Şimdi Ara

256-128 bit farkı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    yeni kart almayı düşünüyorumda
    7900gs 256 bit ddr3 (vatanda 180ytl)
    8600gt sonic 128 bit ddr3 (gigatekte 175ytl)
    hangisi beni en uzun süre idare eder
    şimdiden herkese çok teşekkürler

• 256bit 128bit'e göre tabii ki de tercih edilmelidir hatta ben bu saatten sonra 128bit ram veriyolu olan kartın alınmamasından yanayım ama önemli olan kartın genel performansıdır,onun için bechmark skorlarına baksanız iyi olur.
  • 8600GT sonic 128 bit seni uzun süre idare eder.Sana tavsiyem bu kart ben bayramdan önce bir kasa topladım ve forumda çok yoğun ilgi olduğu için bu kartı tercih ettim tam bir o/c vanavarı frekans hızları çok kuvvetli bir kart.
  • Bence şuan ekran kartı alma.
  • Bence de daha fazla paran yoksa şimdilik alma, 8600GT'ler iyi kartlar değil, yeni çıkan dx10 oyunlarda bir işe yaramayacak. Bence biraz daha bekle 8800'ler ya da 8600GTS'ler ucuzlasın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: netkingv

Bence de daha fazla paran yoksa şimdilik alma, 8600GT'ler iyi kartlar değil, yeni çıkan dx10 oyunlarda bir işe yaramayacak. Bence biraz daha bekle 8800'ler ya da 8600GTS'ler ucuzlasın...

8600 gtler son çıkan dx 10 oyunlarında bi işe yaramayacak diyonda ben nasıl crysis betayı 1024*768 4x aa ile shadow lowda diğerleri en yüksekte 15-40 fps arası alıyom bi açıklarmısın hade beta dx 9 diyeceksin dx 10dada tam optimizasyonla ben o fps leri alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocky20034 -- 16 Ekim 2007; 11:00:21 >
  • quote:

Bence de daha fazla paran yoksa şimdilik alma, 8600GT'ler iyi kartlar değil, yeni çıkan dx10 oyunlarda bir işe yaramayacak. Bence biraz daha bekle 8800'ler ya da 8600GTS'ler ucuzlasın...

Laf olsun bal kabağı olsun misali... Biz bekleyelim bekleyelim hep ucuzlasın teknoloji böle bekleye bekleye ilerlenmez arkadaş!. Hem sen 8600 GT ye nasıl böle bişi dersin kafam almıyor Ben yeni çıkan oyunları full detay en ufak bir kasıntı olmadan oynayabiliyirum 1024x768 de COD 4 ve crysis.Eğer o/c dende anlamıyosan daha ne diyem
  • yok ya verecem şimdi skorlarımı fpsleri görsün voltage modla uçurdum kartı
  • 8600gt sonic ile 7900gs birçok uygulamada birbirine yakın performans gösteren kartlardır. 7900gs 256bit olabilir ama 8600gt sonic yüksek saat hızları ile bu açığı kapatabilmektedir. bu bakımdan hangisi beni daha uzun süre idare eder sorunun cevabı ikiside aynı olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: melalcholic

8600gt sonic ile 7900gs birçok uygulamada birbirine yakın performans gösteren kartlardır. 7900gs 256bit olabilir ama 8600gt sonic yüksek saat hızları ile bu açığı kapatabilmektedir. bu bakımdan hangisi beni daha uzun süre idare eder sorunun cevabı ikiside aynı olur.

Yok kardeş 7900GS 256 bit die 8600Gt sonicle aynı keseye konulamaz zaten sadece fabrika çıkışları ile 0/c yapsan çok yüksek değerlere ulaşabilir ve gölgede bırakır BU KART O/C CANAVARI
  • Ben de bu söylüyorum zaten. 15-25 fps istendik bir değer değil ki, sorunsuz oynatıyor diyorsun.
  • bit demek veri yolu genişliği demektir. Veri yolu genişliği ne kadar fazla olursa veriler okadar seri gider ve kartın kasılmaz.
  • Arkadaşım bit önemli ama herşey değil ekran kartı için 8600 gt bazı 256 bit kartı tokatlayabilir gerçekten yüksek saat hızları ve 32 iş hattı sayesinde 8600 gt performansı yeterli bence. Nedense 8600 gt kullanmayanlar hep kötülüyor ben şahsen 8600 gt kullanıp performansından memnun olmayan duymadım.
  • 3Dmark testleri ekran kartlarının genel performansını verir

7900 gs nin böyle sonuç alabileciğini pek sanmıyorum
     256-128 bit farkı
  • 8600 gt gercekten guzel bır kart ve benımde almayı dusundugum bır kart dx 10 olayına gırmıyorum bıle yanı bılmedıgım ıcın elestırı yapmak ıstemıyorum ama dx9 da gercekten cok guzel bak onu bılıyorum
  • quote:

Yani, 8600 GT'ler bir işe yaramazken 8600 GTS'ler işe yarar diyorsunuz?

Veriyolu genişliği (bit) meselesi ise...

Önemli olan band genişliği (aktarılan veri miktarı) değil mi, ben mi yanlış biliyorum?

Yani, neden 128 - 256 bit diye sınıflama yapılıyor ki?

128 bit 2.3 ghz bellekli (36.8 GB/sn) bir orta seviye kart da, bu bellek meselesi yüzünden işe yaramaz mı mesela?

1.15 ghz 256 bit (36.8 GB/sn) daha mı çok işe yarar? Gırafik işlemciyle haberleşirken, gırafik işlemci yapısından kaynaklanan bir getirisi mi oluyor veriyolunun? Veya otobanın genişliği, yüksek hızdan daha mı çok öne çıkıyor, pratikte?

Yanlış biliyorum, galiba. Band genişliği çok bilinen bir şey olmasına rağmen hâlâ veriyoluna göre tanımlar getirildiğine göre, kesin bir numara var bu işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 16 Ekim 2007; 15:45:56 >

• quote:

Orjinalden alıntı: myd

3Dmark testleri ekran kartlarının genel performansını verir

7900 gs nin böyle sonuç alabileciğini pek sanmıyorum

7900 gs ile 6.315 almıştım zamanında eski mesajlarımın birinde olacaktı aramak lazım....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.