
    Selamlar

Alıntıları Göster
    quote:

Selamlar

panel tipine görede backlight oranı değişiyor.
    TN panellerde backlight daha fazla
    bendeki TN panel monitör'le S-PVA monitörü yanyana koyup test ettiğimde TN paneldeki backlight çok rahat farkediliyor.
    ve S-PVA panele göre çok daha fazla. S-PVA panelde backlight olsada çok farkedilir yada görünütüyü etkliyecek kadar fazla değil.

ayarlar seninde söylediğin gibi birazda kişiye bağlı. bende 25 parlaklık denedim ama çok karanlık gibi geldi sonra 40'a çıkardım.
    sanki daha rahat ettim gibi ama tabi ayarlar modele görede değişiyor.

• quote:

quote:

Selamlar

panel tipine görede backlight oranı değişiyor.
    TN panellerde backlight daha fazla
    bendeki TN panel monitör'le S-PVA monitörü yanyana koyup test ettiğimde TN paneldeki backlight çok rahat farkediliyor.
    ve S-PVA panele göre çok daha fazla. S-PVA panelde backlight olsada çok farkedilir yada görünütüyü etkliyecek kadar fazla değil.

ayarlar seninde söylediğin gibi birazda kişiye bağlı. bende 25 parlaklık denedim ama çok karanlık gibi geldi sonra 40'a çıkardım.
    sanki daha rahat ettim gibi ama tabi ayarlar modele görede değişiyor.

Alıntıları Göster
    1-Baclight zaten bunların(TN) en büyük sıkıntısı ama hem ucuz olacak hemde ortaya iyi birşeyler çıkacak işi biraz zor oluyor Hocam!!

2-IPS/PVA paneller çok daha iyi kaliteli v.s ama bunlar harc-ı alem mallar değilki!!ayrıca oyun-film olayında şişiyorlar,CR leri yüksek değildir v.s
    yani bunların Grafik/Photo ve bazı profesyonel işleri dışında,bize uymuyorlar

3-Bu arada bu bizim kullanığımız paneller,en ucuz maliyetle üretilenlerdir,ancak bazı firmalar panel+board+H/W yi daha kaliteli kullanıyor ki
    Acer,DELL,HP,Viewsonic böyle monitörler toplatıyor Çin de,ama bunlar eskinin ucuz CRT leri gibi oldu ve herkes alabiliyor!

4-Ama iyi ve baba monitörler ise 20" ebatı bile bayağı "kazık tarifeyle" satılıyor,onlarda zaten bizde yok
    Kimisi(24"/26" gibileri) birkaç-bin dolar üstelik bunlarda LCD-TFT(TN)paneller!! yani olay bugün için salt TN panel
    ile doğrudan ilgili değildir!!istenirse süper TN lerde imal ediliyor ama dediğim gibi bunların fiyatları "astronomik"!!!
    Sharp alırsan,neredeyse ev parasına!!

Şimdi diyeceksinki,yaw böyla pahalı panelleri kimler alıyor,alanı var elbette,ama bunlar öyle çok fazla satılmaz!!$ 25.000 e monitör mesela
    Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 24 Ocak 2008; 20:01:08 >

• quote:

1-Baclight zaten bunların(TN) en büyük sıkıntısı ama hem ucuz olacak hemde ortaya iyi birşeyler çıkacak işi biraz zor oluyor Hocam!!

2-IPS/PVA paneller çok daha iyi kaliteli v.s ama bunlar harc-ı alem mallar değilki!!ayrıca oyun-film olayında şişiyorlar,CR leri yüksek değildir v.s
    yani bunların Grafik/Photo ve bazı profesyonel işleri dışında,bize uymuyorlar

3-Bu arada bu bizim kullanığımız paneller,en ucuz maliyetle üretilenlerdir,ancak bazı firmalar panel+board+H/W yi daha kaliteli kullanıyor ki
    Acer,DELL,HP,Viewsonic böyle monitörler toplatıyor Çin de,ama bunlar eskinin ucuz CRT leri gibi oldu ve herkes alabiliyor!

4-Ama iyi ve baba monitörler ise 20" ebatı bile bayağı "kazık tarifeyle" satılıyor,onlarda zaten bizde yok
    Kimisi(24"/26" gibileri) birkaç-bin dolar üstelik bunlarda LCD-TFT(TN)paneller!! yani olay bugün için salt TN panel
    ile doğrudan ilgili değildir!!istenirse süper TN lerde imal ediliyor ama dediğim gibi bunların fiyatları "astronomik"!!!
    Sharp alırsan,neredeyse ev parasına!!

Şimdi diyeceksinki,yaw böyla pahalı panelleri kimler alıyor,alanı var elbette,ama bunlar öyle çok fazla satılmaz!!$ 25.000 e monitör mesela
    Selamlar

Alıntıları Göster
    quote:

Selamlar

Ben 19 inç S-PVA'yı 500 YTL'ye aldım o kadarda pahalı değil.
    Amerikada 489 dolara 24 inç olanıda var.
    Tabi bizim ülkemizde herşey fahiş fiyatlardan satıldığı için buraya ulaşınca dandik TN modeller bile dünyanın parasına satılıyor.

• quote:

quote:

Selamlar

Tabi bizim ülkemizde herşey fahiş fiyatlardan satıldığı için buraya ulaşınca dandik TN modeller bile dünyanın parasına satılıyor.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Snd

quote:

Selamlar

Hocam benim dediğim paneller çok farklı,zaten fiyatlarını yazdım.
    PVA/IPS olupta çok ucuza panellerde vardır(ama çok pahalı olanlarıda vardır!)
    Her piyasada ama özellikle USA da inanılmaz bir fiyat skalasında paneller vardır

Dandik Çin malları asıl orada satılıyor(bizde millet kızıyor,dandik mal bunlar diye ama orada öyle demiyorlar!!)
    Ucuza alıyor kullanıyor ne kadar giderse gari(Çin malları orada en çok tutulan mallardır)

Bizdeki TN ler ile USA dakiler arasında aman aman bir fark yokturçünkü bunlar global mallardır,Afrika dada aynı gibidir
    bizde sadece vergilerin biraz daha yüksek oluşu+Kar marjlarının(bayağı bir yüksek oluşu) bizdeki fiyatları yinede
    yükseltiyor tabiki!
    -------------
    Yani "fahiş satmak bir satış prensibidir" bizde

---
    24" FULLHD LCD Monitör $ 250/300 e bile vardır USA da!! ama bunlar markası ne olursa olsun ortahalli yada düşük
    kalite mallardır,iyisi ise 24" te $ 2000/3000 lerden başlıyor!!

Ama piyasanın "Kralı" olan VIZIO dan bir panel alırsan hem çok çok ucuz hemde tahminlerden öte acaipte kalitelidir,o fiyata
    böyle kalite malıda aynı Çin li yapabiliyor dostum!!
    Vestel in uyduruk SEG i bizde bu kadar popüler ise orada Vizio dediğim gibi Vestel-SEG-MEG e on basar!!

Ondan dolayıdırkı bugün USA panel pazarının tek başına %60 larına Vizio hakim,düşün bir kere böyle devasa bir pazarda
    (dünya panel tüketiminin %80 ninin yapıldığı bir yerde pazardan %60 pay alıyor!!)

FULLHD/HDHeady/CRT(yaw bu herifler hala CRT bile satıyorlar!!)/PC-LCD monitörler v.s v.s........

Selamlar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.